Svenska Orienteringsförbundet

Tour de Medelpad Etapp 2 och Silva League - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Hector Snättringe SK 00:26:23 8,27
2 Jens Rönnols Täby OK 00:27:38 12,11
3 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:28:22 14,36
4 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:29:09 16,77
5 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 00:29:35 18,10
6 Emil Granqvist OK Ravinen 00:29:54 19,07
7 Nils Gumaelius Waxholms OK 00:30:23 20,55
8 Carl Boman Västerås SOK 00:30:25 20,65
8 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:30:25 20,65
10 Algirdas Bartkevičius OK Denseln 00:30:44 21,63
11 Per Lindman Finspångs SOK 00:31:14 23,16
12 William Eriksson Stora Tuna OK 00:31:34 24,19
13 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:31:39 24,44
14 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:31:45 24,75
15 Oscar Westin Vittjärvs IK 00:32:03 25,67
16 Filip Grahn Hestra IF 00:32:04 25,72
17 Filip Wadsten OK Landehof 00:32:11 26,08
18 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:32:17 26,39
19 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:32:35 27,31
20 Erik Berzell Attunda OK 00:32:49 28,02
21 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:33:05 28,84
22 Ville Johansson OK Kolmården 00:33:16 29,40
23 David Hector Snättringe SK 00:33:19 29,56
24 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:33 30,27
25 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:33:34 30,32
26 Samuel Plumppu Bredareds IF 00:33:35 30,38
27 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:33:58 31,55
28 Linus Landergren Hestra IF 00:34:01 31,71
29 Anton Nilsson OK Tranan 00:34:05 31,91
30 Tom Campbell Lustens OK 00:34:15 32,42
31 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:34:25 32,93
32 Carl Näslund Västerås SOK 00:34:26 32,98
33 Oskar Lundqvist OK Orion 00:34:36 33,50
34 Markus Larsson Hestra IF 00:34:37 33,55
35 Kevin Ståhl OK Hammaren 00:34:44 33,91
36 Jonathan Karlsson OK Tisaren 00:34:47 34,06
37 Arvid Våg Lerums SOK 00:35:15 35,49
38 Martin Nilsson Snättringe SK 00:35:21 35,80
39 Emil Thellsén OK Roxen 00:35:22 35,85
40 Erik Andersson OK Orion 00:35:47 37,13
41 Albin Bergkvist Bjursås OK 00:35:58 37,69
42 Anton Forsberg Långhundra IF 00:36:20 38,82
43 Johan Söderlund Leksands OK 00:36:32 39,43
44 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 00:36:36 39,64
45 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:36:38 39,74
46 Emil Wikström OK Tyr 00:36:46 40,15
47 Henning Ottmer Tormestorps IF 00:37:09 41,32
48 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 00:38:37 45,83
49 Wiliam Nilsson OK Södertörn 00:38:41 46,03
50 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:38:50 46,49
51 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:39:59 50,02
52 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:40:30 51,61
53 August Mikaelsson Västerås SOK 00:40:37 51,97
54 Jesper Kullin Alfredsson OK Tyr 00:41:57 56,06
55 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:42:46 58,57
56 Jefta Langerak Järfälla OK 00:48:31 76,22
57 Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 00:54:59 96,07
Martin Nilsson Stigmännen Karlshamns OK
Oskar Sandberg Säterbygdens OK
Joel Pettersson Tullinge SK
Mattias Johansson Stångenäs AIS

Annonser