Häringedubbeln, långdistans - H14
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Erik Herne
|
OK Ravinen |
00:31:28 |
36,04 |
|
2 |
Johan Herbert
|
Täby OK |
00:33:15 |
42,20 |
|
3 |
Axel Granqvist
|
OK Ravinen |
00:33:37 |
43,47 |
|
4 |
Ludvig Ek
|
Nyköpings OK |
00:34:05 |
45,08 |
|
5 |
Albin Andersson
|
Tullinge SK |
00:34:11 |
45,43 |
|
6 |
Georg Eklöw
|
OK Södertörn |
00:34:29 |
46,47 |
|
7 |
Axel Kudinoff
|
OK Södertörn |
00:37:41 |
57,53 |
|
8 |
Erik Wigle
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:38:05 |
58,91 |
|
9 |
Jason Bransome
|
Skogsluffarnas OK |
00:38:19 |
59,71 |
|
10 |
Niklas Carlsson
|
Sundbybergs IK |
00:39:09 |
62,59 |
|
11 |
Carl Carlsson
|
Nyköpings OK |
00:39:37 |
64,21 |
|
12 |
Kasper Fransson
|
OK Ravinen |
00:39:55 |
65,24 |
|
13 |
Hugo Lindbärg
|
OK Södertörn |
00:40:36 |
67,61 |
|
14 |
Ruben Bryngelsson
|
Tullinge SK |
00:40:38 |
67,72 |
|
15 |
Edvin Nordström
|
Täby OK |
00:41:30 |
70,72 |
|
16 |
Adam Hedberg
|
OK Södertörn |
00:41:34 |
70,95 |
|
17 |
Benjamin Langerak
|
Järfälla OK |
00:42:42 |
74,86 |
|
18 |
Johan Giberg
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:43:33 |
77,80 |
|
19 |
Tobias Karlsson
|
Snättringe SK |
00:43:42 |
78,32 |
|
20 |
Petter Boding
|
IFK Lidingös Skid o OK |
00:44:18 |
80,39 |
|
21 |
Noel Waldenfjord
|
Järfälla OK |
00:44:21 |
80,57 |
|
22 |
Christoffer Nyqvist
|
Järla Orientering |
00:45:03 |
82,99 |
|
23 |
Viggo Klasson
|
OK Ravinen |
00:47:16 |
90,65 |
|
24 |
Emil Andersson
|
Haninge SOK |
00:47:46 |
92,38 |
|
25 |
Hampus Brunander
|
Attunda OK |
00:50:19 |
101,19 |
|
26 |
Filip Möller
|
OK Södertörn |
00:50:33 |
101,99 |
|
26 |
Felix Persson
|
Haninge SOK |
00:50:33 |
101,99 |
|
28 |
Kristoffer Tengroth
|
Sundbybergs IK |
00:51:41 |
105,91 |
|
29 |
Lukas Lantto
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:52:02 |
107,12 |
|
30 |
Oscar Månkell
|
Attunda OK |
00:52:25 |
108,45 |
|
31 |
Ivar Lidström Lauri
|
Snättringe SK |
00:52:28 |
108,62 |
|
32 |
Alexander Käll
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:52:49 |
109,83 |
|
33 |
Ludvig Lindén
|
Attunda OK |
00:52:50 |
109,89 |
|
34 |
Rasmus Winberg
|
Haninge SOK |
00:54:04 |
114,15 |
|
35 |
Lukas Arkäng
|
Tullinge SK |
00:55:08 |
117,84 |
|
36 |
Mattias Ivarez
|
OK Södertörn |
00:55:39 |
119,62 |
|
37 |
Axel Junegard
|
Tullinge SK |
00:56:04 |
121,06 |
|
38 |
Vidar Persson
|
Täby OK |
00:58:53 |
130,80 |
|
39 |
Calle Nilsson
|
Järfälla OK |
01:00:54 |
137,77 |
|
40 |
Oskar Edvardsson
|
Järfälla OK |
01:03:31 |
146,81 |
|
41 |
Simon Sandqvist
|
OK Österåker |
01:04:34 |
150,44 |
|
42 |
Marcus Salomon-Sörensen
|
Attunda OK |
01:04:56 |
151,71 |
|
43 |
Niclas Limnefelt
|
IFK Lidingös Skid o OK |
01:05:24 |
153,32 |
|
44 |
Hugo Nilsson
|
OK Älvsjö-Örby |
01:06:55 |
158,56 |
|
45 |
Simon Törnqvist
|
OK Ravinen |
01:14:52 |
186,04 |
|
46 |
Martin Andersson-Björk
|
Haninge SOK |
01:19:02 |
200,44 |
|
47 |
Christian Lindh
|
Sundbybergs IK |
01:19:59 |
203,72 |
|
48 |
Martin Skärlén
|
Haninge SOK |
01:24:05 |
217,89 |
|
49 |
Anton Löfquist Borg
|
OK Ravinen |
01:25:26 |
222,56 |
|
|
Edvard Elinder
|
Bromma-Vällingby SOK |
|
|
|
|
Magnus Ericson
|
Järla Orientering |
|
|