Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:07:14 209,65
2 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:08:22 253,89
3 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:09:01 279,27
4 Anton Carlsson IF Hagen 00:09:06 282,52
5 Henrik Franzén Almby IK 00:09:29 297,49
6 Herman Svahn OK Ravinen 00:09:38 300,00
7 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:09:45 300,00
8 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:10:05 300,00
9 Tobias Dahlmark Västerås SOK 00:10:14 300,00
10 Edvin Henrysson Tibro OK 00:10:15 300,00
11 Erik Ling Jönköpings OK 00:10:20 300,00
12 Vilgot Wennblom Hagaby GOIF 00:10:28 300,00
12 Johan Hedman IF Hagen 00:10:28 300,00
14 Gustav Askroth KFUM Örebro OK 00:10:35 300,00
15 Björn Broström OK Kåre 00:10:50 300,00
16 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:11:00 300,00
17 Tyrone Bedoire Sala OK 00:11:12 300,00
18 Philip Olsson Trollhättans SOK 00:11:26 300,00
19 Alfred Erdelius IF Rigor 00:11:28 300,00
20 Melker Andersson Eds SK 00:11:32 300,00
21 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:11:43 300,00
22 Lucas Ljungdahl OK Skogshjortarna 00:12:00 300,00
23 Hjalmar Johansson Hjobygdens OK 00:12:20 300,00
24 William Sturesson Lerums SOK 00:12:21 300,00
25 Alexander Gustavsson OK Njudung 00:12:29 300,00
25 Simon Hermansson Gudhems IF 00:12:29 300,00
27 Hugo Öhrn KFUM Örebro OK 00:12:33 300,00
28 Isak Thörnblad OK Flundrehof 00:12:39 300,00
29 Olle Andersson OK Skogsstjärnan 00:12:40 300,00
30 Charlie Weijnblad SOK Träff 00:12:46 300,00
31 Noah Andertoft Västerås SOK 00:12:49 300,00
32 Oscar Hultgren OK Njudung 00:12:53 300,00
33 Isak Bengtsson OK Lindena 00:13:02 300,00
34 David Almen Vänersborgs SK 00:13:19 300,00
35 Jonathan Tellestedt Garphyttans IF 00:13:22 300,00
36 Lukas Norlander OK Nackhe 00:13:23 300,00
36 David Kutti Hagaby GOIF 00:13:23 300,00
38 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:13:25 300,00
39 Olle Melén Trollhättans SOK 00:13:31 300,00
40 Simon Karlsson OK Motala 00:14:13 300,00
41 Arvid Lundqvist Arboga OK 00:14:23 300,00
42 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:14:26 300,00
43 Alexander Jansson OK Djerf 00:14:28 300,00
44 Victor Valjus Hagaby GOIF 00:14:31 300,00
45 Hjalmar Käll IK Gandvik 00:14:37 300,00
46 Felix Holmsten Främmestads IK 00:14:43 300,00
48 Carl Ljungberg Degerfors OK 00:14:51 300,00
49 Gustav Lidman Tibro OK 00:15:21 300,00
50 Hugo Bremer Mariestads FK 00:15:24 300,00
51 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:15:47 300,00
52 Oliver Höög OK Motala 00:15:51 300,00
53 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:16:06 300,00
54 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:16:21 300,00
55 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:16:38 300,00
56 Noah Pansell Eksjö SOK 00:16:51 300,00
57 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 00:16:55 300,00
58 Melker Lindqvist OK Skogsvargarna 00:17:00 300,00
59 Anton Lund OK Skogshjortarna 00:17:22 300,00
60 Kalle Johansson SOK Träff 00:17:26 300,00
61 Henrik Pettersson Gamleby OK 00:17:47 300,00
62 Albin Emmes Tenhults SOK 00:17:54 300,00
63 Lucas AsklöfBergin Hagaby GOIF 00:18:17 300,00
64 Arvid Pettersson Boxholm-Mjölby OL 00:18:22 300,00
65 Filip Jennerstrand OK Njudung 00:19:29 300,00
66 Walter Bodin Gällstadbygdens SOK 00:19:38 300,00
67 Simon Albinsson OK Tyr 00:19:50 300,00
68 Emil Granath IF Hallby SOK 00:19:58 300,00
69 Philip Wiberg Ryda SK 00:20:27 300,00
70 Isak Hasselwander Hagaby GOIF 00:20:46 300,00
71 Oscar Nyman OK Gipen 00:21:04 300,00
72 Einar Edlund Katrineholms OK 00:21:33 300,00
73 Isac Ahlbom OK Skärmen 00:21:49 300,00
74 Nick Nilsson Lustens OK 00:22:03 300,00
75 Lowe Hallhage Stenungsunds OK 00:22:06 300,00
76 Johan Lund Stenungsunds OK 00:23:06 300,00
77 Alfred Ångefors OK Flundrehof 00:23:10 300,00
78 Frans Emanuelsson Tibro OK 00:23:36 300,00
79 Erik Rännare Hjobygdens OK 00:23:42 300,00
80 Albin Samuelsson OK Vivill 00:23:51 300,00
81 Teodor Karlsson Katrineholms OK 00:23:56 300,00
82 Erik Bergsten Istrums SK 00:24:24 300,00
83 Fredrik Westlund Kils OK 00:27:21 300,00
84 Mikael Björck IK Uven 00:28:58 300,00
85 Curt Wullf Norgren Gällstadbygdens SOK 00:30:08 300,00
86 Vilmer Göthlin KFUM Örebro OK 00:32:18 300,00
87 Olle Johansson Boxholm-Mjölby OL 00:40:17 300,00
88 Arvid Bengtsson Tibro OK 00:40:34 300,00
89 Benjamin Fjellander Sala OK 00:49:16 300,00
Kevin Mellberg Gällstadbygdens SOK
Hampus Hellqvist OK Flundrehof
Melker Flordal Katrineholms OK
Kalle Inemyr Istrums SK
Fredrik Hane OK Tyr
Melvin Olsson IF Hagen
Melker Nyberg-Karlberg Falköpings AIK OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF