Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Adam Löfström Jönköpings OK 00:15:26 68,09
2 Hugo Ekinge OK Motala 00:15:46 71,13
3 Hannes Svahn OK Ravinen 00:16:25 77,06
4 Lukas Katvala OK Älgen 00:16:28 77,51
5 Arvid Önsten IK Vista 00:17:39 88,31
6 Hampus Nyström IF Hagen 00:17:47 89,52
7 Erik Eriksson OK Älgen 00:18:59 100,47
8 Petter Gunnarsson OK Älgen 00:19:00 100,62
9 Jakob Ingström Bottnaryds IF 00:19:44 107,31
10 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:19:47 107,77
11 Vincent Nilsson IK Vista 00:20:00 109,75
12 Emil Larsson Tibro OK 00:20:04 110,36
13 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:20:12 111,57
14 Axel Åkesson Markbygdens OK 00:20:34 114,92
15 Tor Lindström IK Wilske 00:21:35 124,19
16 Gustav Andreasson Halmstad OK 00:21:44 125,56
17 Martin Karlsson Jönköpings OK 00:21:58 127,69
18 Oskar Carlsson Kvillebyns SK 00:22:27 132,10
19 Linus Jonasson Vänersborgs SK 00:22:29 132,40
20 Wilmer Forsgren Tidaholm SOK Sisu 00:22:53 136,05
21 Joel Andersson Mariestads FK 00:23:19 140,01
22 Filip Strandmark Halmstad OK 00:23:44 143,81
22 Simon Freyland SOK Aneby 00:23:44 143,81
24 Albin Wedholm Jönköpings OK 00:24:02 146,54
25 Emil Erikmats Sävedalens AIK 00:24:07 147,30
26 Emil Bülow Jönköpings OK 00:24:39 152,17
27 Arvid Hall OK Mark 00:25:22 158,71
28 Viktor Olsson Trollhättans SOK 00:25:40 161,45
29 Axel Larsson OK Skogsvargarna 00:25:54 163,57
30 Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK 00:26:00 164,49
31 Jacob Frohlund Eksjö SOK 00:26:23 167,98
32 David Siira OK Motala 00:26:45 171,33
33 Hannes Karlsson Tidaholm SOK Sisu 00:26:47 171,63
34 Hugo Söderberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:26:58 173,31
35 Kalle Lundgren Tolered-Utby Ol-klubb 00:27:20 176,65
36 Casper Malmqvist Bottnaryds IF 00:28:24 186,38
36 Andreas Johansson Stångenäs AIS 00:28:24 186,38
38 Felix Sandberg OK Skogsvargarna 00:28:58 191,55
39 Tim Edner KFUM Örebro OK 00:29:53 199,91
40 Henrik Reisen IF Hagen 00:30:07 202,04
41 Emil Alpberg Almby IK 00:30:23 204,48
42 Linus Karlsson Uddevalla OK 00:30:30 205,54
43 Hugo Ung OK Mark 00:31:31 214,82
44 Adam Sandström Tolered-Utby Ol-klubb 00:31:41 216,34
45 Erik Hasselwander Hagaby GOIF 00:31:47 217,25
46 Martin Askolin Tibro OK 00:32:23 222,72
47 Karl Bolander OK Skogsvargarna 00:34:00 237,47
48 Johan Andrén OK Älgen 00:35:50 254,20
49 Jesper Pettersson Tenhults SOK 00:37:02 265,14
50 Svante Larsson Hjobygdens OK 00:37:26 268,79
51 Fredrik Weborg OK Skogsstjärnan 00:38:53 282,02
52 Otto Ärlig OK Gränsen 00:40:18 294,95
53 Marcus Sjöberg OK Djerf 00:41:28 300,00
54 Johan Björck IK Uven 00:42:27 300,00
55 Albin Alvarsson OK Motala 00:46:09 300,00
56 Otto Bornefalk OK Mark 00:46:47 300,00
57 Simon Wester OK Djerf 00:47:14 300,00
58 Hampus Karlsson Lidköpings VSK 00:48:18 300,00
59 Jens Schenström OK Gläntan 00:49:16 300,00
60 Simon Stenbäck NAIS Orienteringsklubb 00:52:27 300,00
61 Eric Edberg OK Gläntan 00:53:14 300,00
62 Erik Lundberg Frölunda OL 01:05:58 300,00
Simon Larsson Hjobygdens OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr