Svenska Orienteringsförbundet

SM Lång kval - H21 heat D

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oleksandr Kratov OK Orion 00:54:32 0,80
2 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:55:50 2,58
3 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 00:56:13 3,10
4 Albin Ridefelt OK Linné 00:57:34 4,95
5 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:57:42 5,13
6 Artem Panchenko IFK Moras OK 00:58:12 5,81
7 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 00:58:35 6,34
8 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:58:50 6,68
9 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:58:52 6,72
10 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 00:59:05 7,02
11 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:59:28 7,54
12 David Bejbom Järla Orientering 00:59:39 7,79
13 Jakob Enmark Gävle OK 00:59:45 7,93
14 Simon Svensson OK Pan-Kristianstad 00:59:47 7,98
15 Olle Kalered OK Denseln 01:00:47 9,34
16 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 01:01:01 9,66
17 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 01:01:04 9,73
18 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 01:01:10 9,87
19 Rickard Börjesson Hestra IF 01:01:27 10,26
20 Max Suderbys Västerås SOK 01:03:21 12,85
21 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 01:04:55 15,00
22 Anton Hallor OK Tisaren 01:06:49 17,59
23 Mattias Andersson OK Tisaren 01:08:11 19,46
24 Erik Tengvall Vänersborgs SK 01:08:44 20,22
25 Hans Persson Gävle OK 01:08:47 20,28
26 Mattias Karlsson Växjö OK 01:09:09 20,78
27 Fredrik Persson IFK Göteborg 01:09:15 20,92
28 Simon Sanderi Hagaby GOIF 01:10:02 21,99
29 Tobias Lindell Vänersborgs SK 01:10:10 22,18
30 Fredrik Rosén Jönköpings OK 01:13:36 26,87
31 Jacob Lindstam OK Ravinen 01:14:36 28,24
32 Albin Pettersson OK Tisaren 01:15:42 29,74
33 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 01:15:44 29,79
34 Erik Fernlund Säterbygdens OK 01:22:14 38,67
35 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 01:24:02 41,14
36 Hirokazu Osaki Göteborg-Majorna OK 01:28:12 46,83
37 Rickard Nilsson FK Finn 01:40:41 63,90

Annonser