Svenska Orienteringsförbundet

ÖSA-träffen, dag 4 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Petter Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:57:17 2,19
2 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:59:28 5,04
3 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 01:00:19 6,16
4 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 01:00:37 6,55
5 Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:01:39 7,90
6 Rickard Börjesson Hestra IF 01:01:48 8,10
7 Peter Hemmyr Järla Orientering 01:02:43 9,29
8 Jesper Lysell Rehns BK 01:03:13 9,95
9 Artem Panchenko IFK Moras OK 01:03:14 9,97
10 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 01:03:45 10,65
11 Ivan Forsgren OK Tisaren 01:05:13 12,56
12 Leif Bader OK Kåre 01:05:56 13,50
13 Simon Hodler IFK Moras OK 01:07:10 15,11
14 Lasse Jansson Gävle OK 01:07:23 15,40
15 Greger Tysk Leksands OK 01:07:57 16,14
16 Mikael Andersson Linköpings OK 01:08:45 17,18
17 Kristian Dahlström IFK Moras OK 01:09:35 18,27
18 Conny Rantzow Hestra IF 01:10:29 19,45
19 Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 01:11:53 21,28
20 Jörgen Ohlin OK Linné 01:11:56 21,35
21 Erik Sisell Gävle OK 01:12:02 21,48
22 Fredrik Ingelsson Rehns BK 01:12:03 21,50
23 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:12:05 21,54
24 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 01:13:13 23,02
25 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 01:13:21 23,20
26 Göran Anlind OK Skärmen 01:14:10 24,27
27 Patrik Svedberg Gävle OK 01:17:11 28,21
28 Ulrik Imberg OK Linné 01:17:17 28,34
29 Per Holm IFK Moras OK 01:18:30 29,93
30 Erik Ersson IFK Moras OK 01:22:53 35,66
31 Peder Kock OK Pan-Kristianstad 01:23:25 36,36
32 Olov Ericson Rehns BK 01:23:49 36,88
33 Marcus Eek Köping-Kolsva OK 01:25:09 38,63
34 Arnaud Dumas IFK Lidingö SOK 01:28:26 42,92
35 Johan Höök IK Jarl Rättvik 01:29:13 43,95
36 Kent Lundvall Täby OK 01:32:02 47,63
37 Martin Lerjen Centrum OK 01:34:19 50,61
38 Henrik Fröjd Rehns BK 01:34:36 50,98
39 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 01:40:22 58,53
40 Dmitri Potchepko OK Kåre 01:50:25 71,67
41 Erik Åberg Korsnäs IF OK 01:58:21 82,04
Linus Rapp IFK Moras OK
Andreas Calleberg Rehns BK
Mattias Mårts Stora Tuna OK
Mattias Andersson OK Tisaren

Annonser