Svenska Orienteringsförbundet

Skogsluffarnas OK - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:25:21 -0,63
2 Jonas Leandersson OK Tyr 00:28:48 9,49
3 Emil Lauri IFK Lidingös Skid o OK 00:29:33 11,69
4 Jakob Jansson Järla Orientering 00:29:43 12,18
5 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:29:59 12,97
6 Björn Widén Södertälje-Nykvarn OF 00:30:10 13,50
7 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:30:24 14,19
8 Dan Wester Järla Orientering 00:30:56 15,75
9 Mårten Waldenfjord Järfälla OK 00:31:10 16,44
10 Ulf Troeng OK Linné 00:31:14 16,63
10 Johan Näsman IFK Lidingös Skid o OK 00:31:14 16,63
12 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 00:31:18 16,83
13 Olle Karlsson Tullinge SK 00:31:28 17,32
14 Johan Kärrström Tullinge SK 00:31:59 18,83
15 Henrik Persson Tullinge SK 00:32:10 19,37
16 Jonas Lindholm IK Hakarpspojkarna 00:32:15 19,62
17 Petter Haraldsson Gustavsbergs OK 00:32:19 19,81
18 Göran Thimberg Söders SOL Tyresö 00:32:25 20,11
19 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 00:32:55 21,57
20 Anders Boström Järfälla OK 00:33:25 23,04
20 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 00:33:25 23,04
22 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 00:33:55 24,51
23 Linus Lauri IFK Lidingös Skid o OK 00:33:59 24,70
24 Christoffer Winander-Schönning Järfälla OK 00:34:13 25,39
25 Christer Backman Tullinge SK 00:34:30 26,22
26 Markus Adolfsson Linköpings OK 00:34:47 27,05
27 Jonas Haraldsson Gustavsbergs OK 00:35:04 27,88
28 Erik Jansson KFUM Örebro OK 00:35:10 28,17
29 Lars Håkan Sandvik Täby OK 00:35:29 29,10
30 David Hedberg Järfälla OK 00:35:37 29,49
31 Henrik Eriksson Sävedalens AIK 00:35:40 29,64
32 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 00:35:47 29,98
33 Mattias Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:36:10 31,11
34 Michael Refors Järla Orientering 00:37:26 34,82
35 Oskar Karlin Centrum OK 00:37:30 35,02
36 Mårten Frendelius IFK Lidingös Skid o OK 00:37:33 35,17
37 Adam Ivarsson Haninge SOK 00:37:53 36,14
38 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:38:01 36,53
39 Per-Ove Kivisäkk Tullinge SK 00:38:16 37,27
40 Mathias Hallmén Attunda OK 00:38:46 38,74
41 Mikael Jansson IFK Lidingös Skid o OK 00:39:07 39,76
42 Kristoffer Edshage Centrum OK 00:39:56 42,16
43 Simon Fröjd Snättringe SK 00:40:03 42,50
44 Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK 00:40:08 42,74
45 Oskar Hektor Järla Orientering 00:40:26 43,62
46 Johan Nyman IF Hagen 00:41:41 47,29
47 Jonas Kärrström Tullinge SK 00:42:41 50,23
48 Samuel Henriksson Skarpnäcks OL 00:44:47 56,39
49 Daniel Lennartsson Centrum OK 00:45:11 57,56
50 Jacob Lindstam Sol Tranås 00:45:58 59,86
51 Tiemo Schramm Snättringe SK 00:48:19 66,75
52 Mårten Sundh Sundbybergs IK 00:49:29 70,18
53 Emil Tallhage Centrum OK 01:00:26 102,30
Jesper Eriksson OK Ravinen 16:39:00 300,00
Oskar Daniels Attunda OK 16:39:00 300,00

Annonser