Svenska Orienteringsförbundet

OK Gränsens Hökensåsrace, medeldistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:32:21 5,78
2 Rickard Börjesson Hestra IF 00:32:55 7,15
3 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:34:09 10,14
4 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:34:38 11,32
5 Per Lenander Växjö OK 00:35:03 12,33
6 Andreas Samuelsson OK Reftele 00:35:10 12,61
7 Markus Båth IFK Göteborg 00:35:29 13,38
8 Erik Sandh OK Nolaskogsarna 00:35:59 14,59
9 Erik Nero Mullsjö SOK 00:36:02 14,71
11 Oscar Björck OK Älme 00:36:27 15,73
12 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:37:19 17,83
13 Marcus Kvarndal Ulricehamns OK 00:37:25 18,07
14 Simon Andersson OK Kullingshof 00:37:39 18,64
15 Ulrik Olsson Brattås CK 00:37:45 18,88
16 Anders Hederskog IFK Göteborg 00:38:35 20,90
17 Johan Sandlund OK Njudung 00:39:03 22,03
18 Johan Törnroth Hjobygdens OK 00:39:21 22,76
19 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 00:40:11 24,78
20 Erik Helander OK Roxen 00:40:32 25,63
21 Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 00:40:34 25,71
21 Martin Boberg IF Rigor 00:40:34 25,71
23 Urban Larsson OK Tyr 00:40:55 26,56
24 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:41:08 27,09
25 Michal Besta FK Göingarna 00:41:34 28,14
26 Joakim Svensson OK Älme 00:41:52 28,87
27 Jon Petersson IK Hakarpspojkarna 00:43:21 32,47
28 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:43:42 33,32
29 Johan Schagerlind OK Bävern 00:45:12 36,96
30 Daniel Evaldsson Växjö OK 00:45:28 37,60
31 Mikael Johansson OK Gisle 00:47:29 42,50
32 Niklas Jakobsson Sol Tranås 00:48:11 44,19
33 Stefan Graad IF Rigor 00:49:10 46,58
34 Albin Sigby IK Vista 00:52:18 54,18
35 Robin Öhrn OK Bävern 00:55:55 62,96
36 Marcus Johansson OK Gisle 00:56:43 64,90
37 Oskar Nilsson OK Stigen 01:00:26 73,92
38 Karl Bengtsson Sol Tranås 01:03:51 82,21
39 Ola Johansson OK Gisle 01:16:45 113,51
Patrik Wallin Falköpings AIK OK

Annonser

Bagheera