Svenska Orienteringsförbundet

Novembertävlingarna, långdistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:57:40 0,66
2 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 00:58:12 1,33
3 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:01:47 5,89
4 Graham Gristwood Södertälje-Nykvarn OF 01:01:55 6,06
5 Jakob Jansson Järla Orientering 01:02:55 7,34
7 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 01:03:53 8,57
8 Niklas Serrander IFK Lidingös Skid o OK 01:04:32 9,39
9 Mikael Nilsson Snättringe SK 01:08:56 14,99
10 Christoffer Winander-Schönning Järfälla OK 01:09:23 15,56
11 Anders Axling Södertälje-Nykvarn OF 01:09:38 15,88
12 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 01:14:32 22,12
13 Jakob Gustavsson Linköpings OK 01:15:43 23,62
14 Niclas Sjögren Södertälje-Nykvarn OF 01:17:32 25,93
15 Stephen Craig OK Ravinen 01:19:26 28,35
16 Josh Beech OK Södertörn 01:20:23 29,56
17 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 01:21:49 31,38
18 Johan Lindqvist Täby OK 01:22:45 32,57
19 Jefta Langerak Järfälla OK 01:23:27 33,46
20 Pierre Schamberger Centrum OK 01:23:55 34,05
21 Christian Rotviker Centrum OK 01:24:18 34,54
22 Viktor Lindberg OK Roslagen 01:26:28 37,30
23 John Hartley OK Ravinen 01:28:29 39,86
24 Henrik Sjögren Haninge SOK 01:30:53 42,92
25 Henrik Morast Haninge SOK 01:32:22 44,81
26 Mattias Ågren Centrum OK 01:32:39 45,17
27 Jesper Lund Haninge SOK 01:33:16 45,95
28 Oscar Arman Nyköpings OK 01:35:01 48,18
29 Ronnie Pettersson Haninge SOK 01:36:34 50,15
30 Jens Wicksén Centrum OK 01:41:21 56,24
31 Ulf Andersson Haninge SOK 01:45:51 61,96
32 Björn Bängtsson Centrum OK 01:47:00 63,42
33 Fredrik Morast Haninge SOK 01:48:34 65,42
34 Fredric Johansson Snättringe SK 01:50:38 68,05
35 Mattias Henriksson Centrum OK 02:08:45 91,10
Mats Sandin IK Vikings OK
Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF
Kalle Bergman OK Ravinen

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF