Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med nationell medeldistans - H18E2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Loic Marty OK Hällen 00:40:36 15,26
2 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 00:42:21 19,05
3 Gustav Boquist IK Uven 00:44:29 23,67
4 Anton Blomdahl Tullinge SK 00:45:13 25,26
5 Sven Engström Linköpings OK 00:45:31 25,91
6 Klas Udd Markbygdens OK 00:45:45 26,42
7 Joel Einarsson Tormestorps IF 00:47:47 30,82
8 Emil Wikström OK Tyr 00:48:05 31,47
9 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:48:29 32,34
10 Emil Andersson Tullinge SK 00:48:39 32,70
11 David Hector Snättringe SK 00:48:45 32,92
12 Måns Hllgen OK Södertörn 00:48:53 33,21
13 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:49:26 34,40
14 Oskar Jensen Sondén Malmö OK 00:50:00 35,63
15 Andreas Zeijlon OK Hällen 00:50:07 35,88
16 Erik Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:50:22 36,42
17 Albin Bergkvist Bjursås OK 00:50:33 36,82
18 Filip Ivarsson OK Hammaren 00:50:49 37,40
19 Johannes Knutas Attunda OK 00:51:34 39,02
20 Harald Ottmer Tormestorps IF 00:51:46 39,45
21 Henning Ottmer Tormestorps IF 00:52:17 40,57
22 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 00:52:27 40,94
23 Karl Enges Attunda OK 00:52:45 41,59
24 Jefta Langerak Järfälla OK 00:52:58 42,06
25 Niklas Frisk Markbygdens OK 00:53:03 42,24
26 David Axelsson Finspångs SOK 00:53:21 42,89
27 Martin Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:53:25 43,03
28 Theodor Wahlbom OK Orion 00:53:56 44,15
29 Erik Hållström Gävle OK 00:54:11 44,69
30 Johan Eklund Växjö OK 00:56:12 49,06
31 August Mikaelsson Västerås SOK 00:56:39 50,04
32 Alexander Fors Attunda OK 00:56:43 50,18
33 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:57:08 51,08
34 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 00:57:18 51,44
35 Erik Persson Markbygdens OK 00:57:42 52,31
36 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 00:58:41 54,44
37 Daniel Posch Skåneslättens OL 00:58:55 54,95
38 Jakob Fransson OK Milan 00:59:02 55,20
39 Karl Modig OK Alehof 00:59:17 55,74
40 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 01:00:15 57,84
41 Simon Martelius Attunda OK 01:01:35 60,73
42 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 01:01:49 61,23
43 Carl Rämmal Lunds OK 01:03:42 65,31
44 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 01:06:02 70,37
45 Daniel Engström Eksjö SOK 01:06:06 70,51
46 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 01:06:15 70,84
47 Erik Fors Hestra IF 01:06:26 71,24
48 Olle Lindgren KFUM Örebro OK 01:07:20 73,19
49 Filip Karlsson IF Hagen 01:07:56 74,49
50 Anton Daniels Attunda OK 01:08:06 74,85
51 Erik Widmark IF Hagen 01:09:30 77,88
52 Erik Holmberg Jönköpings OK 01:11:53 83,04
53 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 01:12:59 85,43
54 Einar Nordgren Hestra IF 01:14:59 89,76
55 Martin Norrbom Sala OK 01:16:22 92,76
56 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:17:02 94,20
57 Johan Larsson OK Skogshjortarna 01:17:12 94,56
58 Jonathan Karlsson OK Tisaren 01:20:25 101,53
59 Jesper Jissbacke Gävle OK 01:21:27 103,77
60 Viktor Tiedermann OK Tisaren 01:23:15 107,67
Johan Löfström Jönköpings OK
Erik Forsberg OK Ravinen
Anton Gumaelius Waxholms OK
Wilhelm Finn Eriksson Stora Tuna OK
Håkan Palm OK Klemmingen

Annonser