Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med nationell långdistans - D18E1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilda Johansson OK Orion 00:55:11 8,45
2 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 00:57:28 11,21
3 Felicia Stuhlhofer OK Landehof 00:58:05 11,95
4 Emma Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:58:43 12,72
5 Filippa Johansson Jönköpings OK 00:59:32 13,71
6 Johanna Öberg Ryda SK 00:59:47 14,01
7 Elina Von Krusenstierna OK Kåre 01:00:18 14,63
8 Moa Pettersson OK Dacke 01:01:33 16,15
9 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 01:02:04 16,77
10 Aina Edgren Trollhättans SOK 01:02:55 17,80
12 Ida Kallur OK Ravinen 01:03:24 18,38
13 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 01:03:47 18,84
14 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 01:04:08 19,27
15 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 01:04:09 19,29
16 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 01:04:34 19,79
17 Linnea Landfors Lustens OK 01:04:48 20,07
18 Tilda Karlsson OK Alehof 01:05:00 20,32
19 Louise Lundgren Växjö OK 01:05:20 20,72
20 Fredrika von Essen OK Linné 01:05:37 21,06
21 Kristin Olovsson Rehns BK 01:05:53 21,38
22 Ebba Ekman OK Tyr 01:06:09 21,71
23 Isabel Salén OK Renen 01:06:12 21,77
24 Stina Nilsson Umeå OK 01:06:25 22,03
25 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 01:07:34 23,42
26 Kajsa Hedin Hjärnarps GH OL 01:08:21 24,36
27 Malin Widén Uddevalla OK 01:08:25 24,45
28 Julia Adolfsson OK Kåre 01:08:43 24,81
29 Junia Birgersson Visborgs OK 01:08:52 24,99
30 Hanna Korhonen Haninge SOK 01:09:29 25,73
31 Lisa Malmström GOIF Tjalve 01:09:33 25,82
32 Matilda Dammvik Stora Tuna OK 01:10:46 27,29
33 Fanny Asketun OK Roxen 01:10:50 27,37
34 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 01:11:20 27,97
35 Hanna Gustavsson OK Tyr 01:11:22 28,01
36 Rebecka Hylander Nyköpings OK 01:11:28 28,13
37 Sandra Näslund Västerås SOK 01:11:40 28,37
38 Magdalena van de Voorde Tullinge SK 01:11:57 28,72
39 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 01:12:01 28,80
40 Maja Enges Leksands OK 01:12:37 29,52
41 Amanda Johansson OK Dacke 01:13:02 30,03
42 Sofia Sjögren OK Kullingshof 01:13:46 30,91
43 Elin Carlsson Tormestorps IF 01:14:12 31,44
44 Rebecka Hoppe IF Thor 01:15:18 32,77
45 Ellen Sarenmark Leksands OK 01:15:27 32,95
46 Ebba Pegestam OK Ravinen 01:15:28 32,97
47 Emma Bränneby OK Kolmården 01:15:33 33,07
49 Sanna Skoog Södertälje-Nykvarn OF 01:16:11 33,83
50 Mikaela Rönnbäck Visborgs OK 01:16:34 34,30
51 Elin Lindberg OK Djerf 01:16:53 34,68
52 Kristin Boman Gävle OK 01:16:57 34,76
54 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 01:20:11 38,67
55 Maria Andersson Västerbergslagens OL 01:20:47 39,39
55 Pim Hedberg Lunds OK 01:20:47 39,39
57 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 01:21:46 40,58
58 Ida Sundström OK Renen 01:23:35 42,78
59 Elsa Wilhelmsson Falköpings AIK OK 01:28:34 48,80
60 Nelly Carlsson Tormestorps IF 01:29:24 49,81
Erica Pettersson Sjövalla FK
Sara Josarp FK Friskus-Varberg

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF