Svenska Orienteringsförbundet

Silva League - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Thor Nørskov IFK Göteborg 00:15:33 5,76
2 Niklas Aldén OK Linné 00:15:35 5,93
3 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:15:48 7,02
4 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:15:50 7,19
4 Anton Johansson OK Orion 00:15:50 7,19
6 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:16:03 8,29
7 Martin Gelinder Attunda OK 00:16:10 8,88
8 Oskar Andrén OK Tisaren 00:16:12 9,04
9 Simon Smedberg OK Skogsfalken 00:16:29 10,47
10 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:16:31 10,64
11 Jonas Lundgren Linköpings OK 00:16:32 10,73
12 Erik Sköld Linköpings OK 00:16:38 11,23
13 Martin Ahlberger Hestra IF 00:16:47 11,99
13 Oliver Poland OK Nolaskogsarna 00:16:47 11,99
15 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:16:55 12,66
16 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:16:57 12,83
16 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:16:57 12,83
18 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 00:16:59 13,00
19 Leif Svensson OK Tisaren 00:17:07 13,67
20 Martin Larsson Hestra IF 00:17:08 13,75
21 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 00:17:09 13,84
22 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:17:14 14,26
23 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 00:17:21 14,85
24 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:17:22 14,93
25 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 00:17:25 15,18
26 Erik Boman Gävle OK 00:17:26 15,27
27 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 00:17:36 16,11
28 Simon Skogman Markbygdens OK 00:17:41 16,53
29 Rasmus Elmertoft Norbergs OK 00:17:43 16,70
30 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:17:44 16,78
31 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:17:47 17,03
31 Anton Sundgren Långhundra IF 00:17:47 17,03
33 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:17:52 17,46
34 Jesper Sjögren OK Kullingshof 00:17:54 17,62
35 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:17:57 17,88
36 Erik Lenning Skåneslättens OL 00:18:00 18,13
37 Anders Johansson Rehns BK 00:18:05 18,55
38 Marcus Andersson OK Nolaskogsarna 00:18:08 18,80
39 Daniel Gustavsson FK Friskus-Varberg 00:18:09 18,89
40 Marcus Svensson Skåneslättens OL 00:18:11 19,05
41 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:18:14 19,31
42 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:18:15 19,39
43 Albin Sjöhed Gävle OK 00:18:16 19,47
44 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 00:18:24 20,15
45 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:18:28 20,48
46 Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering 00:18:32 20,82
47 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:18:41 21,58
48 Ola Brönnheden Nyköpings OK 00:18:47 22,08
49 Albin Petrén Göteborg-Majorna OK 00:19:10 24,02
50 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 00:19:15 24,44
51 Joakim Wigertz Långhundra IF 00:19:23 25,11
52 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 00:19:35 26,12
53 David Arborelius Helsingborgs SOK 00:19:36 26,20
54 Axel Christoffersson OK Renen 00:19:49 27,30
55 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 00:19:53 27,63
56 Axel Wrådhe Attunda OK 00:19:54 27,72
57 Arvid Johnson Degerfors OK 00:20:06 28,73
58 Joel Kristiansson Skåneslättens OL 00:20:12 29,23
59 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:20:16 29,57
60 Pontus Jansson Kungälvs OK 00:20:18 29,74
61 Simon Fors Stora Tuna OK 00:20:20 29,90
62 Emil Nilsson Umeå OK 00:22:17 39,75
63 Filip Salén OK Renen 00:40:16 130,50
Måns Östman Göteborg-Majorna OK
Assar Hellström OK Ravinen
Oskar Pettersson OK Njudung
Kasper Westman Västerås SOK
Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK

Annonser