Svenska Orienteringsförbundet

Silva League och Närkekvartetten dag 3 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:16:52 95,40
2 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:16:54 95,74
3 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:17:16 99,39
4 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:17:17 99,56
5 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:17:47 104,54
6 Johan Langerak Järfälla OK 00:18:48 114,67
7 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:19:20 119,99
8 Leo Johansson OK Kolmården 00:19:25 120,82
9 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:19:43 123,81
10 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:20:39 133,11
11 Linus Lundberg OK Bävern 00:20:50 134,94
12 Joel Ernstsson Finspångs SOK 00:21:06 137,60
13 Melker Andersson FK Göingarna 00:21:18 139,59
14 Valter Pettersson OK Tisaren 00:21:20 139,92
15 Gustav Perman Kils OK 00:21:31 141,75
16 Alfred Längheim Tullinge SK 00:21:57 146,07
17 Adam Hahne Insjöns IF OK 00:22:16 149,23
18 Johan Alpberg Almby IK 00:22:41 153,38
19 Albin Forsberg Långhundra IF 00:23:19 159,69
20 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 00:23:24 160,52
21 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:23:46 164,18
22 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:23:49 164,68
23 Nils Schagerström Garphyttans IF 00:23:53 165,34
24 Anton Hänström Täby OK 00:23:58 166,17
25 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:24:19 169,66
26 Oskar Karlsson Målilla OK 00:24:32 171,82
27 Edvin Månsson Växjö OK 00:24:38 172,82
28 Casper Hedar OK Tor 00:25:02 176,80
29 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:25:22 180,13
30 Elon Albrektsson OK Ravinen 00:25:54 185,44
31 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:26:38 192,75
32 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:26:54 195,41
33 Oscar Thornell Surahammars SOK 00:27:55 205,54
34 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:28:17 209,20
35 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:28:32 211,69
36 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:28:43 213,52
37 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:29:23 220,16
38 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:29:32 221,66
39 Isak Garfvé IFK Moras OK 00:30:01 226,48
40 Fredrik Junevik Leksands OK 00:30:07 227,47
41 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:30:28 230,96
42 Ruben Edlund Katrineholms OK 00:31:08 237,61
43 Axel Flordal Katrineholms OK 00:31:25 240,43
44 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:31:52 244,92
45 Albin Lindskog OK Ravinen 00:32:35 252,06
46 Arvid Einarsson Tormestorps IF 00:32:49 254,39
47 Markus Österlund Västerås SOK 00:33:02 256,54
48 Melvin Nilsson Härlövs IF 00:34:07 267,34
49 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:35:12 278,14
50 Karl Lundin Katrineholms OK 00:35:31 281,30
51 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 00:36:00 286,12
52 Oskar Källman OK Hällen 00:36:21 289,60
53 Johannes Green Almby IK 00:37:15 298,57
54 Samuel Stålnäbb Kvarnsvedens GOIF OK 00:37:49 300,00
55 Laban Bryngelsson Tullinge SK 00:38:46 300,00
56 Oscar Ingvarsson Lindebygdens OK 00:39:06 300,00
57 Karl Forslund Skogsluffarnas OK 00:39:47 300,00
58 Elliot Crispin OK Denseln 00:40:05 300,00
59 Filip Brodén Leksands OK 00:40:48 300,00
60 David Mårtensson Garphyttans IF 00:41:00 300,00
61 Johan Ekberg Skattkärrs IF 00:41:14 300,00
62 Hugo Almqvist IK Hakarpspojkarna 00:43:12 300,00
63 Alex Bödecs Vingåkers OK 00:45:44 300,00
64 Simon Jacobsson Arboga OK 00:46:29 300,00
65 Ola Eklund Katrineholms OK 00:48:05 300,00
66 Oskar Höjsgaard Domnarvets GOIF 00:51:05 300,00
67 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:58:53 300,00
Adam Bratt Tullinge SK
Melker Lundin Katrineholms OK
Melker Forsberg KFUM Örebro OK
Clas Bäckström OK Tisaren

Annonser