Svenska Orienteringsförbundet

O-Event 2012 - Zoorienteringen - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:20:33 3,79
2 Niclas Jonasson Leksands OK 00:20:42 4,34
3 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:21:00 5,46
4 Anton Nilsson OK Tranan 00:21:26 7,07
5 Erik Classon OK Orinto 00:21:32 7,45
6 Johan Aronsson OK Tisaren 00:21:34 7,57
7 Andreas Höye Göteborg-Majorna OK 00:21:43 8,13
8 Jakob Eng IFK Göteborg 00:22:00 9,18
9 Mattias Andersson OK Tisaren 00:22:12 9,93
10 Robbie Anderson Göteborg-Majorna OK 00:22:19 10,36
11 Oskar Andrén OK Tisaren 00:22:44 11,91
12 Rickard Börjesson Hestra IF 00:22:49 12,22
12 Carl Boman Västerås SOK 00:22:49 12,22
14 Johan Törnroth Hjobygdens OK 00:22:53 12,47
15 Oscar Björck OK Älme 00:22:57 12,72
16 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:22:58 12,78
17 Martin Hogedal Vänersborgs SK 00:23:00 12,91
18 Joakim Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:23:03 13,09
19 Erik Berzell Attunda OK 00:23:14 13,77
19 Albin Pettersson OK Tisaren 00:23:14 13,77
21 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:23:19 14,08
22 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:23:34 15,02
23 Arvid Våg Lerums SOK 00:23:36 15,14
24 Niklas Österlund Ulricehamns OK 00:23:56 16,38
25 Martin Johnsson IFK Lidingös Skid o OK 00:24:05 16,94
25 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:24:05 16,94
25 Jan Olm Kils OK 00:24:05 16,94
28 Mattias Carlsson IK Trenne Ullared 00:24:09 17,19
29 Johan Sandström Göteborg-Majorna OK 00:24:26 18,24
30 Oscar Vångell Ärla IF 00:24:35 18,80
31 Mattias Holmstrand IFK Göteborg 00:24:39 19,05
32 Daniel Brohede OK Älgen 00:24:48 19,61
33 Torgny Lindström Ronneby OK 00:25:00 20,35
34 Johan Sandlund OK Njudung 00:25:12 21,10
35 Marcus Wadell Ulricehamns OK 00:25:13 21,16
36 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:26:02 24,20
37 Erik Nero Mullsjö SOK 00:26:06 24,45
38 Christian Arnesson Ulricehamns OK 00:26:15 25,00
39 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:26:24 25,56
40 Hugh Cashell Göteborg-Majorna OK 00:26:29 25,87
41 Martin Skoglund IFK Göteborg 00:26:34 26,18
42 Magnus Homann OK Orinto 00:26:46 26,93
44 Emil Andreasson Emmaboda Verda OK 00:27:10 28,42
45 Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad 00:27:13 28,60
46 Leif Svensson OK Tisaren 00:27:37 30,09
47 Anders Påhlman Istrums SK 00:27:43 30,46
48 Sebastian Hasselblom FK Friskus-Varberg 00:28:06 31,89
49 Jens Öström OK Tyr 00:28:22 32,88
50 Erik Råberg Sävedalens AIK 00:28:25 33,07
51 Anton Pettersson Mariestads FK 00:29:49 38,28
52 Ola Johansson OK Gisle 00:31:20 43,93
53 Robin Öhrn OK Bävern 00:31:37 44,98
54 Oskar Nilsson OK Stigen 00:33:54 53,48
55 Jimmy Karlsson OK Torfinn 00:34:26 55,47
56 Sture Jeppsson Lunds OK 00:35:05 57,89
57 Johan Philipsson Markaryds FK 00:37:20 66,26
58 William Lundström OK Torfinn 00:39:33 74,52
59 Andreas Karlsson Sävedalens AIK 00:40:19 77,37
60 Johan Olofsson OK Skogshjortarna 00:40:33 78,24
61 Pontus Jakobsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:09 84,19
62 Leo Karlsson Forsberg OK Vilse 87 00:44:10 91,70
63 Christian Lindblom Stigmännen Karlshamns OK 00:45:44 97,53
64 Henrik Roth Hjärnarps GH OL 01:05:34 171,37
Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb

Annonser

Bagheera