Svenska Orienteringsförbundet

3+3 Etapp 3 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:22:00 11,06
3 Anton Forsberg Långhundra IF 00:24:02 18,81
4 Tom Campbell Lustens OK 00:24:07 19,12
5 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:24:13 19,50
6 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 00:26:55 29,79
7 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 00:27:10 30,74
8 Johannes Ridefelt OK Linné 00:27:31 32,07
9 Anton Källström Sala OK 00:27:51 33,34
10 Jakob Fransson OK Milan 00:27:56 33,66
11 Martin Mörsell OK Kåre 00:28:33 36,01
12 Martin Särnbrink OK Tisaren 00:28:47 36,89
15 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 00:29:55 41,21
16 Christopher Wilestedt Attunda OK 00:29:57 41,34
17 Axel Jutterström IFK Moras OK 00:30:26 43,18
18 Simon Sjöberg Gävle OK 00:30:44 44,32
19 Tuve Möller OK Linné 00:30:58 45,21
21 André Andersson Västerbergslagens OL 00:31:23 46,80
23 Isak Åberg Korsnäs IF OK 00:32:52 52,44
24 Alfred Lönn Västerås SOK 00:32:54 52,57
25 Olle Nilsson OK Linné 00:33:27 54,67
26 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 00:33:52 56,25
26 Joakim Ståhl Järbo OK 00:33:52 56,25
28 Johannes Äng Hagaby GOIF 00:33:57 56,57
29 Fredrik Norlin IFK Moras OK 00:33:59 56,70
30 Rasmus Möller Arboga OK 00:34:50 59,93
31 Viktor Ivarsson OK Hammaren 00:35:11 61,27
32 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:35:13 61,39
33 Andreas Persson OK Hammaren 00:35:18 61,71
34 Lars Olovsson Rehns BK 00:36:54 67,80
35 Mårten Olsson Gävle OK 00:38:46 74,91
36 Jonathan Moen IK Vikings OK 00:39:16 76,82
37 Isak Wadman Västerås SOK 00:40:04 79,86
38 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:40:22 81,01
39 Eric Danielsson OK Kåre 00:40:39 82,08
40 Joakim Skärlén Haninge SOK 00:41:10 84,05
41 Filip Hahne Insjöns IF OK 00:41:17 84,50
42 Simon Lundberg IK Vikings OK 00:41:54 86,84
43 Leo Hellström Attunda OK 00:42:43 89,95
44 Ludvig Larsendahl Västerås SOK 00:42:58 90,91
45 Oscar Sjöberg Västerbergslagens OL 00:43:30 92,94
46 Samuel Höjlind IFK Moras OK 00:44:35 97,06
47 Martin Bergman OK Kåre 00:44:37 97,19
48 Axel Forshällen Attunda OK 00:44:58 98,52
49 Filip Brunander Attunda OK 00:49:42 116,55
50 Viktor Strand OK Linné 00:49:50 117,06
51 Erik Olsson Gävle OK 00:50:17 118,77
51 Dan Österlund Västerås SOK 00:50:17 118,77
53 Simon Österlund Västerås SOK 00:52:26 126,96
54 Jonas Norlin IFK Moras OK 00:52:43 128,04
55 Erik Berglund OK Kåre 00:56:10 141,17
56 Byron Palm HJS-Vansbro OK 01:03:27 168,91
57 Gustav Broman Västerås SOK 01:03:42 169,86
Ville Johansson OK Kolmården
Gustaf Berglund Sigtuna OK
Hannes Wegelius Hagaby GOIF
Oskar Andersson OK Linné
Simon Alheim Tullinge SK

Annonser