Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 00:13:40 64,79
2 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:14:18 70,50
3 Hanna Johansson Strängnäs-Malmby OL 00:14:22 71,10
4 Frida Hector Snättringe SK 00:14:38 73,50
5 Alice Nordström Vandrarringen 00:14:50 75,30
6 Siri Björklund Trollhättans SOK 00:14:52 75,60
7 Johanna Rundqvist OK Nackhe 00:15:14 78,91
8 Ebba Hjertberg IK Ymer 00:15:47 83,86
9 Lisa Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 00:15:48 84,01
10 Linnéa Berg OK Grip 00:16:01 85,97
11 Heidi Fors OK Grip 00:16:08 87,02
12 Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 00:16:15 88,07
13 Sofia Johansson OK Skärmen 00:16:26 89,72
14 Klara Segerström IK Wilske 00:16:31 90,47
15 Stina Johansson KFUM Örebro OK 00:16:56 94,23
16 Filippa Jonsson Ryda SK 00:17:08 96,03
17 Lovisa Lindqvist Boxholm-Mjölby OL 00:17:25 98,58
18 Elin Rydgård Eksjö SOK 00:17:40 100,83
19 Sofi Ström OK Skogsvargarna 00:18:03 104,29
20 Elin Dahlmark Västerås SOK 00:18:07 104,89
21 Clara Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:18:08 105,04
21 Paulina Jägstedt Halmstad OK 00:18:08 105,04
23 Tova Magnusson IF Rigor 00:18:20 106,84
24 Stina Johansson OK Bävern 00:18:27 107,89
25 Olivia Lönkvist OK Vivill 00:18:28 108,04
26 Fanny Svalin Vänersborgs SK 00:18:30 108,34
27 Tova Eriksson OK Djerf 00:18:34 108,94
28 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:18:46 110,74
29 Linnea Bodin Almby IK 00:18:51 111,50
30 Maja Wallenius OK Skogsstjärnan 00:19:24 116,45
31 Ida Johansson Boxholm-Mjölby OL 00:19:28 117,05
32 Alva Limbäck Västerås SOK 00:19:37 118,40
33 Cassandra Sundström Degerfors OK 00:19:52 120,66
34 Ebba Helin Axelsson OK Grip 00:19:53 120,81
35 Johanna Särnbrink OK Tisaren 00:20:01 122,01
36 Shanti Söderström Sala OK 00:20:32 126,66
37 Linn Lugne Kils OK 00:20:45 128,61
38 Elsa Limbäck Västerås SOK 00:21:01 131,02
39 Hanna Abrahamsson Eksjö SOK 00:21:17 133,42
40 Ellen Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:21:24 134,47
41 Klara Persson KFUM Örebro OK 00:21:44 137,47
42 Josefine Sandberg OK Bävern 00:22:05 140,63
43 Linnea Wahlström OK Djerf 00:22:22 143,18
44 Sofie Andersson IK Gandvik 00:22:40 145,88
45 Elin Johansson Främmestads IK 00:22:45 146,63
46 Katja Dalén Sala OK 00:23:08 150,09
47 Jenny Wallgren Istrums SK 00:23:21 152,04
48 Emilia Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:23:29 153,24
49 Elin Edström Bottnaryds IF 00:23:30 153,39
50 Josefin Bovellan NAIS Orienteringsklubb 00:23:41 155,04
51 Linnéa Rosén Sala OK 00:23:46 155,79
52 Liv Frendin Uddevalla OK 00:24:25 161,65
53 Anna Strand Arboga OK 00:25:04 167,51
54 Julia Wahlström Tenhults SOK 00:25:05 167,66
55 Elsa Rosén Sala OK 00:25:20 169,91
56 Saga Hjertén IK Gandvik 00:25:29 171,26
57 Johanna Peterson Falköpings AIK OK 00:26:16 178,32
58 Rebecka Öhrnell OK Grip 00:26:28 180,12
59 Julia Lindh Främmestads IK 00:26:41 182,07
60 Sarah Molander OK Gränsen 00:26:45 182,67
61 Elsa Fägerhag Hjobygdens OK 00:26:48 183,13
62 Alva Knutsson Rydboholms SK 00:27:04 185,53
63 Matilda Gunnarsson Rydboholms SK 00:27:14 187,03
64 Jennifer Blixt Uddevalla OK 00:28:18 196,64
65 Amanda Nyman Vänersborgs SK 00:28:19 196,79
66 Emelie Holmsbo OK Orinto 00:28:32 198,74
67 Matilda Rännare Hjobygdens OK 00:29:40 208,95
68 Amelia Lundin Katrineholms OK 00:31:11 222,62
69 Tilda Einarsson Hagaby GOIF 00:31:16 223,37
70 Evelina Gunnarsson Rydboholms SK 00:31:31 225,62
71 Ellinor Hjärtqvist Istrums SK 00:32:20 232,98
72 Emma Andersson Katrineholms OK 00:32:41 236,13
74 Signe Ekmark Hjobygdens OK 00:38:16 286,44
75 Kajsa Isidorsson OK Vivill 00:40:08 300,00
76 Elsa Molander OK Gränsen 00:43:58 300,00
77 Elin Andersson Hjobygdens OK 00:48:39 300,00

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr