Svenska Orienteringsförbundet

Silva League och Närkekvartetten dag 4 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Imark Tullinge SK 00:34:50 14,87
2 Filip Karlsson IF Hagen 00:37:35 21,78
3 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:37:38 21,91
4 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:37:49 22,37
5 Albin Lillieström OK Roxen 00:38:12 23,33
6 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:38:25 23,88
7 Victor Imark Tullinge SK 00:38:31 24,13
8 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:38:43 24,63
9 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 00:38:51 24,97
10 Lukas Lundgren Växjö OK 00:39:00 25,35
11 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:39:03 25,47
12 Victor Helgesson Hestra IF 00:39:18 26,10
13 Anton Forsberg Långhundra IF 00:39:39 26,98
14 Olle Andersson Tullinge SK 00:39:40 27,02
15 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 00:39:43 27,15
16 Per Karlsson OK Tylöskog 00:40:38 29,45
17 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 00:41:38 31,97
18 Simon Larsson OK Hällen 00:42:33 34,27
19 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:42:36 34,40
20 Alexander Wiklund Finspångs SOK 00:42:46 34,82
21 Johannes Ridefelt OK Linné 00:43:59 37,88
22 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 00:44:02 38,00
23 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:44:25 38,96
24 Johan Lenning Skåneslättens OL 00:44:37 39,47
25 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:44:42 39,68
26 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:44:48 39,93
27 David Risberg Skattkärrs IF 00:45:31 41,73
28 Olle Nilsson OK Linné 00:45:33 41,81
29 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:45:35 41,90
30 Rickard Olsson Tibro OK 00:45:37 41,98
31 André Andersson Västerbergslagens OL 00:45:52 42,61
32 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:46:38 44,54
33 Johan Gustafsson OK Tyr 00:47:10 45,88
34 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:47:36 46,97
35 Olle Skog Tullinge SK 00:47:44 47,30
36 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:47:52 47,64
36 Lukas Eveborn OK Roxen 00:47:52 47,64
38 Jonas Kallhauge Snättringe SK 00:47:53 47,68
39 Anton Källström Sala OK 00:47:54 47,72
40 Olle Hansson OK Roxen 00:47:56 47,81
41 Felix Hellgren OK Ravinen 00:47:57 47,85
42 Johan Ryding Eskilstuna OL 00:48:29 49,19
43 Andreas Uller Kils OK 00:48:33 49,36
44 Jonas Hammarskiöld Lunds OK 00:49:24 51,49
45 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:49:33 51,87
46 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:50:16 53,67
47 Jacob Torstensson Västerås SOK 00:50:52 55,18
48 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:50:54 55,27
49 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:50:58 55,43
50 Robin Svennberg Degerfors OK 00:51:34 56,94
51 Simon Runefors Växjö OK 00:51:36 57,03
52 Hampus Larsson FK Göingarna 00:52:14 58,62
53 Christian Redtzer Attunda OK 00:52:21 58,91
54 Mattis Hallberg IK Uven 00:52:32 59,37
55 Rasmus Möller Arboga OK 00:52:51 60,17
56 Jesper Lindström IF Hagen 00:53:51 62,68
57 Gustav Malmström GOIF Tjalve 00:54:35 64,53
58 Filip Hahne Insjöns IF OK 00:55:50 67,67
59 Erik Pettersson Boxholm-Mjölby OL 00:55:58 68,01
60 Edvin Andersson Värend GN OL 00:56:24 69,10
61 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 00:56:33 69,47
62 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:56:43 69,89
63 Johan Edenhamn Länna IF 00:57:19 71,40
64 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 01:01:07 80,95
65 Linus Backlund OK Södertörn 01:01:20 81,50
66 David Levin Svaide Roma SOK 01:01:35 82,13
67 Simon Österlund Västerås SOK 01:02:11 83,64
68 Johan Olson IK Uven 01:04:36 89,71
69 Johannes Äng Hagaby GOIF 01:05:27 91,85
70 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 01:06:17 93,95
71 Eric Danielsson OK Kåre 01:08:08 98,60
72 Adam Kutti Hagaby GOIF 01:08:11 98,72
73 Oliver Klingefjord IFK Lidingö SOK 01:09:45 102,66
74 Nicklas DeWitt Länna IF 01:10:41 105,01
75 Pontus Kullin Alfredsson OK Tyr 01:11:35 107,27
76 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 01:11:55 108,11
77 Rikard Surin OK Roxen 01:13:13 111,38
78 Simon Lundberg IK Vikings OK 01:13:38 112,43
79 Simon Jansson Järpling OK Klemmingen 01:13:57 113,22
80 André Lindgren OK Ravinen 01:14:39 114,98
81 Henrik Hamrefors Västerås SOK 01:16:14 118,96
82 Erik Nallgård Västerås SOK 01:37:00 171,18
Hannes Wegelius Hagaby GOIF
Kevin Mattsson Malmö OK
Amadeus Hansson Gotlands Bro OK
Dan Österlund Västerås SOK
Ola Löseth Falköpings AIK OK
Elias Möller Skåneslättens OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr