Svenska Orienteringsförbundet

Frölunda OL - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anders Axenborg Göteborg/Majorna OK 00:26:49 8,66
2 Anders Hedberg Göteborg/Majorna OK 00:26:52 8,81
3 Johan Strand Göteborg/Majorna OK 00:27:48 11,73
4 Andreas J Johansson Göteborg/Majorna OK 00:28:40 14,43
5 Johan G Hördegårdh IFK Göteborg 00:28:48 14,85
6 Jesper Stenström Vänersborgs SK 00:28:58 15,37
7 Måns Östman Göteborg/Majorna OK 00:29:08 15,89
8 Mikael Eliasson Göteborg/Majorna OK 00:29:11 16,04
9 Martin Hogedal Vänersborgs SK 00:29:25 16,77
9 Markus Johansson IFK Göteborg 00:29:25 16,77
11 Robert Johansson Göteborg/Majorna OK 00:29:30 17,03
12 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:29:37 17,39
13 Egil Edvardsen Göteborg/Majorna OK 00:29:50 18,07
14 Anders Höije Göteborg/Majorna OK 00:29:53 18,23
15 Gunnar Elveljung IFK Göteborg 00:30:01 18,64
16 Tobias Lindell Vänersborgs SK 00:30:22 19,73
17 Jonatan Larsson Uddevalla OK 00:31:03 21,87
18 Jonas Martner Tolered-Utby Ol-klubb 00:31:06 22,02
19 Karl Larsson OK Skogshjortarna 00:31:20 22,75
20 Conny Rantzow Hestra IF 00:31:28 23,17
21 Joakim Kaminsky Göteborg/Majorna OK 00:31:34 23,48
22 Erik Gustafsson OK Nackhe 00:31:46 24,10
23 Markus Båth IFK Göteborg 00:31:59 24,78
24 Mattias Holmstrand IFK Göteborg 00:32:00 24,83
25 Kristoffer Sideby Göteborg/Majorna OK 00:32:07 25,19
26 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 00:32:11 25,40
27 Daniel Martinsson Göteborg/Majorna OK 00:32:14 25,56
28 Erik Holmberg IK Hakarpspojkarna 00:32:20 25,87
29 Ola Tengnér IFK Göteborg 00:32:21 25,92
30 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 00:32:22 25,97
32 Ilya Belianka Sävedalens AIK 00:32:52 27,53
33 Henrik Svensson OK Vilse 87 00:32:59 27,90
34 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 00:33:00 27,95
34 Alexander Schwab Göteborg/Majorna OK 00:33:00 27,95
36 Simon Lennermo Nässjö OK 00:33:05 28,21
37 Rickard Holmqvist Hestra IF 00:33:15 28,73
38 Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 00:33:26 29,30
39 Joakim Eliasson Göteborg/Majorna OK 00:33:28 29,40
40 Rickard Börjesson Hestra IF 00:33:33 29,66
41 Mikael Andersson IF Rigor 00:33:43 30,18
42 Stefan Dahl OK Alehof 00:33:48 30,44
43 Joakim Berglund Sävedalens AIK 00:33:57 30,91
44 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:34:10 31,59
45 Kalle Wrane Sävedalens AIK 00:34:14 31,80
46 Martin Boberg IF Rigor 00:35:10 34,71
47 Daniel Larsson Vänersborgs SK 00:35:32 35,85
49 Joakim Millegård Sävedalens AIK 00:36:07 37,67
50 Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 00:36:19 38,30
51 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:36:30 38,87
52 Victor Axbom OK Landehof 00:36:39 39,34
53 Erik Aamot OK Skogshjortarna 00:36:42 39,49
54 Ulrik Lassen IFK Göteborg 00:36:52 40,01
55 Johan Axenborg Göteborg/Majorna OK 00:37:34 42,20
56 Vidar Faxén Sävedalens AIK 00:37:41 42,56
57 Anders Lövgärd OK Alehof 00:38:01 43,60
58 Peter Dellming IFK Göteborg 00:38:22 44,69
59 Gustav Östling OK Skogshjortarna 00:38:56 46,46
60 Thomas Karlsson Sjövalla FK 00:39:04 46,87
61 Jon Petersson IK Hakarpspojkarna 00:39:12 47,29
62 Fredrik Andersson IF Rigor 00:39:40 48,75
63 Peter Lekberg Sävedalens AIK 00:40:08 50,20
64 Lars Strömqvist OK Skogshjortarna 00:40:30 51,35
65 Anton Hemlin IK Uven 00:40:32 51,45
66 Erik Johansson Sävedalens AIK 00:40:39 51,81
67 Mikael Axelsson OK Skogshjortarna 00:41:14 53,63
68 Patrik Eickhoff Göteborg/Majorna OK 00:41:37 54,83
69 Niklas Helmertz FK Herkules 00:41:43 55,14
70 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:43:07 59,51
71 Niclas Sahlin Vänersborgs SK 00:43:29 60,65
72 Johan Leijgård Gudhems IF 00:48:20 75,78
73 Fredrik Weihard Sävedalens AIK 00:50:09 81,45
74 Kristian Gustafsson OK Skogshjortarna 00:53:36 92,21
75 Roger Lundin FK Herkules 01:01:21 116,39

Annonser

Bagheera