Svenska Orienteringsförbundet

Umeå OK - H21 A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 ERIK ROST Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:50 -1,87
2 Petter Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:39:00 -1,56
2 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:00 -1,56
4 Oleksandr Kratov OK Orion 00:39:18 -0,99
5 Mats Troeng OK Linné 00:39:46 -0,11
6 Pavlo Ushkvarok Stora Tuna OK 00:40:57 2,12
7 Jerker Lysell Rehns BK 00:40:59 2,18
8 Martin Härberg Järla Orientering 00:41:04 2,33
9 Peter Öberg OK Hällen 00:41:08 2,46
10 Filip Dahlgren IFK Lidingös Skid o OK 00:41:23 2,93
11 Patrik Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:41:37 3,37
12 Jonas Pilblad IFK Göteborg 00:42:00 4,09
13 Anders Holmberg Järla Orientering 00:42:06 4,28
14 Tomas Stenström OK Linné 00:42:21 4,75
14 Mattias Millinger OK Linné 00:42:21 4,75
16 Marcus Millegård Sävedalens AIK 00:42:27 4,94
17 Jan Troeng OK Linné 00:42:32 5,10
18 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:42:57 5,88
19 Emil Andersson Ärla IF 00:43:12 6,35
20 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:27 6,82
21 David Lingfors IK Hakarpspojkarna 00:43:33 7,01
22 Erik Andersson OK Denseln 00:44:13 8,27
23 Andreas J Johansson Göteborg/Majorna OK 00:44:41 9,15
24 Lukas Bartak OK Tisaren 00:45:04 9,87
25 Henrik Löfås OK Linné 00:45:21 10,40
26 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 00:46:11 11,97
26 Josef Nordlund OK Linné 00:46:11 11,97
28 Johan Nordlund Leksands OK 00:46:12 12,00
29 Anton Östlin Södertälje-Nykvarn OF 00:46:32 12,63
30 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 00:46:52 13,26
31 Rikard Claesson Stora Tuna OK 00:47:11 13,85
32 Niclas Jonasson Leksands OK 00:47:31 14,48
33 Petter Jönsson Järla Orientering 00:47:53 15,17
34 Anders Axenborg Göteborg/Majorna OK 00:47:55 15,23
35 Yury Tambasov Sävedalens AIK 00:47:58 15,33
36 Mikael Kristensson Leksands OK 00:48:13 15,80
37 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:48:26 16,21
38 Robbin Kantarp OK Hällen 00:48:46 16,84
39 Henrik Laas IFK Göteborg 00:49:06 17,46
40 Mikael Eliasson Göteborg/Majorna OK 00:49:30 18,22
41 Hans Persson Gävle OK 00:49:57 19,06
42 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 00:52:15 23,39
43 Johan Israelsson Stora Tuna OK 00:52:22 23,61

Annonser