Swedish Orienteering Federation

Silva League med nationell medeldistans - H20E1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:42:06 3.99
2 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:43:49 7.12
3 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:43:55 7.30
4 Niklas Aldén OK Linné 00:44:07 7.67
5 Erik Boman Gävle OK 00:45:15 9.73
6 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 00:46:18 11.65
7 Simon Smedberg OK Skogsfalken 00:46:24 11.83
8 Oskar Andrén OK Tisaren 00:46:43 12.41
9 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:46:46 12.50
10 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:47:14 13.35
11 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 00:47:22 13.59
12 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:47:30 13.83
13 Assar Hellström OK Ravinen 00:48:33 15.75
14 Anton Johansson OK Orion 00:48:48 16.20
15 Martin Larsson Hestra IF 00:49:09 16.84
16 Anders Johansson Rehns BK 00:49:12 16.93
17 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:49:13 16.96
18 Vitek Zakouril Czech Orienteering 00:49:26 17.36
19 Magnus Glännefors Söders-Tyresö 00:49:44 17.90
20 Martin Gelinder Attunda OK 00:49:55 18.24
21 Leif Svensson OK Tisaren 00:50:11 18.72
22 Tomás Kubelka OK Kåre 00:50:26 19.18
23 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:50:45 19.75
24 Johan Vavrys OK Tisaren 00:51:10 20.51
25 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:51:15 20.67
26 Martin Ahlberger Hestra IF 00:51:25 20.97
27 Filip Hadac FK Göingarna 00:51:27 21.03
28 Kasper Westman Västerås SOK 00:51:33 21.21
29 Eduardo Gil Marcos IFK Umeå 00:52:08 22.28
30 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 00:52:38 23.19
31 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:53:17 24.37
32 David Mellin Sundbybergs IK 00:53:30 24.77
33 Jesper Sjögren OK Kullingshof 00:54:06 25.86
34 Erik Sköld Linköpings OK 00:54:15 26.13
35 Piotr Parfianowicz Södertälje-Nykvarn OF 00:55:03 27.59
36 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 00:55:08 27.74
37 Simon Lundin Finspångs SOK 00:55:27 28.32
38 Ola Brönnheden Nyköpings OK 00:55:38 28.65
39 Elias Öhgren Stora Tuna OK 00:56:19 29.90
40 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 00:56:36 30.41
42 Loic Capbern OK Hällen 00:57:10 31.45
43 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:57:27 31.96
44 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:57:37 32.27
45 Jonathan Andersson Hagaby GOIF 00:58:37 34.09
47 Marek Schuster OK Pan-Kristianstad 00:59:01 34.82
48 Marcus Svensson Skåneslättens OL 00:59:26 35.58
49 Jonas Lindahl OK Milan 01:00:02 36.67
50 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 01:00:15 37.06
51 Albin Petrén Göteborg-Majorna OK 01:00:34 37.64
52 Joakim Byström Järfälla OK 01:00:56 38.31
53 Erik Lenning Skåneslättens OL 01:01:00 38.43
54 Filip Salén OK Renen 01:01:02 38.49
55 Pontus Jansson Kungälvs OK 01:01:10 38.73
56 Anders Vedin Sundsvalls OK 01:01:49 39.92
57 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 01:02:08 40.50
58 David Franko OK Kåre 01:02:52 41.83
59 Maxime Rauturier OK Hällen 01:02:58 42.01
60 Sebastian Svärd Haninge SOK 01:03:10 42.38
61 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 01:03:57 43.81
62 Simon Skogman Markbygdens OK 01:05:24 46.45
63 Gustav Sandstedt Eksjö SOK 01:05:33 46.72
64 Jesper Liderud Lidköpings VSK 01:05:36 46.81
66 Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering 01:05:46 47.12
67 Daniel Gustavsson FK Friskus-Varberg 01:06:06 47.72
68 Johan Sandlund OK Njudung 01:06:32 48.51
69 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 01:07:18 49.91
70 Axel Wrådhe Attunda OK 01:07:24 50.09
71 Olle Forsberg OK Ravinen 01:09:50 54.53
72 Marcus Wallin Stora Tuna OK 01:12:23 59.17
73 David Arborelius Helsingborgs SOK 01:17:33 68.59
Charlie Stolt Rehns BK
Arvid Johnson Degerfors OK
Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK
Pontus Karlsson Markbygdens OK
Jakob Ivarsson Haninge SOK

Advertisements

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF