Svenska Orienteringsförbundet

Tjust 2-dagars, dag 1 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:36:10 18,04
2 Simon Imark Tullinge SK 00:37:18 20,88
3 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:38:15 23,27
4 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:40:33 29,04
5 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:42:06 32,93
6 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:42:15 33,31
7 Simon Larsson OK Hällen 00:44:00 37,70
8 Oskar Lind SOK Viljan 00:44:01 37,74
9 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:44:15 38,32
10 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:45:31 41,50
10 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 00:45:31 41,50
12 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:46:03 42,84
13 Albin Lillieström OK Roxen 00:46:07 43,01
14 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 00:46:11 43,18
15 Lukas Eveborn OK Roxen 00:46:38 44,30
16 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:46:43 44,51
17 Victor Imark Tullinge SK 00:46:56 45,06
18 Victor Thörnkvist Sol Tranås 00:47:33 46,61
19 Isac Johansson Sol Tranås 00:48:09 48,11
20 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:48:27 48,86
21 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:48:39 49,37
22 Johan Lamm Frölunda OL 00:49:35 51,71
23 Egil Morast Haninge SOK 00:50:07 53,05
24 Johan Persson OK Österåker 00:51:16 55,93
25 Simon Runefors Växjö OK 00:51:54 57,52
26 Gustav Malmström GOIF Tjalve 00:52:36 59,28
27 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:52:37 59,32
28 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:52:42 59,53
29 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:53:20 61,12
30 Arvid Nord Sol Tranås 00:53:57 62,67
31 Tim Olsson Brattås CK 00:54:04 62,96
32 Christian Redtzer Attunda OK 00:55:23 66,26
33 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:58:48 74,84
34 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 01:00:12 78,35
35 Joel Leander OK Landehof 01:03:20 86,21
36 Anders Magnusson OK Landehof 01:06:00 92,90
37 David Levin Svaide Roma SOK 01:06:49 94,95
38 Eric Ekström Linköpings OK 01:10:05 103,15
39 Joel Gunnarsson Emmaboda Verda OK 01:10:29 104,15
40 Martin Lund Stenungsunds OK 01:11:49 107,50
41 Pontus Lindblom OK Roxen 01:12:42 109,72
42 Rikard Surin OK Roxen 01:19:06 125,78
43 Isak Hedberg Sol Tranås 01:20:52 130,21
Albin Larsson Katrineholms OK
Johan Olson IK Uven
Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb
Carl Agrell Sävedalens AIK

Annonser