Svenska Orienteringsförbundet

DM Medel Stockholm - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Granqvist OK Ravinen 00:19:02 23,21
2 Albin Andersson Tullinge SK 00:20:01 28,22
3 Erik Herne OK Ravinen 00:20:27 30,42
4 Jason Bransome Skogsluffarnas OK 00:20:36 31,19
5 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:21:41 36,71
6 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:21:57 38,07
7 Johan Herbert Täby OK 00:22:25 40,44
8 Hugo Thorell OK Ravinen 00:23:38 46,64
9 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:24:37 51,65
10 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:24:49 52,67
11 Edvin Nordström Täby OK 00:25:00 53,60
12 Martin Andersson-Björk Haninge SOK 00:25:42 57,17
13 Hannes Svahn OK Ravinen 00:25:52 58,02
14 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:25:53 58,11
15 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:26:00 58,70
16 Svante Johansson Täby OK 00:26:24 60,74
17 Kasper Fransson OK Ravinen 00:26:26 60,91
18 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:26:49 62,86
19 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:27:20 65,49
20 Lukas Hellgren OK Ravinen 00:27:41 67,28
21 Hampus Brunander Attunda OK 00:27:48 67,87
22 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:12 69,91
23 Petter Boding IFK Lidingö SOK 00:28:55 73,56
24 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:29:01 74,07
25 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:29:22 75,85
26 Oskar Persson OK Österåker 00:31:22 86,04
27 Filip Möller OK Södertörn 00:32:52 93,68
28 William Scherlin OK Ravinen 00:34:02 99,63
29 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:34:46 103,36
30 Oskar Enges Attunda OK 00:36:32 112,37
31 Lukas Torbiörnsson Järla Orientering 00:37:28 117,12
32 Niclas Limnefelt IFK Lidingö SOK 00:38:25 121,96
33 Anton Löfquist Borg OK Ravinen 00:38:34 122,73
34 Christian Lindh Sundbybergs IK 00:38:48 123,91
35 Fredrik Stenbeck OK Österåker 00:39:24 126,97
36 Mattias Ivarez OK Södertörn 00:39:31 127,57
37 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:39:36 127,99
38 Emil Gustafsson Järfälla OK 00:40:30 132,58
38 Martin Skärlén Haninge SOK 00:40:30 132,58
40 Joakim Svanfeldt Snättringe SK 00:52:42 194,73
41 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:58:02 221,91
42 Gustav Lidmar Snättringe SK 01:08:05 273,11
Simon Törnqvist OK Ravinen

Annonser

OOCup 2022