Svenska Orienteringsförbundet

SM Ultralång, publiktävling - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:26:52 4,61
2 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:27:28 6,34
3 Rickard Börjesson Hestra IF 00:28:33 9,46
4 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:28:34 9,51
5 Håkan Petersson IFK Göteborg 00:28:48 10,18
6 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:29:12 11,33
7 Fredrik Löwegren IFK Göteborg 00:29:38 12,58
9 Johan Strand Göteborg-Majorna OK 00:29:58 13,54
10 Mikael Andersson Göteborg-Majorna OK 00:30:25 14,83
11 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:30:34 15,26
13 Thor Nørskov IFK Göteborg 00:30:45 15,79
14 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:30:46 15,84
15 Martin Larsson IFK Göteborg 00:30:56 16,32
16 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:30:57 16,37
17 Rickard Holmqvist Hestra IF 00:31:05 16,75
18 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 00:31:10 16,99
19 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:31:12 17,09
20 Fredrik Åhman IFK Umeå 00:31:13 17,13
21 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:31:37 18,29
21 Oskar Malmberg IFK Umeå 00:31:37 18,29
23 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:31:48 18,81
24 Per-Åke Bligård OK Vilse 87 00:32:12 19,97
25 Fredrik Sturesson Göteborg-Majorna OK 00:32:33 20,97
26 Mikael Andersson IF Rigor 00:32:40 21,31
27 Christian Nielsen IFK Göteborg 00:32:48 21,69
28 Josh Blatchford Göteborg-Majorna OK 00:33:01 22,32
29 Martin Ahlberger Hestra IF 00:33:03 22,41
30 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:33:04 22,46
31 Joakim Berglund Sävedalens AIK 00:33:12 22,84
32 Andréas Thern OK Skogshjortarna 00:33:20 23,23
33 Martin Hogedal Vänersborgs SK 00:33:26 23,51
34 Jakob Eng IFK Göteborg 00:33:32 23,80
35 Ilya Belianka Sävedalens AIK 00:33:33 23,85
36 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:33:38 24,09
37 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 00:34:08 25,53
38 Aaron Prince Sävedalens AIK 00:34:09 25,58
39 Karl Levin Sävedalens AIK 00:34:16 25,91
40 Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 00:34:19 26,06
42 Kristjan Laas OK Skogshjortarna 00:34:29 26,54
44 Erik Johansson Göteborg-Majorna OK 00:34:49 27,50
45 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:35:22 29,08
46 Fredrik Karlsson Göteborg-Majorna OK 00:35:25 29,22
48 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 00:36:12 31,48
49 Martin Pettersson Sävedalens AIK 00:36:39 32,77
50 Boris Granovskiy OK Linné 00:37:21 34,79
51 Erik Tholén OK Skogshjortarna 00:37:38 35,60
52 David Arborelius Helsingborgs SOK 00:37:46 35,99
53 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 00:37:48 36,08
54 Oscar Andersson Stora Tuna OK 00:37:58 36,56
55 Erik Martinsson Linköpings OK 00:38:05 36,90
56 Thorbjörn Ekström Uddevalla OK 00:39:04 39,73
57 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 00:39:12 40,11
58 Anders Leire Sävedalens AIK 00:39:23 40,64
59 Peter Nordgren Sävedalens AIK 00:39:35 41,22
60 Patrik Bergagård Boxholm-Mjölby OL 00:39:53 42,08
61 Markus Båth IFK Göteborg 00:41:27 46,59
62 Emil Karlsson OK Alehof 00:41:32 46,83
63 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 00:41:38 47,12
64 Mattias Grahn IFK Göteborg 00:41:41 47,26
66 Charlie Stolt Rehns BK 00:42:38 50,00
67 Johan Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:43:31 52,54
68 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 00:44:51 56,38
69 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 00:44:52 56,42
70 Niklas Helmertz Frölunda OL 00:44:55 56,57
71 Andreas Ivarsson OK Skogshjortarna 00:47:39 64,43
72 Casper Giding IFK Lidingös Skid o OK 00:48:09 65,87
73 Rickard Nilsson FK Finn 00:50:03 71,34
75 Fredrik Andersson IF Rigor 00:51:50 76,48
76 Vidar Eriksson IF Marin Väst 00:53:43 81,90
77 Andreas Karlsson Sävedalens AIK 00:53:49 82,18
78 Hans Hedin Hjärnarps GH OL 00:54:57 85,45
79 Klas Petersson IF Marin Väst 00:56:36 90,19
80 Kristian Narbro Porath Tolered-Utby Ol-klubb 00:57:07 91,68
81 Arnaud Dumas IFK Lidingös Skid o OK 00:57:48 93,65
82 Mattias Kuosku Tolered-Utby Ol-klubb 01:21:42 162,44
Johan Näsman IFK Lidingös Skid o OK
Peter Andersson Söders-Tyresö

Annonser