Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup 2 - H17-

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Yannick Michiels OK Ravinen 00:12:35 2,24
2 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 00:12:36 2,34
3 Pavlo Ushkvarok Södertälje-Nykvarn OF 00:12:43 3,03
4 Gustav Bergman OK Ravinen 00:13:10 5,71
5 Andreu Blanes Reig Södertälje-Nykvarn OF 00:13:16 6,31
6 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 00:13:28 7,50
7 Niklas Serrander IFK Lidingö SOK 00:13:31 7,80
8 Martin Vister Järla Orientering 00:13:38 8,49
9 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:13:39 8,59
10 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:13:42 8,89
11 Martin Gelinder Attunda OK 00:13:44 9,09
12 Mattias Millinger Järla Orientering 00:13:50 9,68
13 Erik Andersson Järla Orientering 00:13:52 9,88
14 Oskar Malmberg IFK Umeå 00:14:14 12,07
15 Christian Kollberg Järla Orientering 00:14:17 12,36
16 Robert Wallsten Leksands OK 00:14:21 12,76
17 Erik Pettersson OK Denseln 00:14:22 12,86
18 Anton Sundgren Långhundra IF 00:14:32 13,85
19 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:14:42 14,85
19 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:14:42 14,85
21 Henrik Persson Tullinge SK 00:14:45 15,14
22 David Healy Järla Orientering 00:14:46 15,24
23 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:14:49 15,54
24 Martin Nilsson Snättringe SK 00:14:50 15,64
25 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:14:58 16,44
26 Martin Larbo IFK Lidingö SOK 00:14:59 16,53
27 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:15:00 16,63
28 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:15:02 16,83
29 Ali Kuosku Järfälla OK 00:15:04 17,03
29 Kent Lundvall Täby OK 00:15:04 17,03
31 Casper Giding IFK Lidingö SOK 00:15:05 17,13
31 Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 00:15:05 17,13
33 Henrik Eriksson Centrum OK 00:15:08 17,43
33 Jörgen Ohlin OK Linné 00:15:08 17,43
33 Nick Barrable OK Ravinen 00:15:08 17,43
36 Kalle Bergman OK Ravinen 00:15:09 17,53
36 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:15:09 17,53
38 Magnus Glännefors Söders-Tyresö 00:15:11 17,73
39 Martin Härberg Järla Orientering 00:15:12 17,83
39 Giacomo Seidenari IFK Lidingö SOK 00:15:12 17,83
41 Michael Refors Järla Orientering 00:15:13 17,92
42 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:15:14 18,02
43 Christian Rotviker Centrum OK 00:15:19 18,52
44 Gunnar Lindberg Gustavsbergs OK 00:15:20 18,62
45 Mats Eriksson IFK Enskede 00:15:21 18,72
46 Oskar Lund IF Hallby SOK 00:15:23 18,92
47 Robert Johansson Täby OK 00:15:28 19,41
47 Jonas Lindholm Centrum OK 00:15:28 19,41
49 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:15:29 19,51
49 Jefta Langerak Järfälla OK 00:15:29 19,51
49 Henrik Sandén IFK Lidingö SOK 00:15:29 19,51
52 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 00:15:32 19,81
53 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 00:15:36 20,21
54 Robert Sandberg OK Roslagen 00:15:37 20,31
55 Johan Kärrström Tullinge SK 00:15:39 20,51
56 Krister Kölzow OK Ravinen 00:15:42 20,80
57 Johannes Knutas Attunda OK 00:15:44 21,00
58 Patric de Boussard IFK Enskede 00:15:50 21,60
58 Magnus Cederlöf Järfälla OK 00:15:50 21,60
60 Jan Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 00:15:53 21,90
61 Emil Andersson Tullinge SK 00:16:01 22,69
62 Jerk Rönnols Centrum OK 00:16:03 22,89
63 Denis Seimbille IFK Lidingö SOK 00:16:04 22,99
64 Jonas Karlsson Tullinge SK 00:16:05 23,09
65 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:16:06 23,19
66 Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering 00:16:07 23,29
