Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup 3 - H17-

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonathan Crickmore OK Ravinen 00:15:36 7,05
2 Assar Hellström OK Ravinen 00:16:05 9,52
2 Mathias Hallmén Attunda OK 00:16:05 9,52
4 Antonio Martínez Pérez Eksjö SOK 00:16:42 12,67
5 Love Berzell Attunda OK 00:16:47 13,10
6 Oskar Daniels Attunda OK 00:16:48 13,18
7 Henrik Persson Tullinge SK 00:16:56 13,87
8 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:17:14 15,40
9 Robert Johansson Täby OK 00:17:19 15,83
10 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 00:17:22 16,08
11 Nick Barrable OK Ravinen 00:17:27 16,51
12 Krister Kölzow OK Ravinen 00:17:40 17,61
14 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:17:46 18,13
15 Casper Giding IFK Lidingö SOK 00:17:47 18,21
17 Oskar Lund IF Hallby SOK 00:17:57 19,06
18 Nils Spetz Ulricehamns OK 00:18:00 19,32
19 Christian Hjalmarsson IFK Lidingö SOK 00:18:06 19,83
19 Denis Seimbille IFK Lidingö SOK 00:18:06 19,83
21 Blažo Maksimović OK Ravinen 00:18:09 20,09
21 David Hector Snättringe SK 00:18:09 20,09
23 Martin Larbo IFK Lidingö SOK 00:18:12 20,34
24 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:19 20,94
25 Jörgen Ohlin OK Linné 00:18:21 21,11
26 Victor Karlsson Järla Orientering 00:18:24 21,36
27 Tobias Forsén Tullinge SK 00:18:33 22,13
27 Conny Forsberg Långhundra IF 00:18:33 22,13
29 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:18:35 22,30
30 Johannes Knutas Attunda OK 00:18:40 22,73
32 Kent Lundvall Täby OK 00:18:52 23,75
32 Patric de Boussard IFK Enskede 00:18:52 23,75
34 Måns Hellgren OK Södertörn 00:18:53 23,84
35 Joel Lännevall OK Roslagen 00:18:54 23,92
36 Axel Wrådhe Attunda OK 00:18:55 24,01
37 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:18:56 24,09
38 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:18:58 24,26
39 Wiliam Nilsson OK Södertörn 00:19:01 24,52
40 Joel Pettersson Tullinge SK 00:19:05 24,86
41 Jerk Rönnols Centrum OK 00:19:08 25,11
42 Conor Short OK Tisaren 00:19:12 25,45
42 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:19:12 25,45
44 Björn Pramlid OK Klemmingen 00:19:14 25,63
45 Jan Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 00:19:16 25,80
46 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:19:17 25,88
47 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:19:26 26,65
48 Mattias Ågren Centrum OK 00:19:29 26,90
49 Joakim Byström Järfälla OK 00:19:31 27,07
50 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:19:32 27,16
51 Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering 00:19:39 27,76
52 Martin Bjurner Bromma-Vällingby SOK 00:19:43 28,10
53 Magnus Cederlöf Järfälla OK 00:19:44 28,18
53 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:44 28,18
56 Jefta Langerak Järfälla OK 00:19:47 28,44
57 Emil Andersson Tullinge SK 00:19:48 28,52
58 Jonas Karlsson Tullinge SK 00:19:51 28,78
60 Robert Sandberg OK Roslagen 00:19:59 29,46
61 Emil Hyttinen Eskilstuna OL 00:20:00 29,55
62 Joakim Wigertz Långhundra IF 00:20:01 29,63
63 Mårten Lundquist Sundbybergs IK 00:20:04 29,89
63 Alistair Landels Stora Tuna OK 00:20:04 29,89
65 Henrik Eriksson Centrum OK 00:20:07 30,14
66 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:20:09 30,31
