Swedish Orienteering Federation

Gamleby OK - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:38:35 29.41
2 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:39:49 32.11
3 Viktor Segersson OK 64 Torpa 00:40:03 32.62
4 Johan Sandlund OK Njudung 00:40:29 33.56
5 Arvid Våg Lerums SOK 00:40:38 33.89
6 Oskar Lundqvist Nybro OK 00:40:50 34.33
7 Carl Boman Västerås SOK 00:41:56 36.74
8 Henning Ottmer Tormestorps IF 00:42:20 37.61
9 Jens Rönnols Täby OK 00:42:40 38.34
10 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:42:45 38.52
11 Ludwig Ljungqvist Kexholms SK 00:43:19 39.76
12 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:43:29 40.13
13 Martin Nilsson Snättringe SK 00:43:32 40.24
14 Simon Lundin Finspångs SOK 00:43:44 40.67
15 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 00:44:01 41.29
16 Fredrik Peterson Linköpings OK 00:44:57 43.34
17 David Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 00:45:11 43.85
18 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 00:45:21 44.21
19 Axel Schulz Helsingborgs SOK 00:45:28 44.47
20 Pontus Hermansson Tolered-Utby Ol-klubb 00:46:10 46.00
21 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:46:13 46.11
22 Oskar Jensen Sondén Malmö OK 00:46:37 46.98
23 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:47:16 48.40
23 Kevin Ståhl Järbo OK 00:47:16 48.40
25 Carl Näslund Västerås SOK 00:47:50 49.64
26 Karl-Johan Persson Tormestorps IF 00:47:54 49.79
27 Anton Blomdahl Tullinge SK 00:47:56 49.86
28 Karl Modig OK Alehof 00:48:12 50.45
29 Daniel Håkansson Växjö OK 00:48:18 50.66
30 Emil Granqvist OK Ravinen 00:48:34 51.25
31 Jacob Ahlström Västerås SOK 00:49:26 53.14
32 Oscar Anderson Kexholms SK 00:49:32 53.36
33 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:49:34 53.43
34 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:49:47 53.91
35 Emil Gyllenhammar Sigtuna OK 00:50:12 54.82
36 Daniel Roos Attunda OK 00:50:32 55.55
37 Petter Östman Göteborg/Majorna OK 00:50:45 56.02
38 Harald Ottmer Tormestorps IF 00:50:49 56.17
39 Anton Månsson Örkelljunga FK 00:51:14 57.08
40 William Nilsson OK Södertörn 00:51:38 57.96
41 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:52:47 60.47
42 Mattias Jacobsson Malmö OK 00:52:58 60.87
43 Kalle Söderbärg OK Roslagen 00:52:59 60.91
44 Axel Sjölund Söderhamns OK 00:53:03 61.06
45 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 00:55:16 65.90
46 Emil Andersson Tullinge SK 00:55:33 66.52
47 Martin Engman OK Denseln 00:56:04 67.65
48 Fredrik Hammarlund Ockelbo OK 00:56:12 67.95
49 Erik Hagman Lerums SOK 00:56:14 68.02
50 Hugo Segerström Nyköpings OK 00:56:37 68.86
51 Joakim Svensson OK Älme 00:56:42 69.04
52 Anton Gustafsson Stora Tuna OK 00:56:46 69.19
53 Lukas Tegendal OK Linné 00:59:31 75.20
54 Ricky Segerlund SOK Viljan 01:00:25 77.17
55 Adam Hansson OK 64 Torpa 01:03:57 84.90
56 Henrik Pettersson Västerviks OK 01:04:09 85.34
58 Hampus Bergander Eksjö SOK 01:07:58 93.69
59 Carl Torstensson Emmaboda Verda OK 01:10:22 98.94
60 Fredrik Wallin Stora Tuna OK 01:11:22 101.13
61 Mattis Ernstsson FK Göingarna 01:12:38 103.90
62 Erik Gunnarsson Eksjö SOK 01:16:18 111.92
63 Stephen Svensson Torsås OK 01:21:53 124.13
64 Patrik Sundgren Vallentuna-Össeby OL 01:27:03 135.44
65 Håkan Palm OK Klemmingen 01:53:14 192.72
66 Erik Berzell Attunda OK 01:54:19 195.09
Max Berggren OK Denseln 16:39:00 300.00
Wilhelm Finn Eriksson Domnarvets GOIF 16:39:00 300.00
Emil Wipp Järla Orientering 16:39:00 300.00
Anders Svahn OK Hammaren 16:39:00 300.00

Advertisements

Bagheera