Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - D18 L

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK 00:45:57 26,40
2 Elina Mikaelsson OK Nolaskogsarna 00:49:38 33,33
4 Klara Tollmar Nyköpings OK 00:53:31 40,63
6 Stefanie Andersson Vimmerby OK 00:54:30 42,48
7 Jennie Johansson Bredaryds SOK 00:54:41 42,82
8 Lina Persson OK Kolmården 00:54:43 42,89
9 Karin Elofsson Fjärås AIK 00:55:08 43,67
10 Jenny Skoog Katrineholms OK 00:55:18 43,98
12 Frida Ansin Svaide-Roma SOK 00:56:09 45,58
13 Agnes Adolfsson Vimmerby OK 00:56:32 46,30
14 Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 00:56:50 46,87
15 Anna Lindmark Skarpnäcks OL 00:57:15 47,65
17 Sofia Grawé Ärla IF 00:57:42 48,50
18 Maja Andersson OK Dacke 00:58:05 49,22
20 Elin Olsson Tibro OK 00:58:10 49,37
21 Jenny Håland Tullinge SK 00:58:11 49,40
22 Lisa Winberg Stenungsunds OK 00:59:26 51,75
23 Emma Rosén OK Njudung 00:59:46 52,38
24 Frida Winterås Västerbergslagens OL 00:59:49 52,48
25 Emilia Henrysson Tibro OK 00:59:50 52,51
26 Anna Gunnars IFK Moras OK 01:00:00 52,82
28 Elin Sandahl OK Tyr 01:00:23 53,54
29 Frida Björklund Sjövalla FK 01:00:27 53,67
30 Hanna Björklund OK Kåre 01:00:57 54,61
31 Lina Nilsson OK Tranan 01:01:07 54,92
34 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 01:02:07 56,80
37 Meret Gürtler OK Tyr 01:02:33 57,62
38 Lisa Andersson OK Enen 01:02:50 58,15
40 Johanna Holmén Hylte OK 01:04:09 60,62
41 Anna Lundqvist Kils OK 01:04:35 61,44
42 Malin Bengtsson Mariestads FK 01:04:46 61,78
43 Anna Olsson Tibro OK 01:04:56 62,10
44 Elin Holgersson Gamleby OK 01:05:00 62,22
45 Jessica Levin OK Tyr 01:05:02 62,28
46 Elina Westerlund Skåneslättens OL 01:05:55 63,95
47 Martina Karlsson Norbergs OK 01:06:46 65,54
48 Sofia Nilsson Umeå OK 01:07:03 66,08
49 Isabell Josefsson OK Reftele 01:07:19 66,58
50 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 01:07:33 67,02
51 Frida Danielsson Vimmerby OK 01:07:54 67,67
52 Maria Johansson Torsås OK 01:08:03 67,96
54 Linnea Daniels Attunda OK 01:09:29 70,65
55 Lovisa Svensson OK Klemmingen 01:09:47 71,22
56 Agnes Elfving IFK Moras OK 01:09:50 71,31
57 Marielle Andersson OK Vilse 87 01:09:55 71,47
58 Anna Jonson Ronneby OK 01:09:58 71,56
59 Ellen Larsson IF Hagen 01:11:13 73,91
60 Klara Åhsberg Ottosson Sjövalla FK 01:11:35 74,60
61 Annika Nilsson Täby OK 01:11:44 74,88
62 Hanna Kivijärvi OK Renen 01:12:14 75,82
64 Anne Hansson Markbygdens OK 01:13:12 77,64
66 Alicia Walheim Robertsfors IK 01:13:24 78,02
67 Sofie Johansson Sundsvalls OK 01:13:39 78,49
68 Erika Knutsson Nybro OK 01:13:44 78,64
70 Julia Andersson OK Enen 01:14:33 80,18
71 Matilda Stensson Helsingborgs SOK 01:14:36 80,27
73 Malin Johansson Sundsvalls OK 01:15:34 82,09
75 Therese Huhta OK Måsen 01:16:16 83,41
77 Sara Svensson Hässleholms OK 01:17:36 85,91
80 Ida Norén Älvsby IF OK 01:19:05 88,70
81 Linda Edström Sundsvalls OK 01:19:31 89,52
82 Amanda Anttila-Eriksson Länna IF 01:20:04 90,55
83 Lisa Reichenberg Idefjordens SK 01:20:39 91,65
84 Josefin Nilsson VK Uvarna 01:21:43 93,65
85 Malin Engström OK Kåre 01:21:55 94,03
86 Sandra Boman Lustens OK 01:21:57 94,09
87 Linn Söderström Oskarströms OK 01:22:13 94,60
88 Evelina Christoffersson OK Renen 01:25:09 100,11
90 Lina Josefsson Rydboholms SK 01:26:43 103,06
91 Natalie Elmqvist Gamleby OK 01:28:55 107,19
92 Hanna Wadsten OK Landehof 01:29:20 107,98
93 Lisa Karlsson Vingåkers OK 01:30:57 111,02
93 Lina Andersson Trollhättans SOK 01:30:57 111,02
95 Eva Adolfsson Vimmerby OK 01:31:37 112,27
96 Anette Önerud OK Ravinen 01:33:29 115,78
97 My Larsson Nässjö OK 01:33:42 116,19
99 Julia Scherlin Nyköpings OK 01:39:53 127,81
100 Sabina Hedlund Köping-Kolsva OK 01:53:52 154,11
102 Lotta Lindersson Gamleby OK 02:33:59 229,54

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr