Svenska Orienteringsförbundet

Silva League och Närkekvartetten dag 3 - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Bengt Levin OK Tyr 00:23:56 17,59
3 Sixten Westlund OK Tyr 00:26:54 28,78
4 Roland Notstam Arboga OK 00:27:09 29,72
5 Björn Rosendahl Ärla IF 00:27:24 30,67
6 Bengt Schwartz OK Kolmården 00:28:23 34,38
7 Jörgen Karlsson Attunda OK 00:28:42 35,57
8 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 00:29:36 38,97
9 Jan Andersson Hällefors OK 00:29:49 39,78
10 Roger Thörn OK Vilse 87 00:29:51 39,91
11 Anders Nissar Järla Orientering 00:30:18 41,61
12 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:30:45 43,31
13 Ola Nyqvist OK Södertörn 00:31:02 44,38
14 Stefan Gustafsson OK Hällen 00:31:09 44,82
15 Lars Rönnols Täby OK 00:31:12 45,00
16 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:31:27 45,95
17 Mats Lindqvist Sävedalens AIK 00:32:00 48,02
18 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:32:09 48,59
19 Lars-Åke Andersson Arboga OK 00:32:20 49,28
19 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:32:20 49,28
21 Jonny Nilsson Snättringe SK 00:32:33 50,10
22 Arne Klintberg Eksjö SOK 00:32:41 50,60
23 Stefan Carlsson SOK Viljan 00:33:01 51,86
24 Jan-Olof Bäck OK Djerf 00:33:06 52,17
25 Anders Björklund Sävedalens AIK 00:33:44 54,56
26 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 00:33:54 55,19
27 Yngve Ernstsson FK Göingarna 00:34:00 55,57
28 Mikael Byström Järfälla OK 00:34:16 56,58
29 Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 00:34:34 57,71
30 Åke Kappel Gotlands Bro OK 00:34:59 59,28
31 Åke Algotson OK Tylöskog 00:35:03 59,53
32 Stefan Stomberg IF Hagen 00:35:15 60,29
33 Karl Mollén OK Denseln 00:35:33 61,42
34 Paavo Ylikiiskilä OK Fryksdalen 00:35:58 62,99
35 Mats Johansson Södertälje-Nykvarn OF 00:36:03 63,30
36 Mats Landqvist Köping-Kolsva OK 00:36:18 64,25
37 Tommy Johnsson OK Nackhe 00:36:27 64,81
38 Anders Eriksson IF Hagen 00:36:35 65,32
39 Ingmar Ekelöv Skåneslättens OL 00:37:00 66,89
40 Leif Gustafsson Säterbygdens OK 00:37:34 69,03
40 Håkan Gustafson Eskilstuna OL 00:37:34 69,03
42 Curt Rahlén OK Ravinen 00:37:53 70,22
43 Bengt-Ove Blomkvist Björkfors GOIF 00:38:12 71,42
44 Ulf Pettersson Kungälvs OK 00:38:22 72,04
45 Staffan Runtegen Boxholm-Mjölby OL 00:38:44 73,43
46 Nils-Olof Bodin Almby IK 00:39:00 74,43
47 Bo Engborg Hällefors OK 00:39:50 77,58
48 Carl Johan Högstrand Markbygdens OK 00:39:51 77,64
49 Göran Andersson OK Rodhen 00:40:03 78,40
50 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 00:40:16 79,21
51 Kenneth Pettersson Järfälla OK 00:41:39 84,43
52 Eddie Bjärrenholt Vallentuna-Össeby OL 00:42:04 86,00
53 Manfred Olejnik SOK Viljan 00:44:02 93,43
54 Göran Ivarez OK Södertörn 00:44:20 94,56
55 Anders Runander Trosabygdens OK 00:45:15 98,02
56 Jouni Hansen-Haug Askersunds OK 00:45:35 99,27
57 Lars Eklund Växjö OK 00:47:22 106,00
58 Jan Carlsson IFK Göteborg 00:47:44 107,39
59 Odd Ohlsson Uddevalla OK 00:47:52 107,89
60 Ulf Eriksson Gävle OK 00:47:53 107,95
61 Per Svensson Ronneby OK 00:49:00 112,16
62 Conny Sahlin Vänersborgs SK 00:49:47 115,12
64 Jan Ottmer Tormestorps IF 00:55:14 135,68
65 Anders Eklöf Järfälla OK 00:58:01 146,19
66 Lars Larsson Sjövalla FK 00:58:11 146,81
Anders Alamaa IK Vikings OK
Bengt Larsson FK Göingarna
Nils-Robert Persson Tullinge SK
Robert Håkansson OK Kolmården
Ton Langerak Järfälla OK

Annonser

Bagheera