Svenska Orienteringsförbundet

O-Event 2012 - Downhill sprint - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Samuel Plumppu Bredareds IF 00:13:37 13,91
2 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:14:10 17,41
3 André Andersson Västerbergslagens OL 00:15:05 23,24
4 Albin Lillieström OK Roxen 00:15:17 24,51
5 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:16:04 29,49
6 David Svensson Skåneslättens OL 00:16:20 31,19
7 Anton Forsberg Långhundra IF 00:16:25 31,72
8 Daniel Andersson OK Löftan 00:16:52 34,58
9 Tim Lundberg Mullsjö SOK 00:17:34 39,04
10 Alexander Wiklund Finspångs SOK 00:17:36 39,25
11 Fabian Steen OK Enen 00:17:40 39,67
12 Olle Andersson Tullinge SK 00:17:55 41,26
13 Linus Landergren Hestra IF 00:18:14 43,28
14 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:18:18 43,70
15 William Johnsson OK Skogshjortarna 00:18:32 45,18
16 Andreas Sundström Västerås SOK 00:18:57 47,84
17 Robin Karlsson Tormestorps IF 00:19:02 48,37
18 Loke Agmarken Halmstad OK 00:19:12 49,43
19 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 00:19:14 49,64
20 Filip Södervall IK Gandvik 00:19:18 50,06
21 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:19:38 52,18
22 Theodor Wahlbom OK Orion 00:19:43 52,71
23 Viktor Djerf Västerbergslagens OL 00:19:48 53,24
24 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 00:20:07 55,26
25 Mattias Johansson Stångenäs AIS 00:20:08 55,36
26 Erik Hagman Göteborg-Majorna OK 00:20:12 55,79
27 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 00:20:18 56,42
27 Adam Broberg IF Rigor 00:20:18 56,42
29 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:20:22 56,85
30 Edvin Carlsson Markbygdens OK 00:21:02 61,09
31 Anton Erickson Bodafors OK 00:21:05 61,41
32 Gustav Johansson Ulricehamns OK 00:21:08 61,72
33 Jan Dalheimer IK Vikings OK 00:21:33 64,38
34 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:21:35 64,59
35 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:22:24 69,78
36 Carl Strandby SOK Träff 00:22:26 69,99
37 Frej Hegg Svaide Roma SOK 00:22:49 72,43
38 Aron Hugoson Kvillebyns SK 00:23:10 74,66
39 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 00:23:17 75,40
40 Lukas Bökman Ronneby OK 00:23:21 75,83
41 Lukas Danielsson Västerbergslagens OL 00:24:05 80,49
42 Emil Karlsson Kvillebyns SK 00:24:26 82,72
43 Erik Widmark IF Hagen 00:24:36 83,78
44 Adam Erickson Bodafors OK 00:25:01 86,43
45 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:25:37 90,25
46 Robin Svennberg Degerfors OK 00:25:38 90,35
46 Simon Jansson Järpling OK Klemmingen 00:25:38 90,35
48 Sebastian Åsedal Ulricehamns OK 00:26:12 93,96
49 Karl-Oskar Plahn OK Enen 00:26:14 94,17
50 Axel Lindberg Svaide Roma SOK 00:26:20 94,80
51 Oskar Johansson OK Klyftamo 00:26:22 95,02
52 August Bengtsson OK Nackhe 00:27:20 101,17
53 Axel Rydgård Eksjö SOK 00:27:50 104,35
54 Anton Boberg IF Rigor 00:28:08 106,26
55 Ludwig Johansson Ulricehamns OK 00:28:28 108,38
56 David Dahl Visborgs OK 00:28:31 108,69
57 Joel Karlsson Kvillebyns SK 00:28:49 110,60
58 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:28:50 110,71
59 Oscar Sjöberg Västerbergslagens OL 00:30:10 119,19
60 Jesper Lindström IK Gandvik 00:30:44 122,79
61 Markus Pettersson Vänersborgs SK 00:30:48 123,22
62 Robert Billing Hultsfreds OK 00:31:55 130,32
64 Simon Bernerson OK Enen 00:32:36 134,67
66 Elias Pontén Stora Tuna OK 00:33:37 141,14
67 Viktor Ottersten SOK Träff 00:36:49 161,49
68 John Sandell Hestra IF 00:36:56 162,24
69 Oskar Eriksson OK Älgen 00:37:36 166,48
70 Andreas Karlsson Emmaboda Verda OK 00:40:34 185,35
71 Joakim Handin OK Löftan 00:45:48 218,64
72 Anton Karlsson OK Skogshjortarna 00:49:56 244,94
73 Anton Håkansson OK Vilse 87 00:56:23 285,97
Amadeus Hansson Gotlands Bro OK
Martin Olsson Tibro OK
Hampus Larsson FK Göingarna
Nils Alexandersson Stora Tuna OK
Gabriel Höjlind IFK Moras OK
Oliver Malmqvist Bottnaryds IF
Eric Danielsson OK Kåre
Elis Nordström Kils OK
Marcus Braun Tolered-Utby Ol-klubb
Johan Nilsson Hultsfreds OK
Eric Carlsson Kvillebyns SK
Erik Berglund OK Kåre
Eric Brattåsen OK Skogshjortarna

Annonser