Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Bengt Norrman Trollhättans SOK 00:14:33 20,53
2 Jan Wiklund Falköpings AIK OK 00:14:38 21,07
3 Stefan Eriksson IK Hakarpspojkarna 00:14:54 22,78
4 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:15:09 24,38
5 Mårten Wikström Halmstad OK 00:15:34 27,05
6 Tommy Johansson Stångenäs AIS 00:15:46 28,33
7 Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:15:47 28,44
8 Bo Hallberg Falköpings AIK OK 00:16:14 31,32
9 Mats Lilja OK Älgen 00:16:32 33,24
10 Stefan Eriksson OK Älgen 00:16:33 33,35
11 Jonas Frohlund Eksjö SOK 00:16:35 33,56
12 Sören Larsson Tibro OK 00:16:36 33,67
12 Göran Nord Sol Tranås 00:16:36 33,67
14 Dennis Toll OK Njudung 00:16:45 34,63
15 Magnus Larsson Västerås SOK 00:16:47 34,85
16 Dennis Roos SOK Träff 00:16:50 35,17
17 Henrik Pettersson Falköpings AIK OK 00:16:59 36,13
18 Mattias Bååth Sävedalens AIK 00:17:08 37,09
19 Anders Björklund OK Ravinen 00:17:22 38,58
20 Stefan Hellqvist OK Flundrehof 00:17:32 39,65
21 Peter Broberg IF Rigor 00:17:37 40,19
22 Peter Fors OK Grip 00:17:38 40,29
23 Jörgen Larsson Ulricehamns OK 00:17:41 40,61
24 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:17:42 40,72
25 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 00:17:43 40,83
26 Björn Svensson OK Djerf 00:17:48 41,36
27 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:17:50 41,58
28 Mårten Källström Sala OK 00:17:55 42,11
29 Ulf Persson Bottnaryds IF 00:18:08 43,50
30 Mats Kjellberg Västerås SOK 00:18:19 44,67
31 Joakim Ahlström Västerås SOK 00:18:25 45,31
32 Harri Viinamäki IF Hagen 00:18:36 46,49
33 Michael Hertin Västerviks OK 00:18:50 47,98
34 Conny Gunnarsson OK Älgen 00:18:51 48,09
35 Martin Mandinger Trollhättans SOK 00:19:01 49,16
36 Anders Hane OK Tyr 00:19:11 50,23
36 Kenneth Jacobsson Arboga OK 00:19:11 50,23
38 Gert Andersson Eds SK 00:19:23 51,51
39 Niklas Sander OK Milan 00:19:27 51,94
40 Anders Westlund Kils OK 00:19:29 52,15
41 Tornie Ottersten SOK Träff 00:19:34 52,68
42 Torbjörn Andersson OK Motala 00:19:35 52,79
43 Rikard Fredriksson Falköpings AIK OK 00:20:07 56,21
44 Anders Börjesson Lidköpings VSK 00:20:08 56,32
45 Greg Campbell Lustens OK 00:20:13 56,85
46 Krister Rosjö Jönköpings OK 00:20:21 57,70
47 Håkan Svahn OK Ravinen 00:20:59 61,76
48 Torbjörn Zetterljung Arboga OK 00:21:03 62,19
49 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 00:21:04 62,30
50 Mikael Take OK Tyr 00:21:25 64,54
51 Per Johnsson Lerums SOK 00:21:26 64,65
52 Jörgen Dalén Sala OK 00:21:42 66,36
53 Svante Berglund Ulricehamns OK 00:21:47 66,89
54 Pontus Löfström Jönköpings OK 00:22:45 73,09
55 Henryk Zienkiewicz IF Rigor 00:23:37 78,64
56 Anders Larsson Almby IK 00:23:43 79,28
57 Vesa Kutti Hagaby GOIF 00:23:49 79,92
58 Erik Möller Arboga OK 00:23:57 80,78
59 Anders Herngren IF Hagen 00:24:15 82,70
60 Karl-Johan Ohlin OK Tranan 00:25:25 90,18
61 Yngve Wegelius Hagaby GOIF 00:25:32 90,92
62 Mikael Peterson Falköpings AIK OK 00:25:45 92,31
63 Peter Thornell Västerås SOK 00:25:55 93,38
64 Tony Gullqvist Västvärmlands OK 00:26:00 93,91
65 Thomas Ljungqvist Tibro OK 00:26:10 94,98
67 David Söderström Sala OK 00:26:30 97,12
68 Magnus Lindberg Vandrarringen 00:27:27 103,21
69 Thomas Askolin Tibro OK 00:32:51 137,82
70 Anders Strand Arboga OK 00:38:15 172,42
71 Jens Lindström Tibro OK 00:50:44 252,43
Johan Abrahamsson Gällstadbygdens SOK
Jan-Otto Andersson Lidköpings VSK
Niklas Andrén OK Älgen

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF