Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med nationell långdistans - D21E2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Karin Aneland-Thern OK Skogshjortarna 01:15:33 8,04
2 Isia Basset OK Denseln 01:18:32 10,65
3 Sofie Johansson OK Linné 01:19:10 11,21
5 Malin Andersson OK Nolaskogsarna 01:23:17 14,82
6 Rebecka Adolfsson OK Kåre 01:23:35 15,09
7 Lovisa Persson OK Tisaren 01:23:41 15,17
8 Frida Nero Göteborg-Majorna OK 01:24:44 16,09
9 Lisa Carlsson OK Linné 01:24:54 16,24
10 Anastasia Kroglenia Sävedalens AIK 01:25:09 16,46
11 Rebecka Nylin OK Tisaren 01:25:12 16,50
12 Sara Johansson Göteborg-Majorna OK 01:25:53 17,10
13 Christina Løvald Hellberg Täby OK 01:26:24 17,56
14 Marie Pettersson OK Djerf 01:26:46 17,88
15 Carolin Svensson Haninge SOK 01:27:19 18,36
16 Perrine Obstetar OK Denseln 01:27:37 18,62
17 Liudmila Sapronenkova Hellas Orientering 01:28:03 19,00
18 Claire Sandevoir OK Linné 01:28:06 19,05
19 Edita Martuseviciute KFUM Örebro OK 01:28:32 19,43
20 Elin Dahlin Domnarvets GOIF 01:29:25 20,20
21 Jolanta Kolosinska OK Skogsfalken 01:29:30 20,28
22 Lisa Rönnols OK Linné 01:29:49 20,55
23 Elsa Ekelin KFUM Örebro OK 01:29:53 20,61
24 Annie Forsberg OK Ravinen 01:30:16 20,95
25 Sara Bengtsson Långhundra IF 01:31:06 21,68
26 Annika Björk Domnarvets GOIF 01:32:00 22,47
27 Josefin Aronsson OK Tisaren 01:32:52 23,23
28 Louise Markstedt OK Södertörn 01:33:11 23,51
29 Frida Gustafsson IFK Göteborg 01:34:07 24,33
30 Anette Önerud OK Ravinen 01:35:13 25,29
31 Ida Hyvönen OK Tyr 01:35:27 25,50
32 Kate Morrison OK Linné 01:36:07 26,08
33 Fanny Roche Hellas Orientering 01:38:47 28,42
34 Sofia Levin OK Tyr 01:40:18 29,75
36 Johanna Hallberg Umeå OK 01:41:18 30,63
37 Kajsa Hammarström OK Hällen 01:41:35 30,88
38 Sarah-Jane Gaffney OK Ravinen 01:42:41 31,84
39 Karin E Gustafsson Hagaby GOIF 01:43:00 32,12
40 Kerstin Burnett OK Linné 01:45:14 34,08
41 Gabriele Keinaite Alfta-Ösa OK 01:47:19 35,91
42 Felicity Brown Malungs OK Skogsmårdarna 01:50:38 38,82
43 Anna Brodin OK Tyr 01:53:33 41,38
Beatrice Gustavsson Eksjö SOK
Anna Gustafsson IFK Göteborg
Stefanie Andersson Hagaby GOIF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF