Svenska Orienteringsförbundet

OK Gränsens Hökensåsrace, medeldistans - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:22:53 29,78
2 Per Arne Källén Uddevalla OK 00:23:07 30,82
3 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:23:34 32,84
4 Anders Björnberg Frölunda OL 00:24:08 35,38
5 Ingemar Johansson Växjö OK 00:24:19 36,20
6 Åke Sjöberg IF Hallby SOK 00:24:49 38,44
7 Ingemar Lindblom IFK Göteborg 00:24:51 38,59
8 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 00:24:54 38,81
9 Åke Eckerbom IFK Sävsjö 00:25:34 41,80
10 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 00:25:42 42,39
11 Lennart Hermansson Stångenäs AIS 00:25:53 43,22
12 Bo Turesson OK Bävern 00:26:39 46,65
13 Dag Lorén OK Frisene 00:26:52 47,62
14 Rune Ringsgård OK Roxen 00:27:02 48,37
15 Gunnar Enberg Målilla OK 00:27:11 49,04
16 Sven-Olof Pettersson Mullsjö SOK 00:27:17 49,49
17 Lars-Olof Gustafsson OK Klyftamo 00:27:55 52,32
18 Torbjörn Wikström OK Orinto 00:28:26 54,64
19 Gunnar Andersson IK Vista 00:28:43 55,91
20 Staffan Dittmer IK Hakarpspojkarna 00:28:51 56,50
21 Stellan Ahnström Forserums SOK 00:29:02 57,32
22 Lars-Åke Sjökvist Värend GN OL 00:29:17 58,44
23 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 00:29:57 61,43
24 Rune Eliasson Falkenbergs OK 00:29:59 61,58
25 Lars-Olov Dahlberg OK Landehof 00:30:03 61,88
26 Jan Larsson Sävedalens AIK 00:30:50 65,39
27 Hans M Carlsson IFK Göteborg 00:30:53 65,61
28 Ronny Ragnarsson OK Skogshjortarna 00:31:16 67,33
29 Kurt Bodin Gällstadbygdens SOK 00:31:57 70,39
30 Rolf Jonasson Jönköpings OK 00:32:30 72,85
31 Jan Påhlstorp Emmaboda Verda OK 00:34:06 80,02
32 Lars Würsig Jönköpings OK 00:34:24 81,36
33 Gösta Claesson Rydboholms SK 00:35:10 84,80
34 Sune Gustafsson Tibro OK 00:35:28 86,14
35 Per Granevik Jönköpings OK 00:36:02 88,68
36 Kjell Lindholm Sol Tranås 00:36:10 89,27
37 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 00:36:49 92,19
Karl Bergstrand Hjobygdens OK

Annonser

Bagheera