Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med nationell medeldistans - H21E1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Fredrik Johansson IFK Lidingö SOK 01:14:01 -0,75
4 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 01:16:10 1,34
5 Gustav Bergman OK Ravinen 01:16:30 1,67
6 Peter Öberg OK Hällen 01:16:35 1,75
7 Anders Holmberg Järla Orientering 01:17:37 2,75
8 Filip Dahlgren IFK Lidingö SOK 01:18:09 3,27
9 Olle Boström Järla Orientering 01:18:56 4,03
10 Oskar Sjöberg OK Linné 01:19:10 4,26
11 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 01:19:30 4,58
15 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 01:19:58 5,04
16 Matthias Merz OK Tisaren 01:20:26 5,49
17 Pavlo Ushkvarok Södertälje-Nykvarn OF 01:20:33 5,60
18 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 01:20:54 5,94
19 Janis Kums IK Hakarpspojkarna 01:20:59 6,03
20 Niclas Jonasson Leksands OK 01:21:14 6,27
21 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 01:21:20 6,37
22 Jan Sedivy Stora Tuna OK 01:21:32 6,56
23 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 01:21:49 6,84
24 Marcus Millegård Halden SK 01:22:07 7,13
25 Bartosz Pawlak Södertälje-Nykvarn OF 01:22:27 7,45
26 Dmitriy Mihalkin Sävedalens AIK 01:22:38 7,63
27 Kalvis Mihailovs IK Hakarpspojkarna 01:23:04 8,05
28 Mathias Hallmén Attunda OK 01:23:15 8,23
30 Albin Ridefelt OK Linné 01:24:44 9,67
31 Martin Regborn Hagaby GOIF 01:24:49 9,75
32 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:25:41 10,60
33 Aleksei Alekseyonok IK Hakarpspojkarna 01:25:42 10,61
34 Olle Kalered OK Denseln 01:25:44 10,64
35 Fredrik Edén OK Kåre 01:25:51 10,76
36 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:26:12 11,10
37 David Lingfors OK Linné 01:26:25 11,31
38 Rasmus Thrane Hansen OK Pan-Kristianstad 01:26:39 11,54
39 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 01:27:13 12,09
40 Antonio Martínez Pérez Eksjö SOK 01:27:14 12,10
40 Zsolt Lenkei IFK Moras OK 01:27:14 12,10
42 Mattias Millinger Järla Orientering 01:27:46 12,62
45 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 01:28:25 13,25
46 Daniel Attås OK Tisaren 01:28:31 13,35
47 Andreas Boesen OK Pan-Kristianstad 01:29:06 13,92
48 Josef Nordlund OK Linné 01:29:17 14,10
49 Andreu Blanes Reig Södertälje-Nykvarn OF 01:29:32 14,34
50 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 01:29:51 14,65
51 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 01:30:04 14,86
52 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 01:30:07 14,91
53 Lukas Peterson IFK Umeå 01:30:20 15,12
54 Oskar Daniels Attunda OK 01:31:07 15,88
56 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:32:24 17,13
58 Johan Strand Göteborg-Majorna OK 01:33:51 18,54
59 Jakob Enmark Gävle OK 01:34:33 19,22
60 Yannick Michiels OK Ravinen 01:36:32 21,14
61 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:36:58 21,57
62 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 01:38:26 22,99
62 Göran Winblad Rehns BK 01:38:26 22,99
64 Marius Thrane Ödum IFK Göteborg 01:41:45 26,22
65 Erik Holmberg IK Hakarpspojkarna 01:46:04 30,41
Oleksandr Kratov OK Orion
Johan Modig OK Pan-Kristianstad
Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna
Søren Schwartz IFK Göteborg
Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna
Jesper Lysell Rehns BK
Matthias Kyburz OK Tisaren

Annonser