Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johanna Fransson Jönköpings OK 00:12:02 121,54
2 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:12:18 125,52
3 Alma Hjertberg IK Ymer 00:12:23 126,77
4 Emely Weihart OK Orinto 00:12:25 127,27
5 Emma Hedin Kils OK 00:12:31 128,76
6 Nora Holmgård Kils OK 00:12:36 130,01
7 Tilda Wiklund Falköpings AIK OK 00:12:57 135,24
8 Emma Ling Jönköpings OK 00:13:06 137,48
9 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:13:24 141,97
10 Lovisa Moqvist Lerums SOK 00:13:50 148,44
11 Ida Ström OK Skogsvargarna 00:14:01 151,19
12 Ida Larsson Västerås SOK 00:14:23 156,67
13 Ylva Johansson OK Djerf 00:14:26 157,41
14 Erica Bogren IF Hagen 00:14:41 161,15
15 Amanda Karmetun OK Njudung 00:15:03 166,63
16 Erica Molin Boxholm-Mjölby OL 00:15:04 166,88
17 Nike Pruth IK Hakarpspojkarna 00:15:09 168,13
18 Ellen Ekinge OK Motala 00:15:26 172,36
19 Clara Samuelsson OK Vivill 00:15:37 175,10
20 Malin Stomberg IF Hagen 00:16:11 183,57
21 Elin Johansson Gudhems IF 00:16:21 186,07
22 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:25 187,06
23 Elsa Albinsson OK Tyr 00:16:31 188,56
24 Ebba Rosander SOK Aneby 00:16:35 189,55
25 Tindra Bedoire Sala OK 00:16:51 193,54
26 Alice Thornell Västerås SOK 00:17:00 195,78
27 Elin Jennerstrand OK Njudung 00:17:12 198,77
28 Sofie Franzén Almby IK 00:17:19 200,52
29 Josefin Svensson Stångenäs AIS 00:17:35 204,50
30 Ida Südhoff Sävedalens AIK 00:17:51 208,49
31 Alice Svalin Vänersborgs SK 00:18:09 212,97
32 Clara Johansson OK Skärmen 00:18:27 217,46
33 Nicolina Moberg OK Tyr 00:18:33 218,95
34 Marie-Chantal Ballnus Snättringe SK 00:18:58 225,18
35 Irma Kjellström Hagaby GOIF 00:19:48 237,64
36 Ella Björck IK Uven 00:20:06 242,12
37 Isabell Jakobsson Degerfors OK 00:21:59 270,28
38 Elsa Jonsson Lidköpings VSK 00:22:04 271,52
39 Elsa Kärnsund Sala OK 00:22:20 275,51
40 Emma Fransson Lidköpings VSK 00:22:35 279,25
41 Thea Karlsson Ryda SK 00:22:43 281,24
42 Andrea Aulin Eksjö SOK 00:22:51 283,23
43 Alva Lorefors IK Hakarpspojkarna 00:24:38 300,00
44 Mathilda Westlund Jönköpings OK 00:24:53 300,00
45 Elin Westerlund Herrljunga SK Skid o OL 00:25:10 300,00
47 Selma Eriksson OK Djerf 00:28:15 300,00
48 Malin Norlander OK Nackhe 00:28:57 300,00
49 Felicia Jörgensen Uddevalla OK 00:29:12 300,00
50 Elna Olsson Ulricehamns OK 00:29:39 300,00
51 Klara Håkansson OK Klyftamo 00:29:48 300,00
52 Linnea Andersson Stångenäs AIS 00:29:55 300,00
53 Elvira Skarstedt Tenhults SOK 00:34:32 300,00
54 Astrid Frohlund Hägg Eksjö SOK 00:35:09 300,00
55 Johanna Almyren Falköpings AIK OK 00:37:06 300,00
56 Alice Fredriksson Stångenäs AIS 00:37:28 300,00
57 Sol Sandberg OK Skogsvargarna 00:38:53 300,00
58 Alvina Axelsson OK Nackhe 00:46:47 300,00
59 Frida Bäckström OK Tisaren 00:56:46 300,00
Vera Wallin Falköpings AIK OK
Wilma Ivarsson Ryda SK
Ida Edvardsson Eksjö SOK
Elsa Lind Sala OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr