Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med nationell medeldistans - D21E1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simone Niggli OK Tisaren 01:01:19 -0,27
2 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 01:01:53 0,26
3 Tanja Ryabkina Hellas Orientering 01:04:37 2,85
4 Lena Eliasson Domnarvets GOIF 01:05:02 3,24
6 Emma Johansson Domnarvets GOIF 01:07:36 5,67
7 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 01:08:52 6,87
8 Nadiya Volynska OK Orion 01:08:59 6,98
9 Maria Magnusson Sävedalens AIK 01:09:15 7,23
11 Anna (Humlaröd) Persson FK Göingarna 01:10:11 8,11
12 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 01:10:52 8,76
13 Lilian Forsgren OK Tisaren 01:11:22 9,23
15 Karolin Ohlsson Järla Orientering 01:11:31 9,37
16 Sara Eskilsson Haninge SOK 01:12:12 10,02
17 Signe Söes IFK Lidingö SOK 01:12:32 10,33
18 Johanna Öberg OK Hällen 01:13:05 10,85
19 Dana Brozkova Domnarvets GOIF 01:13:52 11,60
20 Ekaterina Nikitina Linköpings OK 01:14:17 11,99
20 Annica Gustafsson IFK Lidingö SOK 01:14:17 11,99
22 Alva Olsson Linköpings OK 01:14:40 12,35
23 Malin Leijon Lind OK Kolmården 01:14:56 12,60
24 Martina Karlsson Stora Tuna OK 01:15:13 12,87
26 Johanna Lindberg Domnarvets GOIF 01:15:25 13,06
27 Emily Kemp OK Linné 01:15:35 13,22
28 Inga Kazlauskaite OK Linné 01:15:37 13,25
29 Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK 01:16:26 14,02
30 Therese Klintberg Eksjö SOK 01:16:31 14,10
31 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 01:17:02 14,59
32 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 01:17:25 14,95
33 Catherine Taylor OK Linné 01:18:11 15,68
34 Rasa Ptasekaite OK Linné 01:18:37 16,09
35 Annika Östman IFK Lidingö SOK 01:18:50 16,29
36 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 01:18:56 16,39
37 Ellinor Tjernlund OK Vilse 87 01:19:08 16,58
38 Rebecka Olsson OK Linné 01:19:10 16,61
39 Sofia Adolfsson IFK Lidingö SOK 01:19:41 17,10
40 Ausrine Kutkaite Södertälje-Nykvarn OF 01:19:54 17,30
41 Irina Nyberg Hellas Orientering 01:19:57 17,35
42 Fredrika Vångell Linköpings OK 01:20:54 18,25
43 Karin Aneland-Thern OK Skogshjortarna 01:21:10 18,50
45 Pia Olsson Kalmar OK 01:23:06 20,33
46 Elisa Elstner OK Linné 01:23:12 20,42
47 Helena Andersson OK Tisaren 01:23:39 20,85
48 Olga Sluta Alfta-Ösa OK 01:25:18 22,41
49 Sofie Johansson OK Linné 01:25:19 22,42
50 Kristina Roberto OK Linné 01:25:20 22,44
51 Rebecka Heinrup Tullinge SK 01:25:22 22,47
52 Elin Karlsson OK Linné 01:25:59 23,05
53 Anna Serrallonga IK Hakarpspojkarna 01:26:00 23,07
54 Rebecka Adolfsson OK Kåre 01:26:03 23,12
55 Frida Andersson Falkenbergs OK 01:27:36 24,58
56 Fanni Gyurko Södertälje-Nykvarn OF 01:27:50 24,80
57 Kristin Löfgren Varegg Fleridrett 01:28:19 25,26
58 Lovisa Persson OK Tisaren 01:28:44 25,65
59 Lisa Carlsson OK Linné 01:29:05 25,98
60 Samantha Saeger OK Linné 01:29:41 26,55
61 Gabija Razaityte Hellas Orientering 01:29:53 26,74
62 Julia Lauri OK Tisaren 01:31:55 28,66
63 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 01:32:12 28,93
64 Frida Nero Göteborg-Majorna OK 01:32:42 29,40
65 Anette Carlsson KFUM Örebro OK 01:33:55 30,56
66 Malin Andersson OK Nolaskogsarna 01:34:19 30,93
67 Anastasiia Danylova Södertälje-Nykvarn OF 01:38:03 34,46
68 Carlotta Scalet OK Orion 01:38:59 35,35
Emma Bergman Göteborg-Majorna OK
Elin Månsson OK Löftan
Magdalena Olsson IFK Moras OK
Ines Brodmann IFK Lidingö SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr