Svenska Orienteringsförbundet

Uppsala Möte, långdistans - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:39:44 24,56
2 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 00:41:03 27,79
3 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 00:41:05 27,87
4 Olle Nilsson OK Linné 00:42:14 30,69
5 Johannes Ridefelt OK Linné 00:43:02 32,64
6 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:43:54 34,77
7 Anton Källström Sala OK 00:45:31 38,72
8 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 00:46:11 40,36
9 Tuve Möller OK Linné 00:47:12 42,85
10 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:49:27 48,35
11 Anton Eriksson OK Linné 00:49:52 49,37
12 Alfred Lönn Västerås SOK 00:53:14 57,62
13 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 00:53:45 58,88
14 Fabian Steen OK Enen 00:54:13 60,02
15 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:56:14 64,96
16 Erik Hansson Härnösands OK 00:56:38 65,94
17 Viktor Ivarsson OK Hammaren 00:57:54 69,04
18 Erik Olsson Gävle OK 00:58:23 70,23
19 Rasmus Möller Arboga OK 01:00:09 74,55
20 Albin Selerud OK Kolmården 01:00:22 75,08
21 Waldemar Andersson OK Roslagen 01:00:38 75,73
22 Jacob Torstensson Västerås SOK 01:01:59 79,04
23 Erik Nallgård Västerås SOK 01:02:50 81,12
24 Andreas Persson OK Hammaren 01:02:55 81,33
25 Nicklas DeWitt Länna IF 01:02:57 81,41
26 Filip Hallböök OK Linné 01:05:25 87,45
27 Eric Danielsson OK Kåre 01:05:57 88,75
28 Martin Mörsell OK Kåre 01:06:28 90,02
29 Simon Eriksson Umeå OK 01:09:21 97,08
30 Marcus Dolk Ljusdals OK 01:15:06 111,15
31 Dan Österlund Västerås SOK 01:15:18 111,64
32 Gustaf Berglund Sigtuna OK 01:20:56 125,44
33 Simon Bernerson OK Enen 01:23:36 131,96
34 Bobby Brahm Långhundra IF 01:26:28 138,98
35 Olof Lundgren Umeå OK 01:29:48 147,14
36 Erik Berglund OK Kåre 01:55:41 210,52
Gustav Nyholm OK Linné
Oskar Andersson OK Linné
Johan Edenhamn Länna IF
Mårten Olsson Gävle OK
Isak Wadman Västerås SOK
Simon Österlund Västerås SOK
Lars Olovsson Rehns BK
Henrik Hamrefors Västerås SOK

Annonser