Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med nationell medeldistans - D18E1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sara Hagström Falköpings AIK OK 00:42:37 4,34
2 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 00:45:56 9,22
3 Linnea Landfors Lustens OK 00:47:34 11,62
3 Kristin Olovsson Rehns BK 00:47:34 11,62
5 Filippa Johansson Jönköpings OK 00:47:44 11,86
7 Lisa Malmström GOIF Tjalve 00:47:59 12,23
8 Tilda Johansson OK Orion 00:48:00 12,25
9 Elina Von Krusenstierna OK Kåre 00:48:26 12,89
10 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 00:48:30 12,99
11 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:48:59 13,70
12 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 00:49:10 13,97
13 Felicia Stuhlhofer OK Landehof 00:49:53 15,02
14 Johanna Öberg Ryda SK 00:50:07 15,36
14 Aina Edgren Trollhättans SOK 00:50:07 15,36
17 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 00:50:36 16,07
18 Kajsa Hedin Hjärnarps GH OL 00:50:38 16,12
19 Fredrika von Essen OK Linné 00:50:57 16,59
20 Rebecka Hylander Nyköpings OK 00:51:00 16,66
21 Ellen Johnsson OK Nackhe 00:51:23 17,22
22 Hanna Gustavsson OK Tyr 00:51:35 17,52
23 Junia Birgersson Visborgs OK 00:51:42 17,69
24 Isabel Salén OK Renen 00:51:49 17,86
24 Ebba Pegestam OK Ravinen 00:51:49 17,86
26 Elvira Björklund Trollhättans SOK 00:52:04 18,23
27 Fanny Asketun OK Roxen 00:52:16 18,52
28 Malin Widén Uddevalla OK 00:52:17 18,54
28 Hanna Korhonen Haninge SOK 00:52:17 18,54
30 Magdalena van de Voorde Tullinge SK 00:52:22 18,67
31 Stina Nilsson Umeå OK 00:52:45 19,23
32 Emma Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:53:02 19,65
33 Pim Hedberg Lunds OK 00:53:21 20,11
34 Maria Andersson Västerbergslagens OL 00:53:35 20,45
35 Louise Lundgren Växjö OK 00:53:38 20,53
36 Sanna Skoog Södertälje-Nykvarn OF 00:53:40 20,58
37 Hanna Sahlin OK Kåre 00:53:41 20,60
38 Emma Bränneby OK Kolmården 00:53:59 21,04
39 Sofia Sjögren OK Kullingshof 00:54:04 21,16
40 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:54:11 21,33
41 Julia Adolfsson OK Kåre 00:54:30 21,80
42 Erica Pettersson Sjövalla FK 00:54:48 22,24
43 Ellen Sarenmark Leksands OK 00:55:09 22,75
44 Anika Gassner Långhundra IF 00:56:55 25,35
45 Ebba Ekman OK Tyr 00:57:58 26,89
46 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 00:58:35 27,80
48 Matilda Dammvik Stora Tuna OK 00:59:47 29,56
49 Tilda Karlsson OK Alehof 01:00:29 30,59
50 Elin Carlsson Tormestorps IF 01:01:01 31,37
51 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 01:01:23 31,91
52 Lisa Wassén Vänersborgs SK 01:01:24 31,94
53 Sigrid Holmgren OK Renen 01:01:40 32,33
54 Mikaela Rönnbäck Visborgs OK 01:02:50 34,04
55 Ida Sundström OK Renen 01:03:55 35,63
56 Rebecka Hoppe IF Thor 01:06:22 39,23
57 Hanna Gustafsson OK Kåre 01:07:03 40,23
58 Lisa Sundström OK Renen 01:10:53 45,87
59 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 01:11:38 46,97
60 Tyra Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 01:18:07 56,49
Ida Kallur OK Ravinen
Moa Pettersson OK Dacke
Amanda Johansson OK Dacke

Annonser

OOCup 2022