67 Antonio Serini IFK Lidingö SOK 00:20:10 30,40
68 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:20:14 30,74
70 Karl Enges Attunda OK 00:20:16 30,91
71 Erik Mattsson Järla Orientering 00:20:18 31,08
72 Jörgen Axelsson Tullinge SK 00:20:19 31,16
73 Rikard Imark Tullinge SK 00:20:26 31,76
74 Anders Tarandi IFK Lidingö SOK 00:20:28 31,93
75 Johan Lundvall Täby OK 00:20:31 32,19
76 Henrik Hammas Attunda OK 00:20:33 32,36
78 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 00:20:42 33,12
80 Felix Classon Rånäs OK 00:20:49 33,72
82 Tomas Lilja Söders-Tyresö 00:20:58 34,49
83 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:20:59 34,57
84 Martin Lerjen Centrum OK 00:21:01 34,74
84 Håkan Söderqvist OK Ravinen 00:21:01 34,74
84 Ola Hultin OK Roslagen 00:21:01 34,74
84 Erik Nygren-Wåhlin OK Södertörn 00:21:01 34,74
88 Jonathan Berglind OK Södertörn 00:21:04 35,00
89 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 00:21:09 35,43
90 Joel Sanderi IFK Lidingö SOK 00:21:12 35,68
90 Magnus Grafström Centrum OK 00:21:12 35,68
92 Jörgen Hector Snättringe SK 00:21:14 35,85
93 Erik Forsberg OK Ravinen 00:21:19 36,28
95 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:21:31 37,30
96 Pontus Bergström OK Österåker 00:21:33 37,47
97 Per Knutes IFK Enskede 00:21:34 37,56
98 Mårten Sundh Sundbybergs IK 00:21:35 37,64
100 Simon Kappel OK Södertörn 00:21:37 37,81
101 Mats Fryxell Tullinge SK 00:21:38 37,90
102 Ola Eriksson Bromma-Vällingby SOK 00:21:39 37,98
103 Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 00:21:40 38,07
104 Joel Bohman Rånäs OK 00:21:43 38,32
105 Tomas Hultqvist Tullinge SK 00:21:46 38,58
106 Nils Malm IFK Lidingö SOK 00:21:47 38,66
106 Jorrit Boekel Centrum OK 00:21:47 38,66
108 Jonas Jensen-Tornehed Västerås SOK 00:21:50 38,92
108 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:21:50 38,92
108 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 00:21:50 38,92
111 Magnus Elwin IFK Enskede 00:21:58 39,60
113 Lars Karlsson Snättringe SK 00:22:06 40,28
114 Anton Blomdahl Tullinge SK 00:22:07 40,37
115 Lars Segerman Skarpnäcks OL 00:22:09 40,54
116 Jonas Eriksson Rånäs OK 00:22:12 40,79
117 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:22:16 41,13
117 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 00:22:16 41,13
119 Håkan Olofsson Ärla IF 00:22:19 41,39
120 Johan Kärrström Tullinge SK 00:22:21 41,56
121 Stefan Karlsson OK Ravinen 00:22:24 41,82
122 Anders Platt Järla Orientering 00:22:26 41,99
123 Per Grywenz OK Linné 00:22:31 42,41
124 Henrik Wolff Skogsluffarnas OK 00:22:32 42,50
125 Anders Haag Centrum OK 00:22:43 43,44
126 Mikael Wilhelmsson Hammarby IF OF 00:22:48 43,86
126 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 00:22:48 43,86
129 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:49 43,95
129 Erik Lindh OK Linné 00:22:49 43,95
129 Anders Karlsson Snättringe SK 00:22:49 43,95
132 Niklas Wansölin OK Ravinen 00:22:51 44,12
133 Ulf Bylund IFK Enskede 00:22:53 44,29
134 Patrik Blidefalk OK Södertörn 00:22:55 44,46
136 Björn Bängtsson Centrum OK 00:23:05 45,31
137 Jonas Sundell Umeå OK 00:23:10 45,74
138 Lars Grankvist Täby OK 00:23:16 46,25
139 Love Ottosson Haninge SOK 00:23:17 46,33
140 Dane Cavanagh Tullinge SK 00:23:18 46,42
