Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:09:39 144,41
2 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:10:19 159,41
3 Axel Flordal Katrineholms OK 00:11:26 184,53
4 Valter Pettersson OK Tisaren 00:11:27 184,91
5 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:11:40 189,78
6 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:11:57 196,16
7 Emil Ahlström Västerås SOK 00:12:02 198,03
8 Karl Lundin Katrineholms OK 00:12:24 206,28
9 Karl Petersén OK Njudung 00:12:48 215,28
10 Emil Axelsson Lerums SOK 00:12:53 217,16
11 Melker Lundin Katrineholms OK 00:12:57 218,66
12 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:13:20 227,28
13 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:13:21 227,66
13 Simon Jacobsson Arboga OK 00:13:21 227,66
15 Nils Grimbeck Sävedalens AIK 00:13:36 233,28
16 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:13:55 240,41
17 Isak Olsson Stigsökarna 00:15:13 269,66
18 Ruben Edlund Katrineholms OK 00:15:31 276,41
19 Lukas Gustafsson IK Ymer 00:15:44 281,29
20 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:15:51 283,91
21 Tobias Lindqvist Västerås SOK 00:16:32 299,29
22 Gustav Göransson Arboga OK 00:16:38 300,00
23 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:16:40 300,00
24 Mattias Lauri FK Herkules 00:16:42 300,00
25 Edvin Borne Frölunda OL 00:17:01 300,00
26 Simon Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:17:13 300,00
27 Albin Eliasson Tenhults SOK 00:17:22 300,00
28 Oscar Hasselberg Sävedalens AIK 00:17:24 300,00
29 Daniel Enqvist Tibro OK 00:17:29 300,00
30 Lukas Andren Tibro OK 00:17:49 300,00
31 Hugo Frisk Västerås SOK 00:17:52 300,00
32 David Mårtensson Garphyttans IF 00:17:58 300,00
33 Elias Thörnblad OK Flundrehof 00:18:02 300,00
34 Olle Elfström OK Orinto 00:18:10 300,00
35 Viktor Lindqvist Boxholm-Mjölby OL 00:18:21 300,00
36 Gustav Björklund OK Ravinen 00:18:59 300,00
37 Theodor Meijer Västerås SOK 00:19:29 300,00
38 Isac Karlsson OK Tranan 00:20:20 300,00
39 Hampus Andersson Lidköpings VSK 00:21:26 300,00
40 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:21:39 300,00
41 Oskar Dahlin IK Gandvik 00:22:06 300,00
42 Linus Backlund Trollhättans SOK 00:22:21 300,00
43 William Wassenius Uddevalla OK 00:22:26 300,00
44 Adam Loré Västerås SOK 00:22:44 300,00
45 Hugo Holmsbo OK Orinto 00:24:41 300,00
46 David Erikmats Sävedalens AIK 00:24:51 300,00
47 Johannes Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:24:53 300,00
48 Albin Persson Halmstad OK 00:25:18 300,00
49 Lukas Holmgren OK Lindena 00:25:44 300,00
50 William Lindström Almby IK 00:26:22 300,00
51 Uno Nyholm Mullsjö SOK 00:26:33 300,00
52 Simon Ericsson Garphyttans IF 00:28:49 300,00
53 Fabian Wallerius Gamleby OK 00:28:51 300,00
54 Stefan Fjellander Sala OK 00:29:09 300,00
55 Christoffer Wall Mariestads FK 00:29:12 300,00
56 Ludvig Linder OK Orinto 00:29:21 300,00
57 Gustav Bohman OK Orinto 00:29:23 300,00
58 Erik Andersson Laxå OK 00:30:12 300,00
59 Axel Edström Bottnaryds IF 00:31:55 300,00
60 Isac Persson OK Gränsen 00:32:54 300,00
61 Lukas Magnerfelt Falköpings AIK OK 00:33:59 300,00
62 Tor Rännare Hjobygdens OK 00:35:47 300,00
63 Simon Broman OK Flundrehof 00:45:45 300,00
Albin Arvidsson OK Skogsvargarna
Eskil Lundqvist Arboga OK
Johan Ekberg Skattkärrs IF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr