Svenska Orienteringsförbundet

O-Event 2012 - Zoorienteringen - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:16:19 11,33
2 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:16:53 14,25
3 Magnus Larsson FK Göingarna 00:17:03 15,11
4 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:17:20 16,57
5 Per Sundström Västerås SOK 00:18:16 21,38
6 Anders Lillieström OK Roxen 00:18:17 21,46
7 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:18:19 21,63
8 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:18:24 22,06
9 Tommy Johansson Stångenäs AIS 00:18:26 22,23
10 Per Källvik Åmåls OK 00:18:33 22,83
11 Magnus Johansson OK Löftan 00:18:46 23,95
12 Lars Holmgård Kils OK 00:18:52 24,47
13 Bengt Norrman Trollhättans SOK 00:19:01 25,24
14 Marko Karkulehto OK Vilse 87 00:19:11 26,10
15 Jan Wiklund Falköpings AIK OK 00:19:12 26,18
16 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 00:19:28 27,56
17 Per Gustås Linköpings OK 00:19:34 28,07
18 Peter Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:19:45 29,02
19 Patrik Falk Göteborg-Majorna OK 00:19:47 29,19
20 Richard Blom Frölunda OL 00:19:50 29,44
22 Christian Jansson OK Tranan 00:19:57 30,05
23 Ragnar Uppström FK Herkules 00:19:59 30,22
24 Mats Hedman IF Hagen 00:20:05 30,73
25 Per Sander Göteborg-Majorna OK 00:20:06 30,82
26 Arne Jansson OK Klemmingen 00:20:11 31,25
27 Peter Edman Korsnäs IF OK 00:20:15 31,59
28 Mats G Andersson OK Skogshjortarna 00:20:24 32,36
29 Leif Einarsson Kungälvs OK 00:20:26 32,54
30 Mats Andersson OK Orion 00:20:36 33,39
31 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:20:43 33,99
32 Carl Norin Frölunda OL 00:20:44 34,08
33 Håkan Olofsson Ärla IF 00:20:46 34,25
35 Jörgen Sköld Linköpings OK 00:21:12 36,48
36 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:21:16 36,83
37 Lars Nordgren Eksjö SOK 00:21:25 37,60
38 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 00:21:44 39,23
38 Jens Lindström Tibro OK 00:21:44 39,23
40 Tomas Hultqvist Tullinge SK 00:21:59 40,52
41 Ulrik Olsson Brattås CK 00:22:09 41,38
42 Krister Rosjö Jönköpings OK 00:22:14 41,81
43 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 00:22:18 42,15
43 Stefan Pihl SOK 68 00:22:18 42,15
45 Göran Stuhlhofer OK Landehof 00:22:21 42,41
46 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:22:23 42,58
47 Peter Lillen Nilsson OK Tranan 00:22:32 43,35
48 David Gabrielsson Sävedalens AIK 00:22:33 43,44
49 Anders Levin Svaide Roma SOK 00:22:43 44,30
50 Patrik Steen OK Enen 00:22:55 45,33
51 Stefan Mårtensson Frölunda OL 00:22:57 45,50
52 Magnus Herberthson Linköpings OK 00:22:59 45,67
53 Stefan Eriksson OK Älgen 00:23:30 48,33
54 Anders Kristoffersson Anderstorps OK 00:23:35 48,76
54 Mikael Öhrn OK Bävern 00:23:35 48,76
56 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:23:37 48,93
57 Björn Svensson OK Djerf 00:23:42 49,36
58 Pär Johansson OK Alehof 00:23:45 49,62
59 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 00:23:58 50,74
60 Philip Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:24:09 51,68
61 Christer Borg Göteborg-Majorna OK 00:24:15 52,19
62 Peter Broberg IF Rigor 00:24:30 53,48
63 Stefan Edvardsson OK Torfinn 00:24:45 54,77
63 Jonas Roth Linköpings OK 00:24:45 54,77
65 Christer Lindell Linköpings OK 00:24:47 54,94
66 Thomas Borne Frölunda OL 00:24:49 55,11
67 Håkan Lindberg OK Vilse 87 00:24:55 55,63
68 Magnus Karlsson 1 OK Landehof 00:24:56 55,71
69 Anders Gustavsson FK Friskus-Varberg 00:25:23 58,03
70 Stefan Reiver Bodafors OK 00:25:26 58,29
71 Fredrik Munkby Frölunda OL 00:25:47 60,09
72 Ulf Andersson Mariestads FK 00:26:13 62,33
72 Leif Lindau OK Torfinn 00:26:13 62,33
74 Jimmy Alenius Boxholm-Mjölby OL 00:26:32 63,96
75 Conny Gunnarsson OK Älgen 00:26:46 65,16
76 Håkan Svahn OK Ravinen 00:27:05 66,79
77 Mikael Wahlbom OK Orion 00:27:17 67,82
77 Tomas Andreasson Frölunda OL 00:27:17 67,82
79 Lars Ljungberg Sjövalla FK 00:27:18 67,91
79 Kjell Svensson OK Älme 00:27:18 67,91
81 Jörgen Dalén Sala OK 00:27:24 68,42
82 Torbjörn Grahn IK Uven 00:27:26 68,59
84 Thomas Henmyr OK Vilse 87 00:27:57 71,25
85 Jan-Otto Andersson Lidköpings VSK 00:28:04 71,85
86 Jan Eliasson Tenhults SOK 00:28:16 72,88
87 Mats Andersson Mariestads FK 00:28:34 74,43
88 Jan Gradin Andrarums IF 00:28:45 75,37
89 Ola Jönsson OK Vilse 87 00:29:01 76,75
90 Patrick Persson Härlövs IF 00:29:32 79,41
91 Fredrik Forsman FK Herkules 00:29:56 81,47
92 Roland Strand FK Åsen 00:30:29 84,30
93 Mikael Ward OK Vivill 00:31:09 87,74
94 Mikael Peterson Falköpings AIK OK 00:31:10 87,82
95 Per-Olof Hansson Säffle OK 00:31:33 89,80
96 Anders Wahlström OK Djerf 00:31:49 91,17
97 Thomas Almgren Borås GIF 00:32:08 92,80
98 Kjell Fransson OK Alehof 00:33:10 98,12
99 Henryk Zienkiewicz IF Rigor 00:34:58 107,40
100 Patrik Fransson Emmaboda Verda OK 00:39:04 128,51
101 Magnus Kärvhag OK Skogsfalken 00:41:34 141,39
102 Ralph Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 00:46:43 167,92
Bo Hallberg Falköpings AIK OK
Harald Persson Andrarums IF
Ulf Tyrén Anderstorps OK
Ulf Persson Bottnaryds IF
Per Eriksson Västerbergslagens OL

Annonser

Bagheera