Svenska Orienteringsförbundet

Tour de Medelpad Etapp 2 och Silva League - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:30:27 2,66
2 Anton Johansson OK Orion 00:32:00 6,50
3 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:33:19 9,76
4 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:33:30 10,21
5 Simon Smedberg OK Skogsfalken 00:35:30 15,16
6 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:36:07 16,69
7 Erik Classon OK Orinto 00:36:47 18,34
8 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 00:36:51 18,51
9 Assar Hellström OK Ravinen 00:38:14 21,93
10 Martin Ahlberger Hestra IF 00:38:45 23,21
11 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:39:32 25,15
12 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 00:39:41 25,52
13 Simon Lundin Finspångs SOK 00:40:07 26,59
14 Daniel Nilsson Nyköpings OK 00:40:08 26,63
15 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:40:14 26,88
16 David Mellin Sundbybergs IK 00:40:33 27,67
17 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 00:40:47 28,24
18 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 00:40:51 28,41
19 Erik Sköld Linköpings OK 00:41:29 29,98
20 Niklas Aldén OK Linné 00:41:31 30,06
21 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:41:42 30,51
22 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:41:58 31,17
23 Martin Gelinder Attunda OK 00:42:09 31,63
24 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 00:42:13 31,79
25 Simon Andersson OK Rodhen 00:42:17 31,96
26 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:42:57 33,61
27 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:43:02 33,81
28 Oskar Andrén OK Tisaren 00:43:09 34,10
29 Kasper Westman Västerås SOK 00:44:05 36,41
30 Elias Öhgren Stora Tuna OK 00:44:50 38,27
31 Anton Sundgren Långhundra IF 00:45:30 39,92
32 Marcus Andersson OK Nolaskogsarna 00:46:49 43,18
33 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:46:57 43,51
34 Charlie Stolt Rehns BK 00:47:24 44,62
35 Simon Fors Stora Tuna OK 00:48:16 46,77
36 Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering 00:49:33 49,94
37 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:49:59 51,02
38 Erik Björklund Bjursås OK 00:50:39 52,67
39 Rasmus Larsson OK Alehof 00:50:45 52,92
40 Johan Sandlund OK Njudung 00:51:52 55,68
41 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 00:54:22 61,87
42 Emil Nilsson Umeå OK 00:58:13 71,40
43 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:59:11 73,79
44 Anders Vedin Sundsvalls OK 01:01:00 78,29
45 Axel Wrådhe Attunda OK 01:03:02 83,32
46 Jesper Lund Haninge SOK 01:06:20 91,49
47 Olle Forsberg OK Ravinen 01:10:30 101,81
Jonathan Andersson Hagaby GOIF
Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF
Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK
Martin Larsson Hestra IF
Erik Boman Gävle OK
Marcus Wallin Stora Tuna OK
Davis Dislers IK Hakarpspojkarna
Joakim Byström Järfälla OK
Anders Johansson Rehns BK
Jonas Rinnbäck OK Ravinen

Annonser