Svenska Orienteringsförbundet

Novembertävlingarna, medeldistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:30:17 3,56
2 Gustav Bergman OK Ravinen 00:30:33 4,23
3 Graham Gristwood Södertälje-Nykvarn OF 00:30:35 4,32
4 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 00:30:55 5,16
5 Niklas Serrander IFK Lidingös Skid o OK 00:31:50 7,47
6 Jakob Jansson Järla Orientering 00:31:56 7,72
7 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 00:33:18 11,16
8 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:34:09 13,30
9 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 00:34:27 14,06
10 Anders Axling Södertälje-Nykvarn OF 00:35:21 16,32
11 Jörgen Ohlin OK Linné 00:35:27 16,58
12 Kalle Bergman OK Ravinen 00:35:52 17,62
15 Daniel Roos Attunda OK 00:36:37 19,51
16 Jakob Gustavsson Linköpings OK 00:36:53 20,19
17 Per-Åke Olsson OK Ravinen 00:37:05 20,69
18 Christoffer Winander-Schönning Järfälla OK 00:37:48 22,49
19 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 00:37:55 22,79
20 Lars Palmqvist Järfälla OK 00:39:33 26,90
21 Oskar Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:39:38 27,11
22 John Svanberg OK Södertörn 00:40:13 28,58
23 Thomas Jansson OK Roslagen 00:40:23 29,00
24 Viktor Lindberg OK Roslagen 00:40:33 29,42
25 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 00:40:40 29,72
26 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 00:41:22 31,48
27 Pierre Schamberger Centrum OK 00:41:51 32,70
28 Niclas Sjögren Södertälje-Nykvarn OF 00:42:33 34,46
29 Mattias Holmberg Boxholm-Mjölby OL 00:42:51 35,21
30 Per Forsgren Tumba-Mälarhöjden OK 00:43:04 35,76
31 Tomas Lilja Söders-Tyresö 00:44:04 38,28
32 Josh Beech OK Södertörn 00:44:24 39,12
33 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 00:45:43 42,43
34 Oscar Arman Nyköpings OK 00:47:00 45,67
35 Jakob Skogholm Centrum OK 00:47:18 46,42
36 Henrik Sjögren Haninge SOK 00:50:28 54,40
37 Torbjörn Persson Nässjö OK 00:52:10 58,68
38 John Hartley OK Ravinen 00:52:24 59,27
39 Karl Melin Centrum OK 00:53:22 61,70
40 Thomas Sjöberg Centrum OK 00:53:39 62,42
41 Fredric Johansson Snättringe SK 00:54:03 63,42
42 Lukáš Poláček Centrum OK 00:54:55 65,61
43 David Spetz Järfälla OK 00:55:15 66,45
44 Morgan Karlsson NAIS Orienteringsklubb 00:55:44 67,66
45 Bjarne Kampegård OK Södertörn 00:57:00 70,86
46 Jens Wicksén Centrum OK 00:58:26 74,47
47 Mattias Henriksson Centrum OK 01:00:21 79,29
49 Mattias Ågren Centrum OK 01:10:52 105,78
50 John Alexander Centrum OK 01:14:53 115,90
Mikael Nilsson Snättringe SK
Christian Rotviker Centrum OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr