Svenska Orienteringsförbundet

O-Event 2012 - Zoorienteringen - H10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:09:05 195,45
2 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:10:19 231,86
3 Erik Thoresson Andrarums IF 00:10:24 234,32
4 Jakob L Gunnarsson Lerums SOK 00:10:45 244,65
5 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:10:49 246,62
6 Gustav Ohlin OK Tranan 00:10:52 248,10
7 Lukas Gustafsson IK Ymer 00:10:54 249,08
8 Hampus Andersson Lidköpings VSK 00:11:01 252,53
9 Jesper Johansson OK Löftan 00:11:03 253,51
10 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:11:20 261,88
11 Emil Axelsson Lerums SOK 00:11:53 278,11
12 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:12:15 288,94
13 Felix Drejmo OK Landehof 00:12:16 289,43
14 Oskar Lundberg Hestra IF 00:12:33 297,79
15 Anton Uller Kils OK 00:12:50 300,00
16 Hugo Ericsson Växjö OK 00:12:52 300,00
17 Edvin Selin FK Göingarna 00:12:58 300,00
18 Anton Blomqvist Markbygdens OK 00:13:03 300,00
19 Jacob Österman Vänersborgs SK 00:13:12 300,00
20 Oliver Eriksson Emmaboda Verda OK 00:13:24 300,00
21 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:13:25 300,00
23 Erik Nilsson Gotlands Bro OK 00:13:41 300,00
24 Max Berg Göteborg-Majorna OK 00:13:55 300,00
25 Fabian Mellberg Svaide Roma SOK 00:14:04 300,00
26 Max Persson OK Skogsfalken 00:14:07 300,00
27 Joel Augustsson OK Skogsfalken 00:14:09 300,00
28 Wilmer Holmqvist Sjövalla FK 00:14:17 300,00
29 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:14:18 300,00
30 Isac Karlsson OK Tranan 00:14:31 300,00
31 Nils Körle OK Landehof 00:14:33 300,00
32 Elias Petersson IK Ymer 00:14:37 300,00
32 Gabriel Håkansson Ronneby OK 00:14:37 300,00
34 Alexander Wallberg OK Alehof 00:14:42 300,00
35 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:14:45 300,00
36 Charlie Weijnblad SOK Träff 00:14:47 300,00
37 Oscar Hasselberg Sävedalens AIK 00:14:51 300,00
38 Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:15:02 300,00
39 Brian Ahlm Andrarums IF 00:15:05 300,00
39 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:15:05 300,00
41 Jacob Grahn IK Uven 00:15:26 300,00
42 Albin Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:15:27 300,00
43 Rasmus Fjordside Sävedalens AIK 00:15:37 300,00
44 Hannes Rosendahl IF Marin Väst 00:15:41 300,00
45 Mathias Ohlsson Ärla IF 00:15:43 300,00
46 Erik Ling Jönköpings OK 00:15:58 300,00
47 Hjalmar Gedda OK Landehof 00:16:01 300,00
48 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:16:06 300,00
49 Isak Nilsson OK Älme 00:16:08 300,00
50 Lukas Norlander OK Nackhe 00:16:10 300,00
51 Carl Erixon IFK Göteborg 00:16:11 300,00
52 Alexander Jansson OK Djerf 00:16:32 300,00
53 Lucas Ljungdahl OK Skogshjortarna 00:16:38 300,00
54 Stellan Gradin Andrarums IF 00:16:39 300,00
55 Felix Johansson FK Friskus-Varberg 00:16:40 300,00
56 Olle Elfström OK Orinto 00:16:53 300,00
57 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:16:56 300,00
58 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 00:17:04 300,00
59 Simon Brovall Gällstadbygdens SOK 00:17:06 300,00
60 Philip Wiberg Ryda SK 00:17:12 300,00
61 Linus Boström OK Alehof 00:17:13 300,00
62 Ludwig Andersson Andrarums IF 00:17:21 300,00
63 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:17:26 300,00
64 Daniel Adolfsson OK Alehof 00:17:29 300,00
65 David Johansson IK Dran 00:17:49 300,00
66 Herman Albinsson OK Skogsfalken 00:17:53 300,00
67 Mattias Hansson OK Djerf 00:18:17 300,00
68 Edvin Nilsson Kungälvs OK 00:18:27 300,00
69 Albin Eriksson Degerfors OK 00:19:31 300,00
70 Edvin Borne Frölunda OL 00:20:15 300,00
71 Jakob Helmersson FK Göingarna 00:20:42 300,00
72 Johan Hedman IF Hagen 00:20:55 300,00
73 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:20:57 300,00
74 Jakob Asp IFK Göteborg 00:21:01 300,00
75 Tor Rännare Hjobygdens OK 00:21:17 300,00
76 David Erikmats Sävedalens AIK 00:21:45 300,00
77 Lukas Magnerfelt Falköpings AIK OK 00:21:51 300,00
78 Alfred Erdelius IF Rigor 00:21:55 300,00
79 Elias Thunberg OK Vivill 00:21:58 300,00
80 Lukas Holmgren OK Lindéna 00:22:00 300,00
81 Anton Söderberg IFK Göteborg 00:22:13 300,00
82 Erik Johansson OK Alehof 00:22:16 300,00
83 Victor Hansson OK Löftan 00:22:18 300,00
84 Erik Bernerson OK Enen 00:22:30 300,00
85 William Rönnborg IK Uven 00:22:47 300,00
86 Nathanael Bull Frölunda OL 00:23:18 300,00
87 Ivar Lampa IF Rigor 00:23:29 300,00
88 Hannes Veith Burseryds IF 00:23:45 300,00
89 Gustav Bohman OK Orinto 00:23:55 300,00
90 Elias Persson Fjärås AIK 00:24:04 300,00
91 Mattias Mårtensson Frölunda OL 00:24:41 300,00
91 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 00:24:41 300,00
93 Albin Nyqvist OK Landehof 00:24:45 300,00
94 Sebastian Kullberg OK Skogsfalken 00:24:52 300,00
95 Lukas Andblad OK Landehof 00:25:00 300,00
96 Mattias Sonestedt IK Hakarpspojkarna 00:25:15 300,00
97 Christofer Balkow OK Orinto 00:26:31 300,00
98 Maurits Sevilla Ziegler OK Landehof 00:26:36 300,00
99 Jacob Pihel Sjövalla FK 00:27:06 300,00
100 Oskar Ericsson Ronneby OK 00:27:14 300,00
101 Isak Duvgren OK Skogshjortarna 00:27:27 300,00
102 Elias Andersson Degerfors OK 00:27:36 300,00
103 Arvid Jönsson OK Vilse 87 00:29:28 300,00
104 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:29:31 300,00
105 Oscar Carlsson IK Trenne Ullared 00:29:53 300,00
106 Erik Delin Ryda SK 00:31:36 300,00
107 Johan Lund Stenungsunds OK 00:31:51 300,00
108 Edvin Larsson Vänersborgs SK 00:32:02 300,00
109 David Almen Vänersborgs SK 00:32:18 300,00
110 Nils Gyberg OK Skogsfalken 00:33:32 300,00
111 Tage Kinell IFK Göteborg 00:34:19 300,00
112 Simon Svensson Korsnäs IF OK 00:35:19 300,00
113 Simon Kristiansson OK Lindéna 00:36:30 300,00
114 Erik Rännare Hjobygdens OK 00:36:32 300,00
115 Måns M-Henningsson IK Trenne Ullared 00:36:50 300,00
116 Rasmus Lynninger OK Vilse 87 00:38:59 300,00
117 Kalle Johansson SOK Träff 00:58:14 300,00
Mattias Lauri FK Herkules
Hugo Danielsson OK Skogsfalken
Karl Petersén OK Njudung
Emil Viktorsson OK Skogsfalken
Arvid Larsson Sävedalens AIK
Albin Eliasson Tenhults SOK
Anton Lund OK Skogshjortarna
Albin Kruse IF Rigor
Carl Ljungberg Degerfors OK
Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna
Axel Edström Bottnaryds IF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF