Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med nationell långdistans - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elin Pettersson Sjövalla FK 00:39:04 15,59
2 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 00:40:08 17,61
3 Sara Kindlund OK Tranan 00:40:31 18,34
4 Lisa Johansson OK Tranan 00:41:02 19,31
5 Line Cederberg Vänersborgs SK 00:41:36 20,38
6 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 00:43:17 23,57
7 Klara Djerf Lerums SOK 00:44:06 25,11
8 Saga Sander OK Milan 00:44:25 25,71
9 Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:46:18 29,27
10 Emma Djerf Lerums SOK 00:46:28 29,58
11 Elvira Björklund Trollhättans SOK 00:46:51 30,31
12 Emma Nilsson OK Tranan 00:47:43 31,95
13 Anna Kristiansson Trollhättans SOK 00:48:19 33,08
14 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 00:48:30 33,43
15 Julia Eriksson OK Kolmården 00:48:38 33,68
16 Elvira Larsson Ryda SK 00:48:41 33,77
17 Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK 00:49:14 34,81
18 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:50:11 36,61
19 Olivia Nyman Vänersborgs SK 00:50:52 37,90
20 Märta Ransjö-Zander OK Tyr 00:51:45 39,57
21 Emma Bergman OK Tyr 00:52:20 40,67
22 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 00:52:48 41,56
22 Maria Gustafsson Hagaby GOIF 00:52:48 41,56
24 Lovisa Martinsson OK Tyr 00:54:38 45,02
24 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:54:38 45,02
26 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 00:55:02 45,78
27 Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 00:55:04 45,84
28 Malin Jansson Hjobygdens OK 00:57:09 49,78
29 Alice Axelsson Mullsjö SOK 00:58:32 52,39
30 Svea Hagrydh Vänersborgs SK 01:00:07 55,39
31 Maria Eriksson Eds SK 01:01:20 57,69
32 Moa Hedegård OK Kolmården 01:01:40 58,32
33 Clara Cox Lerums SOK 01:01:44 58,44
34 Hedvig Reisen IF Hagen 01:02:28 59,83
35 Agnes Berglund Ulricehamns OK 01:02:48 60,46
36 Erika Duhlbo IFK Moras OK 01:03:29 61,75
37 Isabella Agerhäll OK Tisaren 01:04:27 63,58
38 Emma Kindbom IF Hagen 01:04:52 64,37
39 Filippa Andersson Lidköpings VSK 01:05:41 65,91
40 Lina Sundqvist OK Tranan 01:08:46 71,74
41 Jessica Hallqvist Malungs OK Skogsmårdarna 01:08:59 72,15
42 Sara Hägnander Lidköpings VSK 01:09:43 73,53
43 Emma Åkesson IK Hakarpspojkarna 01:12:43 79,20
44 Erika Ahlqvist OK Tyr 01:13:32 80,75
45 Rebecka Salenbäck Kristinehamns OK 01:32:12 116,03
Fanny Andersson Göteborg-Majorna OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr