Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten dag 2 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:30:11 35,30
2 Albin Andersson Tullinge SK 00:30:15 35,54
3 Oscar Johansson OK Dacke 00:31:47 41,02
4 Isac Ericsson Växjö OK 00:32:25 43,29
5 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:32:31 43,65
6 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:32:36 43,95
7 Erik Herne OK Ravinen 00:33:19 46,51
8 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:33:26 46,93
9 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:33:49 48,30
10 Hugo Thorell OK Ravinen 00:34:29 50,69
11 Georg Eklöw OK Södertörn 00:35:01 52,59
12 Axel Granqvist OK Ravinen 00:35:28 54,21
13 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:35:42 55,04
14 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:36:09 56,65
15 Simon Harden FK Boken 00:36:20 57,31
16 Jonatan Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 00:36:25 57,60
17 Adam Hedberg OK Södertörn 00:36:42 58,62
18 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:36:50 59,10
19 Lukas Olm Kils OK 00:37:22 61,00
20 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:38:01 63,33
21 Jesper Karlsson GOIF Tjalve 00:38:24 64,70
22 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:39:07 67,27
23 Algot Najvik FK Göingarna 00:39:15 67,74
24 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:40:04 70,67
25 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:40:06 70,79
26 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:40:41 72,87
27 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:41:27 75,62
28 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 00:41:36 76,15
29 Erik Winbladh Lunds OK 00:42:11 78,24
30 Oscar Prytz GOIF Tjalve 00:42:44 80,21
31 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:43:13 81,94
32 Carl Ekbring Kexholms SK 00:43:21 82,42
33 Jason Bransome Skogsluffarnas OK 00:45:42 90,83
34 Anton Håkansson Lunds OK 00:46:01 91,96
35 Oscar Modig FK Göingarna 00:47:19 96,61
36 Albin Månsson Växjö OK 00:47:23 96,85
37 Viggo Klasson OK Ravinen 00:48:01 99,12
38 Viktor Berg Leksands OK 00:48:47 101,86
39 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:48:51 102,10
40 Emil Andersson Haninge SOK 00:49:11 103,29
41 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:49:23 104,01
42 Elias Andersson Värend GN OL 00:50:55 109,49
43 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:50:56 109,55
44 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:52:04 113,61
44 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 00:52:04 113,61
46 Erik Jönsson Lunds OK 00:54:17 121,54
47 Lukas Sjökvist Värend GN OL 00:54:18 121,60
48 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:54:24 121,96
49 Pontus Mattsson OK Kullingshof 00:54:47 123,33
50 Adrian Lundberg IK Vikings OK 00:54:48 123,39
51 Axel Junegard Tullinge SK 00:55:24 125,54
52 Wilmer Brodén Leksands OK 00:56:01 127,75
53 Marcus Oldin KFUM Örebro OK 00:56:02 127,80
54 Andreas Jonsson OK Orion 00:57:05 131,56
55 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:59:21 139,67
56 Lukas Wadsten OK Landehof 01:01:05 145,88
57 Lukas Arkäng Tullinge SK 01:01:21 146,83
58 Mattias Ivarez OK Södertörn 01:06:50 166,45
59 Leo Pruth IK Hakarpspojkarna 01:07:48 169,91
60 Daniél Kazinik Skogsluffarnas OK 01:09:01 174,27
61 William Nilsson Nyköpings OK 01:14:38 194,37
Niklas Kronhelm OK Måsen
Anders Björklund Trollhättans SOK
Albin Norén Piteå IF
Gustav Runefors Växjö OK
Josef Wennblom Hagaby GOIF
Eric Campbell Lustens OK
August Mollén OK Denseln

Annonser

OOCup 2022