Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Linda Take OK Tyr 00:14:55 9,76
2 Carin Rosjö Jönköpings OK 00:16:22 16,38
3 Anna Nordström Kils OK 00:18:03 24,07
4 Martina Dahlström Vänersborgs SK 00:18:16 25,05
5 Malena Ahlström Västerås SOK 00:18:56 28,10
6 Therése Andersson Ryda SK 00:19:11 29,24
7 Anna Lindgren Västerås SOK 00:19:16 29,62
8 Karin Andersson OK Klyftamo 00:19:25 30,31
9 Annica Berglund Ulricehamns OK 00:19:51 32,28
10 Helene Löfström Jönköpings OK 00:20:06 33,43
11 Ann-Christin Blennow Falköpings AIK OK 00:20:31 35,33
12 Anna Hall Västerås SOK 00:20:34 35,56
13 Marie Nord Sol Tranås 00:20:46 36,47
14 Angelica Brandqvist Tibro OK 00:21:09 38,22
15 Carin Ahl OK Tisaren 00:21:14 38,60
16 Anna Gustafsson Hane OK Tyr 00:21:25 39,44
17 Erika Rask Kungälvs OK 00:21:28 39,66
18 Susanne Grahn Gamleby OK 00:21:31 39,89
19 Anna Nyberg Falköpings AIK OK 00:21:32 39,97
20 Malin Tengström Främmestads IK 00:21:33 40,05
21 Berit Bengtsson OK Lindena 00:21:36 40,27
22 Marie Anebreid Tidaholm SOK Sisu 00:21:55 41,72
23 Ylva Olm Kils OK 00:21:56 41,80
24 Annelie Hallqvist IF Hagen 00:22:19 43,55
25 Anneli Gabrielsson Kungälvs OK 00:22:21 43,70
26 Lisen Edlund Katrineholms OK 00:22:23 43,85
26 Anna Eklund Timner Katrineholms OK 00:22:23 43,85
28 Ann-Sophie Ohlin OK Tranan 00:22:24 43,93
29 Ann-Sofie Järsenholt Ulricehamns OK 00:22:45 45,52
30 Malin Brorson OK Nackhe 00:22:49 45,83
31 Ann-Chatrin Holmberg Ulricehamns OK 00:22:55 46,29
32 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 00:23:40 49,71
33 Anna Pettersson Boxholm-Mjölby OL 00:24:23 52,98
34 Annika Bengtsson OK Alehof 00:24:45 54,66
35 Kerrin Petty Nilsson Lustens OK 00:24:57 55,57
36 Sofia Gustafsson Vänersborgs SK 00:24:58 55,64
37 Katarina Johansson Stångenäs AIS 00:25:17 57,09
38 Anna Eriksson OK Älgen 00:25:55 59,98
39 Tove Strandberg Gamleby OK 00:25:58 60,21
39 Jessica Elmersson OK Bävern 00:25:58 60,21
41 Madeleine Johansson OK Skogshjortarna 00:26:19 61,81
42 Malin Thörnkvist Sol Tranås 00:26:20 61,88
43 Kajsa Nordin Ulricehamns OK 00:26:24 62,19
44 Ulrika Sander OK Milan 00:26:48 64,02
45 Johanna Jonsson Lidköpings VSK 00:26:59 64,85
46 Karin Lindh Främmestads IK 00:28:24 71,32
47 Camilla Weihart OK Orinto 00:29:24 75,89
48 Linda Danielsson Lerums SOK 00:29:29 76,27
49 Mia Nilsson Kungälvs OK 00:30:05 79,01
50 Monica Johansson Jönköpings OK 00:30:26 80,60
51 Karin Åkerman Västerås SOK 00:31:46 86,69
52 Mona Lundin Katrineholms OK 00:32:16 88,97
53 Ann-Louise Almyren Falköpings AIK OK 00:32:59 92,25
54 Monica Askolin Tibro OK 00:33:16 93,54
55 Camilla Romell Valjus Hagaby GOIF 00:34:17 98,18
56 Linda Hylén OK Motala 00:34:31 99,25
57 Cecilia Björck IK Uven 00:34:34 99,48
58 Nina Limbäck Västerås SOK 00:35:08 102,06
59 Gabriella Wennblom Hagaby GOIF 00:36:21 107,62
60 Linda Alvarsson OK Motala 00:36:51 109,90
61 Liselotte Larsson Tibro OK 00:39:30 122,00
Karin Särnbrink OK Tisaren
Cecilia Lind Sala OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr