Svenska Orienteringsförbundet

Gudhems vårtävling - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Johansson IFK Lidingö SOK 00:26:53 4,40
2 Rickard Börjesson Hestra IF 00:27:27 6,02
3 Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:27:37 6,50
4 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:28:24 8,75
5 Jakob Wallenhammar Hagaby GOIF 00:29:19 11,38
6 Erik Martinsson Linköpings OK 00:29:42 12,48
6 Marcus Kvarndal Ulricehamns OK 00:29:42 12,48
8 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:30:05 13,58
9 Simon Andersson OK Kullingshof 00:30:15 14,06
10 Anders Lindberg OK Tyr 00:30:30 14,77
11 Simon Markendahl Hagaby GOIF 00:30:38 15,16
12 Anders Påhlman Istrums SK 00:31:32 17,74
13 Jesper Sjögren OK Kullingshof 00:32:35 20,75
14 Marcus Wadell Ulricehamns OK 00:32:43 21,13
15 Fredrik Svensson Jönköpings OK 00:33:17 22,76
16 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:33:20 22,90
17 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:33:44 24,05
18 Richard Tengström Främmestads IK 00:33:53 24,48
19 Urban Larsson OK Tyr 00:33:58 24,72
20 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 00:34:02 24,91
21 Marcus Johnsson OK Kullingshof 00:34:09 25,24
22 Peter Markendahl Hagaby GOIF 00:34:12 25,39
23 Fredrik Johansson OK Skogsstjärnan 00:34:21 25,82
24 Tobias Karlsson Hagaby GOIF 00:34:32 26,34
25 Michal Besta FK Göingarna 00:35:09 28,11
26 Johan Lövgren Degerfors OK 00:35:16 28,45
27 Erik Nero Mullsjö SOK 00:35:54 30,26
28 Rasmus Persson Falköpings AIK OK 00:36:17 31,36
29 Klas Grönqvist Jönköpings OK 00:37:10 33,90
30 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:38:29 37,67
31 Jens Öström OK Tyr 00:39:43 41,21
32 Oscar Andersson Stora Tuna OK 00:40:06 42,31
33 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:40:56 44,70
34 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 00:41:19 45,80
35 Patrik Wallin Falköpings AIK OK 00:41:41 46,85
36 Christoffer Andersén IK Gandvik 00:41:53 47,43
37 Martin Andersson OK Amne 00:46:11 59,76
38 Magnus Bertilsson OK Skogshjortarna 00:46:45 61,39
39 Erik Skaar Ryda SK 00:47:47 64,35
40 Oskar Krantz IK Gandvik 00:49:03 67,98
41 Linus Iseborn Främmestads IK 00:55:23 86,15
42 Lars Karlsson OK Skogsstjärnan 01:07:57 122,20
David Jonsson OK Klyftamo
Jesper Stenström Vänersborgs SK
Benjamin Edlund IK Ymer

Annonser