141 Daniel Johansson Falkenbergs OK 00:23:20 46,59
142 Anders Lundh Järfälla OK 00:23:24 46,93
143 Joakim Persson Haninge SOK 00:23:28 47,27
144 Johan Hörnfeldt OK Ravinen 00:23:29 47,36
145 Ola Henriksson Järla Orientering 00:23:30 47,44
146 Håkan Brandberg Långhundra IF 00:23:32 47,61
147 Mattias Henriksson Centrum OK 00:23:36 47,95
149 Jonas Eklund Vallentuna-Össeby OL 00:23:44 48,63
151 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:23:47 48,89
153 Andreas Fredriksson Attunda OK 00:23:53 49,40
154 Henrik Hellborg Centrum OK 00:23:54 49,49
155 Mikael Andersson OK Skogshjortarna 00:23:55 49,57
156 Björn Jansson Väsby OK 00:23:57 49,74
157 Fredric Johansson Snättringe SK 00:23:58 49,83
158 Johan Hedman Söders-Tyresö 00:24:00 50,00
159 Henrik Morast Haninge SOK 00:24:01 50,08
160 Adam Bäckström Hellas Orientering 00:24:06 50,51
161 Daniel Halvardsson Nässjö OK 00:24:08 50,68
162 Oliver Ekesiöö Bromma-Vällingby SOK 00:24:13 51,11
163 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 00:24:16 51,36
163 Mats Larsson IFK Enskede 00:24:16 51,36
165 Jonas Holmgren OK Hammaren 00:24:18 51,53
165 Joakim Hedlöf OK Österåker 00:24:18 51,53
165 Matts Tenland Andrarums IF 00:24:18 51,53
168 Bo Lauri Snättringe SK 00:24:19 51,62
169 Örjan Tingström OK Klemmingen 00:24:33 52,81
170 Jonas Kärrström Tullinge SK 00:24:39 53,32
171 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:24:42 53,58
172 Tommy Lindgren Sigtuna OK 00:24:44 53,75
173 Anton Daniels Attunda OK 00:24:49 54,17
174 Henrik Pettersson Gustavsbergs OK 00:24:57 54,85
175 Henrik Dufberg Tullinge SK 00:25:00 55,11
176 Michael Granqvist OK Ravinen 00:25:06 55,62
177 Anders Franzén Lidköpings VSK 00:25:08 55,79
178 John Alexander Centrum OK 00:25:09 55,88
179 Nils-Robert Persson Tullinge SK 00:25:14 56,30
180 Erik Amberg Järla Orientering 00:25:19 56,73
181 Willy Ljungdell Täby OK 00:25:28 57,50
182 David Johansson Falkenbergs OK 00:25:29 57,58
183 Fredrik Morast Haninge SOK 00:25:34 58,01
184 Bengt-Arne Franksson Södertälje-Nykvarn OF 00:25:35 58,09
185 Lukas Olsson Väsby OK 00:25:39 58,43
186 Emil Håsteen Ärla IF 00:25:42 58,69
187 Björn Reger Stora Tuna OK 00:25:43 58,77
188 Daniel Antonsson Sundsvalls OK 00:25:49 59,29
189 Christer Hördell Söders-Tyresö 00:25:51 59,46
190 Per-Erik Carlenius Attunda OK 00:25:58 60,05
191 Olof Persson Snättringe SK 00:26:02 60,39
192 Lars Greilert Haninge SOK 00:26:07 60,82
193 Tom Svensson Hammarby IF OF 00:26:10 61,08
194 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:14 61,42
195 Erik Daniels Attunda OK 00:26:21 62,01
196 Fredrik Jonsson Attunda OK 00:26:35 63,21
197 Rune Rådeström Snättringe SK 00:26:45 64,06
198 Björn Salomonsson Snättringe SK 00:26:46 64,14
199 Göran Eklund Skarpnäcks OL 00:26:52 64,65
200 Mats Carlsson Sundbybergs IK 00:26:56 65,00
201 Eddie Bjärrenholt Vallentuna-Össeby OL 00:27:05 65,76
202 Sven-Anders Olsson Attunda OK 00:27:08 66,02
203 Thomas Sjöberg Centrum OK 00:27:09 66,10
204 Nils Eklöw OK Södertörn 00:27:12 66,36
205 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:27:16 66,70
206 Tim Solem Haninge SOK 00:27:18 66,87
207 Björn Thorén Täby OK 00:27:20 67,04
208 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:27:24 67,38
209 Glenn Widerström OK Ravinen 00:27:25 67,47
210 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:27:35 68,32
212 Gösta Forsén Tullinge SK 00:27:42 68,92
213 Anders Lavfors Centrum OK 00:27:44 69,09
215 Rasmus Rostö Rånäs OK 00:27:48 69,43
216 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:27:58 70,28
217 Ulf Angelsiöö OK Linné 00:28:00 70,45
217 Martin Lennartsson Nässjö OK 00:28:00 70,45
219 Torbjörn Persson Nässjö OK 00:28:01 70,53
220 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:03 70,70
221 Leif Gustafsson Säterbygdens OK 00:28:06 70,96
222 Christer Johansson Köping-Kolsva OK 00:28:10 71,30
222 Tomas Movin Snättringe SK 00:28:10 71,30
224 Johan Karlsten Solna OK 00:28:16 71,81
225 Håkan Rostö Rånäs OK 00:28:26 72,66
226 Sebastian Tegnebratt OK Södertörn 00:28:28 72,84
227 Owe Edström Kovlands IF 00:28:32 73,18
227 Per Ljung Stockholms OK 00:28:32 73,18
229 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 00:28:33 73,26
229 Curt Rahlén OK Ravinen 00:28:33 73,26
231 Göran Hansson Täby OK 00:28:43 74,11
232 Filip Olsson Väsby OK 00:29:37 78,72
233 Peter Salomon-Sörensen Attunda OK 00:29:44 79,31
233 Fredrik Wallstedt Skogsluffarnas OK 00:29:44 79,31
235 Patrik Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:29:54 80,16
236 Stefan Sundélius Järfälla OK 00:29:55 80,25
237 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:29:57 80,42
238 Tommy Wendt Hellas Orientering 00:30:25 82,81
239 Torbjörn Bergman Snättringe SK 00:30:27 82,98
240 Olle Janrik Bromma-Vällingby SOK 00:30:37 83,83
241 Anders Nissar Järla Orientering 00:30:39 84,00
242 Werner Köhler Tullinge SK 00:31:00 85,79
243 Stefan Nordström Sigtuna OK 00:31:12 86,81
244 Bengt Lundberg Solna OK 00:31:19 87,41
245 Håkan Svahn OK Ravinen 00:31:22 87,66
246 Anders Novén Waxholms OK 00:31:23 87,75
247 Rune Carlsson Sundbybergs IK 00:31:25 87,92
248 Pär Dahlström Tullinge SK 00:31:43 89,45
249 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:31:45 89,62
250 Johnny Rahlén OK Ravinen 00:32:15 92,18
251 Lucas Holgersson Rohdin Sigtuna OK 00:32:41 94,40
252 Karl-Erik Bäckström Hellas Orientering 00:32:58 95,84
253 Marcus Hammarström Waxholms OK 00:33:23 97,97
254 Björn Bylund IFK Enskede 00:34:30 103,68
255 Mats Nord Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:51 105,47
256 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 00:35:45 110,08
257 Leif Kling Ockelbo OK 00:36:08 112,04
258 Eric Zwedberg Njurunda OK 00:36:29 113,82
259 Gunnar Skärlén Haninge SOK 00:37:22 118,34
260 Michael Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:37:36 119,53
261 Bo Winander Järfälla OK 00:38:18 123,11
262 Yngve Rahlén OK Ravinen 00:38:28 123,97
263 Lars Jonasson Järfälla OK 00:39:55 131,38
264 Mats Lundblad Täby OK 00:41:58 141,86
265 Hans Sahlberg Långhundra IF 00:46:44 166,23
266 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 00:53:25 200,41
Per Forsgren Tumba-Mälarhöjden OK
Fredrik Setterqvist OK Södertörn
Martin Nilsson Snättringe SK
Viktor Lindberg OK Roslagen
Matts Andersson OK Ravinen
Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL
Arnaud Dumas IFK Lidingö SOK
Lars Hagrot Täby OK
Roger Tinglöf Väsby OK
Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby
Mattias Holmberg Boxholm-Mjölby OL
Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK

Annonser