Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 00:15:01 16,75
2 Henrik Lindblad OK Djerf 00:15:28 19,43
3 Anders Kindbom IF Hagen 00:15:30 19,63
4 Richard Tengström Främmestads IK 00:15:59 22,51
5 Bengt Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:16:01 22,71
6 Mats d.y Eriksson Hagaby GOIF 00:16:18 24,40
7 Stefan Agmarken Halmstad OK 00:16:29 25,49
8 Martin Boberg IF Rigor 00:16:56 28,17
9 Mattias Lundin Halmstad OK 00:16:58 28,37
10 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:17:15 30,06
11 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 00:17:32 31,74
12 Urban Ljungberg Degerfors OK 00:17:42 32,74
13 Pär Anders Järsenholt Ulricehamns OK 00:17:44 32,93
13 Jens Andertoft Västerås SOK 00:17:44 32,93
15 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:17:57 34,23
16 Joakim Karmetun OK Njudung 00:18:27 37,20
17 Thomas Johansson Gamleby OK 00:18:40 38,50
18 Peter Lekberg Sävedalens AIK 00:19:19 42,37
19 Erik Lauri FK Herkules 00:19:25 42,96
20 Brett Weihart OK Orinto 00:19:33 43,76
21 Anders Edvardsson Eksjö SOK 00:19:38 44,25
22 Anders Ling Jönköpings OK 00:19:54 45,84
23 Emil Erdelius IF Rigor 00:19:55 45,94
24 Stefan Gunnarsson OK Lindena 00:20:12 47,63
25 Daniel Björnberg Västerås SOK 00:20:13 47,73
26 Daniel Niklasson Falköpings AIK OK 00:20:15 47,93
27 Fredrik Brorson OK Nackhe 00:20:26 49,02
28 Mattias Jägstedt Halmstad OK 00:20:44 50,81
29 Joakim Karlsson Kvillebyns SK 00:20:47 51,11
30 Anders Ekinge OK Motala 00:20:57 52,10
31 Johanes Schulte Südhoff Sävedalens AIK 00:21:19 54,28
32 Mats Thulin Västerås SOK 00:21:36 55,97
33 Håkan Jansson Vänersborgs SK 00:21:37 56,07
33 Henrik Melkstam Lerums SOK 00:21:37 56,07
35 Gary Larsson OK Skogshjortarna 00:21:38 56,17
36 Håkan Rundqvist OK Nackhe 00:21:48 57,16
37 Per Carlsson IF Hagen 00:21:51 57,46
38 Johan Lindqvist OK Skogsvargarna 00:21:56 57,96
39 Bo Kron OK Flundrehof 00:22:00 58,35
40 Tomas Lindqvist Västerås SOK 00:22:10 59,35
41 Håkan Ahlqvist OK Tyr 00:22:16 59,94
42 Fredrik Ahl OK Tisaren 00:22:17 60,04
43 Urban Särnbrink OK Tisaren 00:22:34 61,73
44 Staffan Johansson Sol Tranås 00:22:59 64,21
45 Fredrik Söderberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:23:19 66,20
46 Alexander Olsson Trollhättans SOK 00:24:10 71,26
47 Mika Tatti OK Älgen 00:24:21 72,36
48 Claes Setthagen OK Tranan 00:24:31 73,35
49 Lars Hall Västerås SOK 00:24:34 73,65
50 Ulric Björck IK Uven 00:24:39 74,14
51 Jörgen Nyman OK Gipen 00:24:41 74,34
52 Christer Öberg Gamleby OK 00:25:14 77,62
53 John Andersson Falköpings AIK OK 00:26:32 85,36
54 Lars Edberg OK Nackhe 00:27:02 88,34
55 Ola Henningsson OK Skogsstjärnan 00:28:50 99,07
56 David Lindgren Västerås SOK 00:30:05 106,51
57 Konny Lundin Katrineholms OK 00:30:08 106,81
58 Nicklas Karlsson Tidaholm SOK Sisu 00:31:32 115,15
59 Måns Axelsson Gamleby OK 00:31:46 116,54
60 Magnus Axelsson OK Nackhe 00:34:26 132,43
61 Magnus Wikeling Arboga OK 00:37:04 148,12
62 Markus Alvarsson OK Motala 00:41:39 175,42
Martin Johansson OK Orinto
Jesper Kjellström Hagaby GOIF
Peter Karlsson OK Motala
Henric Karlsson OK Tranan
Erik Backlund Trollhättans SOK
Marcus Löving Vandrarringen

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr