Swedish Orienteering Federation

SM Lång final - H21 A-final

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Filip Dahlgren IFK Lidingö SOK 01:37:35 -0.98
2 Gustav Bergman OK Ravinen 01:40:31 1.21
3 Oleksandr Kratov OK Orion 01:40:37 1.28
4 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 01:41:30 1.94
5 Fredrik Johansson IFK Lidingö SOK 01:41:54 2.24
6 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 01:42:42 2.84
7 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 01:43:19 3.30
8 Peter Öberg OK Hällen 01:43:47 3.65
9 Marcus Millegård Sävedalens AIK 01:44:02 3.83
10 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 01:44:20 4.06
11 Rassmus Andersson OK Linné 01:44:34 4.23
12 Johan Högstrand Markbygdens OK 01:45:44 5.10
13 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 01:46:48 5.90
14 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 01:47:26 6.37
15 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:47:54 6.72
16 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 01:48:38 7.26
16 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:48:38 7.26
18 Martin Regborn Hagaby GOIF 01:51:05 9.09
19 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 01:51:35 9.46
20 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 01:52:49 10.38
21 Albin Ridefelt OK Linné 01:53:16 10.72
22 Jonas Pilblad IFK Göteborg 01:53:39 11.01
23 Jonas Engström OK Hällen 01:54:00 11.27
24 Daniel Attås OK Tisaren 01:54:06 11.34
25 Niclas Jonasson Leksands OK 01:54:14 11.44
26 Tobias Noborn IFK Göteborg 01:55:25 12.32
27 Artem Panchenko IFK Moras OK 01:55:29 12.37
28 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 01:55:35 12.45
29 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:57:04 13.55
30 David Lingfors OK Linné 01:57:06 13.58
31 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:57:48 14.10
32 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 01:58:15 14.44
33 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:58:25 14.56
34 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 02:02:24 17.53
35 Mattias Millinger Järla Orientering 02:06:04 20.27
36 Joakim Svensk Stora Tuna OK 02:11:59 24.68
Karl Walheim Ärla IF
Johan Strand Göteborg-Majorna OK
Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna
Josef Nordlund OK Linné

Advertisements

OOCup 2022