67 Viktor Lindberg OK Roslagen 00:16:08 23,38
67 Emil Wipp Järla Orientering 00:16:08 23,38
69 Josh Beech OK Södertörn 00:16:13 23,88
70 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:15 24,08
72 Karl Enges Attunda OK 00:16:16 24,18
73 Robin Gelinder Attunda OK 00:16:17 24,28
74 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:16:18 24,38
75 Håkan Palm OK Klemmingen 00:16:19 24,48
75 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 00:16:19 24,48
77 David Hector Snättringe SK 00:16:20 24,58
78 Tobias Forsén Tullinge SK 00:16:22 24,77
79 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 00:16:26 25,17
80 Arnaud Dumas IFK Lidingö SOK 00:16:27 25,27
82 Henrik Hammas Attunda OK 00:16:30 25,57
83 Jonas Nylund Centrum OK 00:16:33 25,87
84 Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK 00:16:35 26,07
84 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:35 26,07
84 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 00:16:35 26,07
87 Emil Hyttinen Eskilstuna OL 00:16:36 26,16
88 Peter Andersson Söders-Tyresö 00:16:37 26,26
89 Max Hård OK Södertörn 00:16:43 26,86
90 Rikard Imark Tullinge SK 00:16:44 26,96
90 Christofer Näsholm Ärla IF 00:16:44 26,96
92 Magnus Elwin IFK Enskede 00:16:45 27,06
92 Simon Mellin Sundbybergs IK 00:16:45 27,06
94 Erik Mattsson Järla Orientering 00:16:47 27,26
94 Johan Lindqvist Täby OK 00:16:47 27,26
96 Wiliam Nilsson OK Södertörn 00:16:48 27,36
96 Oskar Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:16:48 27,36
98 Jörgen Hector Snättringe SK 00:16:49 27,45
99 Sebastian Svärd Haninge SOK 00:16:52 27,75
100 Jonathan Berglind OK Södertörn 00:16:53 27,85
101 Love Ottosson Haninge SOK 00:16:58 28,35
101 Jens Wicksén Centrum OK 00:16:58 28,35
101 Jesper Lund Haninge SOK 00:16:58 28,35
101 Niclas Sjögren Haninge SOK 00:16:58 28,35
105 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:00 28,55
107 Kristoffer Edshage Centrum OK 00:17:06 29,14
108 Martin Ahlström IFK Enskede 00:17:08 29,34
110 Ronny Falk Sundbybergs IK 00:17:09 29,44
111 Erik Forsberg OK Ravinen 00:17:10 29,54
112 P-O Ivarsson Haninge SOK 00:17:15 30,04
113 Johan Sällfors IFK Lidingö SOK 00:17:18 30,33
113 Per Knutes IFK Enskede 00:17:18 30,33
115 Lucas Holgersson Rohdin Sigtuna OK 00:17:19 30,43
116 Anders Karlsson Snättringe SK 00:17:20 30,53
117 Linus Rantanen Södertälje-Nykvarn OF 00:17:23 30,83
118 Jörgen Axelsson Tullinge SK 00:17:25 31,03
118 Mikael Andersson OK Skogshjortarna 00:17:25 31,03
120 Mattias Holmberg Boxholm-Mjölby OL 00:17:28 31,33
121 Mårten Sundh Sundbybergs IK 00:17:29 31,43
122 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:17:30 31,53
123 Fredrik Larsson Norbergs OK 00:17:31 31,62
124 Gustav Lindeborg Täby OK 00:17:32 31,72
125 Mats Edengren Vallentuna-Össeby OL 00:17:33 31,82
126 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:17:35 32,02
127 Johan Hörnfeldt OK Ravinen 00:17:36 32,12
127 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 00:17:36 32,12
127 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:17:36 32,12
130 Ola Hultin OK Roslagen 00:17:38 32,32
130 Ola Eriksson Bromma-Vällingby SOK 00:17:38 32,32
132 Simon Martelius Attunda OK 00:17:44 32,92
134 Jonas Kärrström Tullinge SK 00:17:45 33,01
134 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 00:17:45 33,01
136 Erik Nygren-Wåhlin OK Södertörn 00:17:46 33,11
137 Jonas Eriksson Rånäs OK 00:17:47 33,21
138 Kalle Persson OK Österåker 00:17:48 33,31
139 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:18:02 34,70
140 Björn Bängtsson Centrum OK 00:18:04 34,90
141 Björn Nyqvist Järla Orientering 00:18:06 35,10
142 Adam Bäckström Hellas Orientering 00:18:08 35,30
143 Ola Henriksson Järla Orientering 00:18:12 35,69
144 Arne Jansson OK Klemmingen 00:18:15 35,99
144 Lukas Olsson Väsby OK 00:18:15 35,99
146 Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:18:16 36,09
147 Anders Haag Centrum OK 00:18:19 36,39
147 David Johansson Falkenbergs OK 00:18:19 36,39
149 Lars Nylund Järfälla OK 00:18:20 36,49
150 Magnus Grafström Centrum OK 00:18:23 36,79
151 Erik Andersson OK Södertörn 00:18:28 37,28
152 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:30 37,48
152 Karl Melin Centrum OK 00:18:30 37,48
154 Christopher Lindqvist IFK Enskede 00:18:32 37,68
154 Olof Persson Snättringe SK 00:18:32 37,68
156 Thomas Sjöberg Centrum OK 00:18:33 37,78
156 Bengt-Arne Franksson Södertälje-Nykvarn OF 00:18:33 37,78
158 Daniel Halvardsson Nässjö OK 00:18:34 37,88
159 Joakim Persson Haninge SOK 00:18:35 37,98
160 Emil Håsteen Ärla IF 00:18:36 38,08
161 Lars Segerman Skarpnäcks OL 00:18:37 38,18
162 Lars Karlsson Snättringe SK 00:18:40 38,47
162 Patrik Nilsson Snättringe SK 00:18:40 38,47
165 Tomas Hultqvist Tullinge SK 00:18:42 38,67
166 Henrik Wolff Skogsluffarnas OK 00:18:44 38,87
166 Anders Platt Järla Orientering 00:18:44 38,87
166 Anders Önerud OK Ravinen 00:18:44 38,87
169 Kristofer Thorslund Väsby OK 00:18:46 39,07
169 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 00:18:46 39,07
173 Mark Ruda OK Ravinen 00:19:01 40,56
174 Stefan Martelius Attunda OK 00:19:03 40,76
176 Mattias Henriksson Centrum OK 00:19:06 41,06
176 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 00:19:06 41,06
176 Ulf Bylund IFK Enskede 00:19:06 41,06
179 Björn Jansson Väsby OK 00:19:07 41,16
179 Simon Kappel OK Södertörn 00:19:07 41,16
181 Stefan Karlsson OK Ravinen 00:19:12 41,65
181 Tom Svensson Hammarby IF OF 00:19:12 41,65
183 Matts Andersson OK Ravinen 00:19:14 41,85
184 Mats Larsson IFK Enskede 00:19:23 42,74
185 Håkan Olofsson Ärla IF 00:19:27 43,14
186 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:19:28 43,24
186 Lars Grankvist Täby OK 00:19:28 43,24
188 Stefan Berg OK Ravinen 00:19:29 43,34
189 Joakim Olsson Väsby OK 00:19:31 43,54
189 Anders Nissar Järla Orientering 00:19:31 43,54
191 Ulf Nilsson Järfälla OK 00:19:33 43,74
192 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:19:39 44,33
193 Glenn Widerström OK Ravinen 00:19:40 44,43
194 Patrik Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:19:42 44,63
195 Nils-Robert Persson Tullinge SK 00:19:46 45,03
196 Erik Andersson OK Österåker 00:19:47 45,13
197 Göran Hellgren OK Södertörn 00:19:48 45,23
198 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 00:19:49 45,32
199 Filip Olsson Väsby OK 00:19:53 45,72
200 Marcus Hammarström Waxholms OK 00:19:54 45,82
200 Anders Skog Tullinge SK 00:19:54 45,82
202 Henrik Dufberg Tullinge SK 00:19:55 45,92
203 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:19:59 46,32
204 Roland Norell Söders-Tyresö 00:20:10 47,41
205 Anders Franzén Lidköpings VSK 00:20:13 47,71
206 Conny Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:18 48,20
207 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:20:19 48,30
208 Christer Johansson Köping-Kolsva OK 00:20:27 49,10
209 Erik Daniels Attunda OK 00:20:28 49,20
210 Mikael Cronhjort Solna OK 00:20:29 49,30
211 Örjan Tingström OK Klemmingen 00:20:31 49,49
212 Jens Andersson OK Roslagen 00:20:32 49,59
213 Matts Tenland Andrarums IF 00:20:35 49,89
214 Per-Arne Forsberg Tullinge SK 00:20:36 49,99
215 Willy Ljungdell Täby OK 00:20:41 50,49
215 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 00:20:41 50,49
217 Matz Tapper Bromma-Vällingby SOK 00:20:43 50,69
218 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 00:20:45 50,88
219 Mikael Wester Vingåkers OK 00:20:50 51,38
