Svenska Orienteringsförbundet

Silva League och Närkekvartetten dag 3 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Hector Snättringe SK 00:31:05 10,37
2 William Eriksson Stora Tuna OK 00:31:47 12,24
3 Oskar Lundqvist OK Orion 00:31:54 12,56
4 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:32:01 12,87
5 Jens Rönnols Täby OK 00:32:07 13,14
6 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:32:46 14,87
7 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 00:33:22 16,48
8 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 00:34:15 18,84
9 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:18 18,97
10 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:34:36 19,77
11 Per Lindman Finspångs SOK 00:34:48 20,31
12 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:34:52 20,49
12 Daniel Roos Attunda OK 00:34:52 20,49
14 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:34:56 20,67
15 Erik Andersson OK Orion 00:35:02 20,93
16 Anton Forsberg Långhundra IF 00:35:18 21,65
17 Carl Näslund Västerås SOK 00:35:50 23,07
18 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:35:53 23,20
19 Filip Wadsten OK Landehof 00:36:00 23,52
19 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:36:00 23,52
21 Max Berggren OK Denseln 00:36:02 23,61
22 Nils Gumaelius Waxholms OK 00:36:06 23,78
23 Filip Grahn Hestra IF 00:36:12 24,05
24 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 00:36:21 24,45
25 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 00:36:27 24,72
26 Kevin Ståhl OK Hammaren 00:36:29 24,81
27 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:37:01 26,23
28 Ville Johansson OK Kolmården 00:37:02 26,28
29 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:37:13 26,77
30 Wiliam Nilsson OK Södertörn 00:37:29 27,48
31 Philip Persson OK Orion 00:38:01 28,91
32 Sixten Walheim OK Rodhen 00:38:08 29,22
33 Markus Larsson Hestra IF 00:38:10 29,31
34 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 00:38:15 29,53
35 Samuel Plumppu Bredareds IF 00:39:10 31,98
36 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 00:39:14 32,16
37 Jonathan Karlsson OK Tisaren 00:39:39 33,27
38 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 00:39:51 33,81
39 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:40:06 34,48
39 Carl Boman Västerås SOK 00:40:06 34,48
41 Harald Larsson Hagaby GOIF 00:40:12 34,74
42 Matthias Gröll OK Hammaren 00:40:48 36,35
43 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:40:58 36,79
44 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:41:23 37,91
45 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:41:58 39,47
46 Johan Söderlund Leksands OK 00:42:06 39,82
47 Oskar Nykvist Jönköpings OK 00:42:23 40,58
48 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:43:32 43,65
49 Jakob Wahl IK Vista 00:44:12 45,44
50 Filip Ivarsson OK Hammaren 00:44:35 46,46
51 Anton Nilsson OK Tranan 00:44:49 47,08
52 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:46:22 51,23
53 August Mikaelsson Västerås SOK 00:46:27 51,45
54 Tom Campbell Lustens OK 00:46:44 52,21
55 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 00:48:08 55,95
56 Henning Ottmer Tormestorps IF 00:48:57 58,13
57 Andreas Petersson Burseryds IF 00:51:21 64,55
58 Emil Wipp Järla Orientering 00:51:55 66,06
Erik Berzell Attunda OK
Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF
Emil Granqvist OK Ravinen

Annonser

OOCup 2022