Swedish Orienteering Federation

Silva League och Närkekvartetten dag 3 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Johan Sisell OK Södertörn 00:29:59 11.23
2 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 00:30:19 12.16
3 Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:30 15.48
4 Andreas Samuelsson OK Reftele 00:31:47 16.27
5 Christian Rotviker Centrum OK 00:32:12 17.44
6 Christian Ott Leksands OK 00:32:17 17.67
7 Niklas Karlsson Växjö OK 00:32:30 18.28
8 Emil Folino Nielsen OK Denseln 00:33:18 20.52
9 Erik Zander IFK Moras OK 00:33:38 21.45
10 Erik Mattsson Järla Orientering 00:33:50 22.01
11 Anders Lindberg Motala AIF OL 00:34:03 22.62
12 Sven Larsson Leksands OK 00:34:54 25.00
13 Jens Öström OK Tyr 00:35:31 26.72
14 Erik Skaar Ryda SK 00:36:07 28.40
15 Björn Karlsson Halmstad OK 00:36:12 28.64
16 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 00:37:19 31.76
17 Patrik Blom Rehns BK 00:37:24 32.00
18 Marcus Johnsson OK Kullingshof 00:37:28 32.18
19 Stefan Ring OK Löftan 00:37:52 33.30
20 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 00:38:00 33.67
21 Tomas Lundström OK Hällen 00:38:50 36.01
22 Andreas Claesson OK Kullingshof 00:38:52 36.10
23 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 00:39:10 36.94
25 Emil Hammarström OK Måsen 00:40:12 39.83
26 Erik Stillemark IF Hallby SOK 00:41:29 43.43
27 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 00:42:16 45.62
28 Joel Sanderi IFK Lidingö SOK 00:42:35 46.51
29 Klas Bringert Katrineholms OK 00:43:07 48.00
30 Robin Erneby Surahammars SOK 00:43:46 49.82
31 Benoit Dumas IK Vikings OK 00:44:44 52.53
32 Erik Johansson OK Kullingshof 00:45:19 54.16
33 Daniel Evaldsson Växjö OK 00:45:30 54.67
34 Joakim Olsson Väsby OK 00:46:28 57.38
35 Emil Karlsson OK Alehof 00:46:34 57.66
36 Mattias Ågren Centrum OK 00:46:46 58.22
37 Joakim Gustafsson Tibro OK 00:47:21 59.85
38 Johan Celander Kristinehamns OK 00:53:39 77.49
39 Karl Bengtsson Sol Tranås 00:54:14 79.12
40 Martin Hammarlund Motala AIF OL 00:54:47 80.66
41 Peter Thelin Bredaryds SOK 00:56:38 85.84
42 Martin Blomgren Stora Tuna OK 00:57:16 87.62
43 Allar Piirsoo Idefjordens SK 01:01:41 99.98
44 Jonathan Anderson Kexholms SK 01:11:39 127.89
Björn Bängtsson Centrum OK

Advertisements

Bagheera