220 Anders Lavfors Centrum OK 00:20:51 51,48
221 Roland Warenius Dalaportens OL 00:20:53 51,68
221 John Alexander Centrum OK 00:20:53 51,68
223 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:20:57 52,08
224 Tomas Movin Snättringe SK 00:21:03 52,67
225 Christer Hördell Söders-Tyresö 00:21:11 53,47
226 Torbjörn Persson Nässjö OK 00:21:15 53,86
226 Ulrik Ivers Attunda OK 00:21:15 53,86
228 Anders Novén Waxholms OK 00:21:16 53,96
228 Lars Greilert Haninge SOK 00:21:16 53,96
230 Mats Nord Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:26 54,95
231 Ulf Andersson Haninge SOK 00:21:28 55,15
232 Michael Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:21:29 55,25
233 Kent Bergman OK Ravinen 00:21:35 55,85
234 Per-Erik Carlenius Attunda OK 00:21:46 56,94
235 Johan Lidmar Snättringe SK 00:21:50 57,34
236 Björn Salomonsson Snättringe SK 00:21:52 57,54
237 Björn Thorén Täby OK 00:22:11 59,42
238 Matts Björke Söders-Tyresö 00:22:12 59,52
239 Björn Reger Stora Tuna OK 00:22:13 59,62
240 Eddie Bjärrenholt Vallentuna-Össeby OL 00:22:16 59,92
241 Reijo Korhonen Haninge SOK 00:22:21 60,41
241 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:21 60,41
243 Johan Karlsten Solna OK 00:22:23 60,61
244 Gösta Forsén Tullinge SK 00:22:31 61,41
245 Per-Arne Johansson Vänersborgs SK 00:22:42 62,50
246 Curt Rahlén OK Ravinen 00:22:48 63,10
247 Lars Hagrot Täby OK 00:22:55 63,79
248 Göran Eklund Skarpnäcks OL 00:22:58 64,09
249 Tim Solem Haninge SOK 00:23:03 64,58
250 Rune Carlsson Sundbybergs IK 00:23:11 65,38
251 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:23:32 67,46
252 Clas-Göran Herrgård Täby OK 00:23:35 67,76
254 Roger Tinglöf Väsby OK 00:23:36 67,86
255 Oskar Öberg Södertälje-Nykvarn OF 00:23:37 67,96
256 Peter Östlund OK Milan 00:23:42 68,46
257 Torbjörn Bergman Snättringe SK 00:23:43 68,56
257 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:23:43 68,56
259 Anton Daniels Attunda OK 00:23:46 68,85
260 Sven-Anders Olsson Attunda OK 00:23:47 68,95
260 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:23:47 68,95
262 Håkan Svahn OK Ravinen 00:23:51 69,35
263 Mats Lundblad Täby OK 00:23:59 70,14
264 Pär Dahlström Tullinge SK 00:24:10 71,24
265 Henrik Hellborg Centrum OK 00:24:11 71,34
266 Bo Lauri Snättringe SK 00:24:12 71,43
267 Johnny Rahlén OK Ravinen 00:24:33 73,52
268 Björn Bylund IFK Enskede 00:24:34 73,62
269 Peter Antman Järla Orientering 00:24:45 74,71
270 Thomas Westerström OK Älvsjö-Örby 00:25:00 76,20
272 Peter Wipp Järla Orientering 00:25:22 78,38
273 Bo Winander Järfälla OK 00:25:36 79,77
274 Karl-Erik Bäckström Hellas Orientering 00:25:38 79,97
275 Gunnar Skärlén Haninge SOK 00:25:59 82,06
276 Fredrik Wallstedt Skogsluffarnas OK 00:26:07 82,85
277 Werner Köhler Tullinge SK 00:26:15 83,65
278 Lars Jonasson Järfälla OK 00:26:18 83,94
279 Rune Rådeström Snättringe SK 00:26:40 86,13
280 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 00:26:51 87,22
281 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 00:27:35 91,59
282 Yngve Rahlén OK Ravinen 00:28:45 98,54
283 Åke Andersson OK Älvsjö-Örby 00:28:49 98,93
284 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 00:29:30 103,00
285 Leif Kling Ockelbo OK 00:29:49 104,89
287 Lars Göran Sörqvist Sigtuna OK 00:30:35 109,46
288 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 00:31:57 117,60
289 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 00:37:04 148,08
290 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 00:40:40 169,52
Love Berzell Attunda OK
Per Backlund OK Södertörn
Andreas Hultqvist Tullinge SK
Daniel Bengtsson Tullinge SK
Måns Antman Debels Järla Orientering

Annonser